Okruch

Znak
literatura polska
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

To było moje drugie spotkanie z twórczością Anny Ficner-Ogonowskiej. Kilka lat temu przeczytałam "Czas pokaże" i zapamiętałam tę książkę nie ze względu na fabułę, ale jako niesamowicie rozwlekłą i przegadaną. Niestety, "Okruch" niczym nie odbiega od "Czas pokaże". Nie znoszę opowieści ubarwionych w szczególiki i nieznaczące fakty, bo powoduje to u mnie rozdrażnienie, brak...

Takie tam czytadło, o którym zapominasz po kilku sekundach. Szkoda czasu

Autorka znana dla mnie z książki ,,Czas pokaże" - świetnie przeze mnie wspominanej. ,,Okruch" to zupełnie inna historia, chwilami przewidywalna, już za moment (jednak) szczęśliwie zaskakująca. Pozycja, którą czyta się ,,lekko", ze względu na poruszane w niej zwyczajne, ludzkie tematy.

Od początku wciąga. Fantastyczna na letni czas. Ja czytałam w ogródku, na hamaku.

Piękna, wzruszająca, pełna emocji, warto po nią sięgnąć.

Piękna i wzruszająca historia . Szkoda że tak szybko się skończyła ciągle mam niedosyt

Niestety - płytka powieść, pisana jakby pod publiczkę i źle rozumianą "poprawność" światopoglądową, do tego rozciągnięta na niemal 700 stron. Nie polecam.

Fajna historia i zaskakujące wydarzenia ale jak dla mnie trochę zbyt rozwlekła.

Z okruchów składa się nasze życie. Każde wspomnienie to dobre i to złe to część naszej historii. Uśmiech, płacz, przytulenie to coś z czego składa się nasze życie. Maks, policjant mieszka sam, ale często odwiedza swą matkę. Postrzelonego ratuje Sara i tak się poznają. Sara mieszka z dziadkiem w domu rodziców. Wszystko jest na dobrej drodze, ale ... Dopiero Maks od swej...

2062

Zaskakujący, dynamiczny początek historii, która potem może tylko odpowiednio się rozwinąć, zapewniając czytelnikowi odpowiednią dawkę przeżyć. Nie brakuje w niej tajemnic z przeszłości, dramatycznych zdarzeń, a mimo wszystko przekonuje, iż: „jedna iskra wystarczy, by wywołać pożar i zniszczyć wszystko wokół. Ale jeden dobry okruch pamięci wystarczy, by wiele zachować, by...

Dyskusje

• 2018