Wszystkie pory uczuć. Jesień

Okładka książki Wszystkie pory uczuć. Jesień Magdalena Majcher
Okładka książki Wszystkie pory uczuć. Jesień
Magdalena Majcher Wydawnictwo: Pascal Cykl: Wszystkie pory uczuć (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wszystkie pory uczuć (tom 1)
Pascal
2017-09-27
2017-09-27
córka kobieta kryzys małżeński literatura polska macierzyństwo odmiana losu poszukiwanie szczęścia relacje rodzinne

Problemy nie rozwiązują się same, a marzenia nie spełniają się samoczynnie

Świetna historia, zrozumiały język i życiowa historia 👏👏

Świetna historia, zrozumiały język i życiowa historia 👏👏

"Wszystkie pory uczuć-jesień" Magdalena Majcher
Przesłodzona, wyidealizowana, pozbawina realizmu. Irytowałam się, czytając. Miałam chęć odłożyć i nie wracać, ale dobrnęłam do końca.
Na pewno nie będę czytać kolejnych części.
Przekonuję się coraz bardziej, że taka literatura nie dla mnie.

"Wszystkie pory uczuć-jesień" Magdalena Majcher
Na pewno nie będę czytać kolejnych części.
Przekonuję się coraz bardziej, że taka literatura nie dla mnie.

Miałam ochotę rzucić tą książką, bo w ogóle mnie nie wciągnęła, ale ponieważ jestem książkową masochistką i czytam książki mimo tego, że są słabe, to doczytałam do końca. Główną bohaterką jest Hania, która ma prawie 40 lat, ja jednak czułam jakby miała przynajmniej lat 60... Tak jak ktoś już tutaj pisał w opinii: napisana jakbym siedziała niewidzialna w ich mieszkaniu, obserwując co się dzieje. Jedna ze słabszych książek autorki.

Z całym szacunkiem dla autorki, ale po przeczytaniu kilku stron, mój zapał opadł i dałam sobie spokój z czytaniem. Entuzjastyczne opinie sugerują, że powieść i jej kontynuacje (bo, niestety są kolejne części) będą się podobać wielbicielkom ckliwych (i z reguły totalnie nudnych) historyjek w stylu Mniszkównej i jej podobnych pisarek.

O tej książce w sumie mogę powiedzieć jedno- po prostu ją przeczytałam

Bez większych emocji, zainteresowania, ciekawości co dalej

Wiecie jak czułam się czytając tą książkę? Jakbym weszła sobie do mieszkania obcych ludzi, usiadła u nich fotelu i tak obserwowała przez miesiąc co u nich słychać

Nie było gwałtownych zwrotów akcji, zaskakujących wydarzeń, ot zwyczajne życie jakie toczy się w wielu domach. Dla jednych będzie to zaletą, dla innych wadą.

Ani nie jest to ciekawie napisane, ani człowiek nie czeka żeby się szybko dowiedzieć co będzie dalej

Bohaterowie mnie irytowali, wszyscy , jak jeden, nie polubiłam ich, nie jestem ciekawa co dalej u nich słychać

Może niepotrzebnie czytałam ją latem, może zgodnie z tytułem powinnam poczekać do jesieni? Wszak ciągnęła się ta książka jak długie, jesienne wieczory.

Ja daję 3/10 . Dam szansę jeszcze kolejnej części, może będzie lepsza

O tej książce w sumie mogę powiedzieć jedno- po prostu ją przeczytałam

Bez większych emocji, zainteresowania, ciekawości co dalej

Historia opowiada o wychowance domu dziecka i o niej w życiu dorosłym. Hanka ma córkę i męża, którego pierwsza żona zmarła. Bohaterkę możemy łatwo polubić. Chętnie przeczytam zimę, wiosnę i lato.

Napisana pięknym językiem, który łatwo się przyswaja.
To historia Hanki, wychowanki domu dziecka, porzuconej przez matkę w szpitalu. Opisane jest jej codzienne małżeńskie życie, perypetie z dzieckiem.
Bardzo ciepła i mądra opowieść.

Napisana pięknym językiem, który łatwo się przyswaja.
Bardzo ciepła i mądra opowieść.

Jesień - jest wprowadzeniem do cyklu opowiadań o kobietach i ich życiowych rozterkach . Hania to taka przeciętna kobieta , można ją polubić i porównywać jej kłopoty z własnymi. polecam

Z serii książek Magdaleny Majcher ,,Wszystkie pory uczuć" ta o jesieni spodobała mi się najbardziej.
Hania, wychowana w domu dziecka, drugą połowę życia mogłaby traktować jako bardzo udaną. Wiedzie spokojne, dostatnie życie przy boku dobrego, zaradnego męża, cieszy się nastoletnią córką Darią, ma w końcu własny dom. Jednak w przysłowiowej beczce miodu, znajduje się ta łyżka gorzkiego dziegciu. Otóż Hanna nie jest pierwszą żoną swojego ukochanego. Gdy go poznała, był on wdowcem, który swoją pierwszą żonę, Kasię, stracił po kilku zaledwie miesiącach małżeństwa.
Jak się wydaje, mężczyzna jeszcze do końca nie przepracował tej straty. Stara się Hanię ukształtować na obraz zmarłej żony. Kobieta długo godzi się na to, ale zaczyna ją ta sytuacja uwierać. Wie, że mąż ją kocha, ale... Ma uczucie, jakby żyli w trójkę- ona, mąż i Kasia.
Kocha jesień, ale też nie jest to łatwy czas- właśnie wtedy mąż przeżywa kolejne rocznice śmierci Kasi. Hania czuje się wtedy poza orbitą swojego małżeństwa.
Do tego dochodzą problemy córki w liceum, oraz próby odszukania biologicznej matki.
Pociechą w trudnych momentach jest jej przyjaciółka z dzieciństwa- Asia, oraz sąsiadka, najprawdziwsza wróżka. Jak potoczą się losy Hanny i jej rodziny, czy mąż obdarzy w końcu jedyną i niepodzielną miłością drugą żonę?
Tego trzeba się dowiedzieć już samemu, z kart powieści.
Bardzo lubię takie pokrzepiające, ciepłe, nastrojowe powieści osadzone w jesiennych klimatach.

Opowieść o Hani: wychowance domu dziecka, która mimo traum i uczucia "niedokochania" stara się zbudować normalną rodzinę.