Minione chwile

2018-04-04
2018-04-04
emigracja literatura polska namiętność Szkocja

Oficjalne recenzje i

Namiętna i nieodwzajemniona miłość prowadzi w ślepe zaułki

5754 656 410

Bardzo wciągająca historia a raczej historie. Miłość w tylu odcieniach.Jak niedaleko od siebie są :miłość i nienawiść. Zakręcone losy lady Abigail ale także Anny. Okazuje się ,że "sprzyjające" okoliczności mogą wyzwalać w człowieku bestię ,która w normalnym " świecie" nie zdobyłaby się na robienie drugiemu człowiekowi krzywdy nawet doprowadzając do śmierci. Miłość co prawda jest siłą napędową w życiu ale może doprowadzić do tragedii,krzywdy innych .
Losy rodziny toczą się na wrzosowiskach ,w murach starego dworu ,w Szkocji. Dwie kobiety i jeden mężczyzna-a jaka z tego powstała tragiczna historia .

Polecam! :)

Polecam! :)

Kolejna książka Gabrieli Gargaś, która zaprasza czytelnika do przeżywania trudnych emocji. Historia toczy się współcześnie, ale spora część opowiada historię miłości w czasach powojennych. Znajdziemy tu wiele odcieni miłości, padną ważne pytania, na które odpowiedź znaleźć można w głębi swojego serca. Polecam!

To niesamowicie ciepła opowieść o różnych odcieniah miłości. Anna ucieka do Szkocji, bo ktoś kogo kochała nad życie złamał jej serce. Mimo tego nie może o nim zapomnieć. W nowym miejscu zaczyna pracę u starszej kobiety, która skrywa tajemnice swojej nieszczęśliwej miłości.

To opowieść o tym, że nie da się kochać za dwoje, ani zmuszać nikogo do miłości, gdyż powoduje to tylko rozgoryczenie, smutek i zmarnowane chwile, a czasem nawet życie. To opowieść również o tym, że czasem na rozstaju dróg wybieramy ścieżki z których juz nie da się zawrócić, nie raniąc innych. Zakończenie mnie bardzo zaskoczyło, bo nie tego się

spodziewałam. Ale nie będę zdradzać szczegółów, sami przeczytajcie.

Na półkach: , , , , ,

To już kolejna książka Pani Gabrysi przeczytana przeze mnie ,bardzo lubię twórczość owej autorki.Myślałam ,że będzie podobna do poprzedniej pozycji "W plątaninie uczuć",ale zaskoczyła mnie.Książka o wielkiej miłości ,zauroczeniu ,wspomnieniach jak i tragicznej miłości.

Piękna opowieść o niespelnionej, wymuszonej i na końcu tragicznej miłości. Jest też element tęsknoty za ojczyzną straszne opisy sowieckiej rzeczywistosci w Polsce. Straszne. Na końcu targają czytelnikiem różne emocje od współczucia po .... nienawiść i potępienie.

Historia Anny, która swoje złamane serce postanowiła leczyć w Szkocji z dala od wszystkiego co znane. Zatrudnia się jako pomoc u Lady Abigail, która mimo sędziwego już wieku nie jedną tajemnicę nosi w sercu. Przed śmiercią postanawia opowiedzieć Annie jak wyglądało jej życie. Jako młoda kobieta zakochuje się w polskim oficerze Waldku mylnie sądząc, że jest w stanie kochać za dwoje. Mężczyzna mimo zauroczenia w Abigail, swój powrót do ojczyzny stawia cały czas na pierwszym miejscu. Postanawia wyjechać i rozpoczyna nowe życie z Marysią zapominając o danym słowie. Wszystko komplikuje się gdy Waldek nagle musi opuścić Polskę.

Niesamowicie drażniła mnie postać Waldka, sam nie wiedział do końca czego chce od życia. Nie kochał Abigail ale mimo wszystko się z nią związał, Marysię kochał ale nie traktował jej poważnie o czym świadczy jego zachowanie gdy ukochana przyjechała do Szkocji. Jedyne prawdziwe uczucia żywił do syna, który był całym jego światem.

Abigail była młoda dość naiwną kobietą, która myślała, że jest w stanie przezwyciężyć całe zło współczesnego świata. Idealistka marząca o prawdziwej i szczerej miłości, która może góry przenosić.

Dwie zakochane kobiety zdolne do wszystkiego w imię miłości i ten jeden, jedyny mężczyzna dla którego są w stanie zrobić wszystko.

To książka , która wzruszy i rozbawi. Dobrze napisana powieść , w której splatają się historie dwóch kobiet. Bardzo podobał mi się wątek powojenny, chociaż zakończenie mnie zawiodło. Miałam również nadzieję, że wątek Michała inaczej się zakończy. Polecam.

Wielowątkowa, przeplatana retrospekcyjnymi wydarzeniami. Bardzo spójna, lecz nieoczywista. Historie związków dwóch różnych kobiet, które spotykają się w nietuzinkowych okolicznościach. Dobra, kobieca powieść z zaskakującym zakończeniem.

Ta książka, poruszy wiele emocji. Z pozoru prosta, kolejna o miłości, lecz tak naprawdę, ukazuje oblicza trudnych i ciężkich wyborów, które nie zawsze kończą się szczęśliwie.