Kup teraz - 13 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.47 zł

emigracja literatura polska namiętność Szkocja
literatura obyczajowa, romans
emigracja literatura polska namiętność Szkocja

Oficjalne recenzje i

Namiętna i nieodwzajemniona miłość prowadzi w ślepe zaułki

Link do recenzji

Świetna powieść, ukazująca każdą z rodzajów miłości, tę niewłaściwą, tę obląkana, i tę,która przetrwa wszystko. Opisuje miłość, obsesję i zdradę. Niewłaściwe wybory i smutek. Ale też radość z obecności drugiego człowieka.
Bardzo ciekawa książka, taka życiowa. Czytało się ją szybko i z przyjemnością. Polecam Wam.

Kolejna świetna książka Autorki, ta ujęła mnie bardziej, za wątek wojenny. Całość dla mnie pierwsza klasa. Wszystkie tematy które lubię zawarte w jednej książce. Do tego klimat Szkocji, myślę, że lepiej się tego nie dało wymyślić. Oby więcej takich książek :)

Ciekawie snuta symultanicznie opowieść o młodej Kobiecie i Starszej Lady, których losy się splatają po to, by powstało coś zupełnie nowego.

Dobrze napisana książka. Typowe kobiece czytadło, dzięki któremu miło spędzimy wieczór przenosząc się w świat silnych targających ludźmi emocji i namiętności.

Kiedy książka jest piękna? Kiedy porusza najbardziej czułe i najbardziej wrażliwe struny Twojej duszy. Kiedy czytasz i czujesz każde słowo całą sobą. Kiedy wiesz, że to nie jest kolejna historia jakich wiele. Kiedy wiesz, że to właśnie „Twoja” historia, czujesz jakby, była napisana tylko dla Ciebie. Tylko po to byś mogła odzyskać siebie.

„Minione chwile” to...

1984

40/2021 (A)

Książka lekka, przyjemna. Ciekawa fabuła i narracja sprawiają, że książkę się szybko pochłania. Niestety rozczarowało mnie zakończenie wątku Abigail. Postać Waldka - dość istotnej postaci -przerysowana, patetyczna, Patriota narodowiec z krwi i kości, nie znał żadnej muzyki poza Chopinem i wiecznie się użalał nad sobą.
Wkurzały mnie nieraz naiwne teksty i seksistowskie...

świetna!

Może i pomysł na fabułę dobry, ale nie trzyma się to kupy.

Lady Abigail opowiada swoje losy i sama w pewnym momencie stwierdza, że tylko wydaje jej się, że coś się wydarzyło, bo nie ma możliwości tego wiedzieć. A kilka stron wcześniej w książce mamy przedstawiony dokładny opis z perspektywy jej ukochanego, co się naprawdę stało. To w końcu poznajemy historię z...

po książkę (a właściwie audiobook) sięgnęłam ze względu na okładkę i ciekawy opis - jak dotąd nie znałam niczego od pani Gargaś - i stwierdzam, że całe szczęście, iż nie była to wersja papierowa, gdyż wątpię bym dotrwała do końca. Pierwsza połowa książki ciągnęła się niemiłosiernie - nie było ani ciekawych dialogów, zdecydowanie za dużo przekleństw (po prostu były one...

Dobra, wciągająca obyczajówka, z akcją osadzoną w dwóch płaszczyznach czasowych. Znajdziemy w niej niezbyt rozbudowany, ale za to prosto i ciekawie przedstawiony obraz życia Polaków na Wyspach Brytyjskich (w czasach współczesnych oraz w latach powojennych).
W rozdziałach opisujących lata obecne poznajemy 35 –letnią Annę, która do Anglii uciekła przed nieszczęśliwą...

• 2018
  • 2019