Odnajdę Cię

Okładka książki Odnajdę Cię
Anna Karpińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Księgarnia pod Flisakiem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Księgarnia pod Flisakiem (tom 1)
Prószyński i S-ka
2017-03-09
2017-03-09
romans

"Odnajdę Cię" to pierwszy tom dylogii pt. "Księgarnia pod Flisakiem“. 📖☕🌷
Bohaterkami powieści są dwie kobiety: znana pisarka Bożena Zawistowska i właścicielka księgarni Dagmara Rudzka. Bożena popełniła w młodości wielki błąd, który zdeterminował jej życie. Tuż przed maturą zaszła w ciążę i rodzice zmusili ją, aby oddała dziecko do adopcji. Panna z dzieckiem przyniosłaby niewątpliwie wstyd jej rodzinie. Protesty dziewczyny nic nie pomogły...🍓🍒
Druga bohaterka Dagmara wiedzie wydawałoby się szczęśliwe życie. Doskwiera jej jednak brak miłości ze strony matki, która preferuje młodszą córkę. Nawet podział majątku po jej śmierci jest dla kobiety bardzo niesprawiedliwy. Zostawiony przez rodzicielkę list wyjaśnia wszystko, ale czy usprawiedliwia?
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się, jak dalej potoczy się ta historia, to sięgnijcie po tę pełną emocji powieść, bo ja nie chciałabym odbierać Wam przyjemności czytania. 🌺
"Odnajdę Cię " to znakomita i bardzo życiowa powieść. Wydarzenia w książce ukazane są z perspektywy obu kobiet, co pozwala jeszcze lepiej wniknąć w ich uczucia i rozterki. 💙
Czy za błąd popełniony w młodości trzeba pokutować całe życie? Czy nasze dobre uczynki mogą zadośćuczynić wyrządzonej krzywdzie?
Anna Karpińska porusza bardzo ważny problem, a mianowicie problem adopcji dzieci. Ile trudu i miłości potrzeba, aby je wychować, wie tylko ten, kto znalazł się w takiej sytuacji. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że otoczone miłością i dobrobytem adopotowane dzieci mogą chcieć wrócić do domu dziecka...
"Odnajdę Cię" ma wszystko to, co dobra książka mieć powinna: ciekawą fabułę z
niespodziewanymi zwrotami akcji, tajemnice z przeszłości, wspaniale wykreowanych bohaterów. 💙💛❤️
Ale to nie koniec opowieści, bo już niedługo ukaże się jej kontynuacja, na którą z niecierpliwością czekam.
Ta książka skradła moje serce. Czyta się ją jednym tchem, co sprawia, że trudno jest rozstać się z jej bohaterkami.
Usiądźcie więc wygodnie w fotelu z filiżanką ulubionej kawy i przenieście się w wykreowany przez Pisarkę świat. Gwarantuję, że nie będzie to stracony czas. 💙🌷
Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.

"Odnajdę Cię" to pierwszy tom dylogii pt. "Księgarnia pod Flisakiem“. 📖☕🌷

Ciekawa wciągająca i poruszająca, czemu oceniam ją tylko na dobrą, bo momentami główne bohaterki szczególnie Bożena, mocno mnie irytowały swoim postępowaniem pokremętnym tłumaczeniem sobie swoich własnych decyzji i wyborów. Generalnie mi się podobało. Polecam przeczytać i wyrobić własną opinię.

Jak mnie potrafiły zirytować bohaterki, a właściwie autorka książki. Nie wiem ile ma lat lecz pisze jak dla nastolatek. Gdy rozdział jest o Bożenie w liceum, jeszcze się broni lecz myślenie i postępowanie Dagmary jest tak naiwne. Moźe jednak tacy ludzie żyją wśród nas. Sama fabuła jest ciekawa.
Wahałam się między oceną dobra a przeciętna. Dałam jednak szansę, coś musiało mnie w tej powieści urzec skoro lada chwilę zacznę drugą część.

Polecam zdecydowanie bardzo wciągająca książka czyta się bardzo szybko ;) jestem strasznie ciekawa kolejnej części .

Obyczajowy popcorn. Jakby ktoś napisał streszczenie nie siląc się na najmniejszą dozę emocji. Czyta się jak artykuł w "Życiu na gorąco", niby zaciekawia, ale nie pozostawia żadnej refleksji. Język też banalny, niewyszukany.

Inspiruje do własnych refleksji.

Inspiruje do własnych refleksji.

Kiedy umiera rodzic wali się świat i nie ważne czy dorosły czy dziecko. Kiedy opłakując matkę Dagmara dowiaduje się że tak naprawdę nie jest jej córką przezywa dodatkowo głęboki szok.
Kim jest tajemnicza pisarka Bożena Zawistowska i dlaczego szuka pewnej kobiety.
Autorka znakomicie prowadzi fabułę przeskakując od jednej bohaterki do drugiej wciąż wzmagając ciekawość czytelnika o co chodzi. Porusza także ważne tematy, które tak naprawdę nigdy nie tracą ważności tj nastoletnie ciąże oraz oddanie dziecka do adopcji.
A żeby nie było tak bardzo poważnie to przyglądamy się jak Dagmara rozkręca od nowa księgarnię co dla każdego czytacza książek jest ciekawe.

Kim jest tajemnicza pisarka Bożena Zawistowska i dlaczego szuka pewnej kobiety.

Skomplikowana historia młodocianej matki zmuszonej do oddania dziecka i tocząca się równolegle historia tego dziecka .Smutne.

„Odnajdę Cię” to pierwszy tom cyklu „Księgarnia pod Flisakiem” i moje pierwsze spotkanie z autorką ,Anną Karpińską, ale nie ostatnie.
"(...)Dagmara po śmierci matki otrzymuje w spadku nie tylko prowadzoną przez nią przez wiele lat "Księgarnię pod Flisakiem", ale również list, z którego dowiaduje się, że została adoptowana (...)".
"Dwie kobiety, jedna decyzja i historia.
W ciekawy sposób poprowadzona opowieść o życiu Bożeny i Dagmary. Polecam

"Dwie kobiety, jedna decyzja i historia....

"Życie jest kwestią wyborów, tych wielkich i tych małych"

Bardzo wciągająca historia. Przez prowadzenie podwójnej narracji, można było zrozumieć myśli i uczucia każdej z głównych bohaterek. Czekam na przeczytanie kolejnej części.

"Życie jest kwestią wyborów, tych wielkich i tych małych"

Dodaj cytat z książki Odnajdę Cię