Wręczono Bestsellery Empiku 2017

LubimyCzytać
07.02.2018

Podczas gdy w lubimyczytać.pl wspólnie wybieramy Książki Roku 2017, szóstego lutego na uroczystej gali rozdano Bestsellery Empiku. To nagrody Empiku dla najlepiej sprzedających się w minionym roku książek, filmów, płyt, gier oraz czasopism. Wręczono je we wtorek po raz 19.

Zygmunt Miłoszewski odebrał nagrodę w kategorii literatura polska. Zwycięstwo przyniosła mu powieść Jak zawsze - ironiczno-romantyczna komedia o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. Najlepiej sprzedającą się zagraniczną książką w ubiegłym roku w Empiku okazał się Początek Dana Browna. To kolejna część przygód profesora Roberta Langdona. Obie książki walczą o głosy czytelników w plebiscycie lubimyczytać.pl: „Jak zawsze” w kategorii literatura piękna, a „Początek” w kategorii kryminał, sensacja, thriller. Bestseller Empiku w kategorii literatura faktu powędrował do Tomasza Piątka za książkę Macierewicz i jego tajemnice o powiązaniach byłego ministra obrony narodowej z agentami rosyjskiego wywiadu. 

Według wyborów klientów Empiku najlepszą książką dla młodzieży zostało Światło Jay'a Ashera. W kategorii literatura dla dzieci kolejny raz z rzędu zwyciężyła Nela z książką Nela i skarby Karaibów. Nela to dziesięcioletnia dziewczynka, która ma na swoim koncie podróże przez Azję, Afrykę i Amerykę Południową, oraz kilka książek i reportaży podróżniczych. Na książki Jay'a Ashera i Neli również można oddać głos w plebiscycie lubimyczytać.pl.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli:

Muzyka polska: Kortez – „Mój dom”

Muzyka zagraniczna: Ed Sheeran – „Divide”

Film zagraniczny: „Przełęcz ocalonych”

Film polski: „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”

Film dla dzieci: „Vaiana: Skarb oceanu”

Gra: „FIFA 18”

Wydarzenie roku: „Twój Vincent”

Przypominamy, że w naszym plebiscycie na Książkę Roku 2017 na wasze głosy czekamy do 28 lutego. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce, najwyżej oceniane przez czytelników serwisu. Autorzy rywalizują w 12 kategoriach, a łącznie nominowanych zostało 240 pozycji.

Reklama

komentarze [27]

Sortuj:
257
48
08.02.2018 12:41

Wszyscy macie świętą rację- wchodzisz do empiku i atakują Cię te bestsellery które nie koniecznie są takie twórcze.
Nowa książka Browna- flaki z olejem, kolejny film Vegi- ,,chu*je , muje dzikie węże'' , kolejna część epopei o Neli, która gdzieś była i coś widziała. Czekam na kolejną część ,,Neli małej reporterki'' np. ,,Nela na Lubelszczyźnie''.
Słabo to wygląda.


0
0
09.02.2018 08:23

Ta Nela w ogóle mnie przeraża paździerzowatością okładki. Jak w 2017 roku można komuś sprzedawać coś tak ohydnego😄


257
48
09.02.2018 11:28

Za jakiś czas wydawnictwo będzie musiało trochę zmienić koncepcję. Nela - już nie taka mała, ale nadal podróżniczka.

Jeżeli dla nich ciągle będzie mała, to to będą klimaty Nabokova :|


0
0
09.02.2018 12:36

Tylko żeby teraz Neli nie odbiła sodówka 😃. Co do Nabokova, to myślę, że wydawnictwo ma dla dla swojej gwiazdy ścieżkę rozwoju i gdzieś tak za dwa lata dostaniemy autobiografię 14 łatki pod tytułem "Nela -widziałam już wszystko" :)


257
48
09.02.2018 13:08

Ha ha ha :) co racja o racja. Jestem tylko ciekawa jakie skandale, mroczne strony kariery opisze nam 14-letnia gwiazda, inaczej nikt tego nie kupi.


0
0
09.02.2018 13:27

Podejrzewam,że Nela jeszcze nie raz nas zaskoczy 😉 zrobiłem szybki "risercz" wśród dzieciachtych w pracy, i muszę stwierdzić, że sukces małej podróżniczki nie jest przypadkowy! - ma całe rzesze fanów w przedziale wiekowym 7 - 11 lat.


257
48
09.02.2018 13:35

i w tym momencie ogarnął mnie smutek i żal. Gdyby moi rodzice zabierali mnie do Afryki na Antarktydę zamiast kazać mi chodzić do szkoły, to ja teraz miałabym tysiące followersów w tym okrutnym przedziale wiekowym i trzy biografie na swoim koncie. Pech to pech.


0
0
09.02.2018 14:05

Też po prostu zazdroszczę jej sukcesów, obecnych i przyszłych ;/


0
0
08.02.2018 03:56

A co wygrało? Bo ja zamierzałam oglądać. Myślałam, że jakieś znajome blogerki zobaczę, ale nieopatrznie obejrzałam wcześniej expres z informacjami i normalnie zapomniałam.
To co wygrało?


