Dwie rodziny

2017-11-07
Literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Interesująca i oryginalna pozycja. Dodatkowy plus za wplecenie fabularyzowanych wątków historycznych i to z raczej mało znanej historii dla przeciętnego czytelnika.

Jest tylko jeden mały szczegół. Adam i Ewa nie mogli być bliźniętami jednojajowymi, bo takowe są tylko tej samej płci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Dwie rodziny" to historia, która mogłaby zdarzyć się naprawdę. Poznajemy Ewę i jej narzeczonego, którzy zbierają fundusze na ślub i wspólną przyszłość. Wszystko wskazywało na romantyczną powieść obyczajową - przyjemną w odbiorze, ale nie pozostającą długo w pamięci czytelnika. Tymczasem... w trakcie zagłębiania się w fabułę, zostałam wciągnięta w zamierzchłą przeszłość, gdzie żyły m.in. tancerki apsary, kmerscy bojownicy, mnisi buddyjscy czy średniowieczni rycerze francuscy. Przed oczyma mojej wyobraźni autorka rysowała zręcznie nie jedną, a kilka niesamowitych historii, których nijak nie mogłam ze sobą połączyć; długo nie znajdowałam ich części wspólnej. Okazało się ostatecznie, że faktycznie są ze sobą powiązane. Pani Miszczuk splotła je w sposób zupełnie niesamowity. Z pewnością nie zapomnę szybko tej powieści.

Ciekawa historia o spotkaniu po latach i odnalezieniu najbliższych.

Ciekawa historia o spotkaniu po latach i odnalezieniu najbliższych.

Niestety autorka nie wiedziała że bliźnięta jednojajowe mogą być tylko jednej płci....

Ciekawa fabuła, dużo historii i to bardzo dokładnej z elementami oczywiście fikcji . Polecam.

,,Dwie rodziny" to moje powtórne potkanie z autorką Joanną Miszczuk. Nie zawiodłam się. To pasjonująca lektura szczególnie na jesiennie wieczory /choć ja przeczytałam w jeden/
Dwie rodziny, dwie historie które łączy Ewa główna bohaterka.
Ewa jako mała dziewczynka została adoptowana przez małżeństwo wrocławskich lekarzy. Jej życie toczyło się wspaniale...kochani rodzice, szkoła, studia, miłość, ślub i podróż do Paryża...
Historia przeniosła nas do Kambodży w czasy gdzie okrutnie rozprawiali się z ludnością Czerwoni Khmerzy.
Co wspólnego mają te dwie historie? Sprawdźcie sami.

Niezwykle wzruszająca, piękna powieść.POLECAM
Czytajcie.

Dwie rodziny, dwie historie które łączy Ewa główna bohaterka.

Na półkach: , , , ,

Główna bohaterka Ewa Dębska jako mała dziewczynka była adoptowana przez małżeństwo wrocławskich lekarzy nic nie pamiętała ze swojej przeszłości naprawdę tego nie chciała wiedzieć.
Dlatego,że miała przybranych ukochanych rodziców,szkołę,wymarzone studia.
A potem nagle pojawił się przystojny mężczyzna Marek,który pojawił się w jej życiu.
Oboje się pokochali i pobrali,a następnie postanowili,że będą zbierać pieniądze na podróż do Paryża.
Cała historia dzieje się w Polsce,potem w Kambodży,w Afryce.
Skrywana tajemnica rodzinna Ewa dowiaduje się o swoich biologicznych rodzicach,że żyją odnajduje rodziców.

Historia życiowa,wzruszająca wspaniały,przyjemny język pisarki.
Oczarowała mnie powieść piękna,cudna.

Dlatego,że miała przybranych ukochanych rodziców,szkołę,wymarzone studia.
Oboje się pokochali i pobrali,a...

Historia o tym, że cuda się zdarzają. A także mniej optymistyczna bo ukazująca wojnę domową w Kambodży. Przenosimy się do innych kultur i żyjemy w strachu i głodzie z bohaterami. Zakończona optymistycznie, zapadająca w pamięć. Dziwne że w ocenach książka ma mało punktów.

39 / 52 / 2019
Losy zaginionej w Kambodży Ewy, którą adoptowali polscy lekarze. Odnajduje się w Paryżu ojciec biologiczny dziewczyny i jej brat bliźniak. Piękna historia z wplecionym dramatycznym wątkiem rewolucji Czerwonych Kmerów.

39 / 52 / 2019

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam styl Pani Miszczuk. Sposób, w jaki łączy historię ze współczesnym czasem, jak przeplata wątki, porywa w nieznane. Kolejna święta książka.

Dodaj cytat z książki Dwie rodziny