450
126
08.02.2018 00:39

Dla mnie im więcej peanów, sprzedanych egzemplarzy, ochów i achów, tym wartość książki jest bardziej wątpliwa. Wiem, co omijać szerokim łukiem :) Trochę mnie irytuje wystawianie na widoku tej "masówki", bo mimo że w empiku kupuję rzadko, to czasem oglądam nowości przed zakupem w internecie, i często ciężko jest mi się do nich "dokopać", bo im bardziej niszowa pozycja, tym...

więcej

57
0
07.02.2018 18:01

To oczywiście całkowity przypadek, że połowa „zwycięzców” było na specjalnej, przykasowej promocji w empiku, na tzw. ”umbrelli”. Pracownicy za sprzedaż produktów z „umbrelli” dostają dodatkowe premie, ale myślę, że nie miało to żadnego wpływu na wyniki :D Był Miłoszewski, był Brown, był Pitbul, była "Vaiana", Nela też była na owej promocji, tylko nie wiem czy akurat ta...

więcej

0
0
07.02.2018 13:20

To jest po prostu lista bestsellerów - szkoda, że nie podali ile czego się sprzedało. Swoją drogą to Empik sam kreuje sprzedaż odpowiednim wsparciem marketingowym dla "produktów" - ciężko było wejść do ich salonu żeby nie zaatakował cię Brown, Miłoszewski czy Macierewicz.


1102
132
07.02.2018 13:56

To prawda, ostatnia wizyta w empiku. Całe dwa regały stojące na środku wypełnione 'kobieta w oknie'; następny regał 'odnaleziona', a reszta nowości pomiędzy starymi książkami lub na wyspach gdzie ciągle ktoś o nie zahacza i lądują na ziemi po czym niedbale są rzucone na stos...


0
0
07.02.2018 14:02

A gdzieś na dnie tego stosu ukrywają się naprawdę fajne książki - czyli literatura sięgnęła bruku :) poza tym, mnie ostatnio Remigiusz Mróz zaatakował nawet na poczcie.


1415
122
07.02.2018 14:37

Mróz atakuje zimą w naszym klimacie - nie ma się co dziwić.... ale na poczcie?!


0
0
07.02.2018 14:52

Bo taki z niego podstępny intrygant jest ;) chociaż jak już się zjawił, mógłby pomóc paniom w okienkach, a on nic...


0
0
08.02.2018 03:59

Mnie mróz zaaatakował wczoraj przy drzwiach u klamki. Chciał mnie przygwoździć.

Tak sobie myślałam nad tym fenomennem, ale w sumie nas Polaków to dziwi, a w świecie jest masa takich masowych autorów, że jak to napisała jedna dziewczyna o Agacie Christie, że jak się kończy czytać serię, to się zapomina początku. Choć do Christie się to nie tyczy, jej książek się nie zapomina.


0
0
08.02.2018 05:49

Mnie nie dziwi masówka ani długie serie - wychowałem się na Panu Samochodziku - po prostu z zainteresowaniem śledzę jego, Mroza, losy marketingowe :) Zgadzam się co do Christie. Pani Agatha tworzyła tak niepowtarzalne intrygi, że nie można mówić o masowości - nie starała się wymyślić koła na nowo i tego mi brakuje wśród dzisiejszych "kryminalistów" -...

więcej

0
1428
09.02.2018 04:37

U pani Agathy zawsze chodziło o człowieka i jego krzywdę i dlatego te książki są ponadczasowe.


1102
132
09.02.2018 14:30

Co do poczty i książek dzisiaj widziałam nie tylko Mroza ale i 'czarownicę', Zafona czy Browna więc ja widać tylko kopert im brakuje tam- tak, nie mieli takiej a4...


194
77
07.02.2018 11:48

Teraz co 2 ksiazka to bestseller i rzadko która zasluguje na to miano. Ja czytuje nie bestsellery i te bardziej mi sie podobaja. Szkoda ze dobre ksiazki pozostaja gdzies w tyle a glupawe sa na szczytach list.


1102
132
07.02.2018 12:08

Większość książek, która jeszcze nie wyszła, nie ma o nich recenzji itp jest zapowiedziana jako bestseller i to zwykle na całym świecie :P trzeba dzielić to co piszą co najmniej na pół ;)


1102
132
07.02.2018 11:41

Oczekuję na powieść Miłoszewskiego- duże kolejki w bibliotece; Browna- po 'kod davinci' moja przygoda z tym autorem dobiegła końca, więc się nie wypowiem w tej kategorii. Natomiast jeśli chodzi o muzykę, uważam, że wygrały osoby, które powinny, bo tworzą świetną muzykę, z wartościami. Pitbull obejrzałam, nie wyszłam w trakcie, gra aktorska na poziomie. Zastanawia mnie czy...

więcej

600
145
07.02.2018 11:36

No niestety, ale te wyniki to po prostu potwierdzenie efektu owczego pędu. Książki bardzo przeciętne,a nawet mniej niż przeciętne, ale tu nie liczyła się treść tylko nazwisko autora. Tak Miłoszewski, jak i Brown nawet gdyby opisali swoją wizytę w warzywniaku to gwarantuję, że analiza przekazu zawartego w ich książkach doprowadziłaby atmosferę dyskusji wśród czytelników do...

więcej

148
0
07.02.2018 23:03

całkowicie zgadzam sie z tjank, ksiażki wręcz mierne, a na Miłoszewskim najbardziej się zawiodłam, ale cóż ktoś to "ołlacił' dobrze że my czytelnicy wiemy swoje, prawda, muzyka sama sie obronila Kortez jak zwykle swietny wrecz rewelacyjny,


582
524
07.02.2018 11:09

Bestseller nie przez przypadek oznacza najlepiej sprzedającą się książkę (czy też inną rzecz, ale mnie akurat interesują książki), co niestety nie musi przekładać się na jakość sprzedawanego produktu. W przypadku "Początku" sam, niestety, przyczyniłem się do zwycięstwa tej powieści, ponieważ ją kupiłem. Jest to książka bardzo przeciętna, ale Brown dobrze się sprzedaje......

więcej

2930
4
07.02.2018 09:26

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd