Kup teraz - 8 ofert w cenie od 8.70 zł do 31.99 zł

Kryptonim „Frankenstein”

Oficjalne recenzje i

Bo to złe kobiety były…

Link do recenzji

Literatura faktu fabularyzowana. Musze przyznać ciekawa forma. Książka dogłębnie wyjaśnia temat. Miły akcent to opis śląskich miast i zwyczajów "hanysów"
Polecam w wersji audiobook którą czyta rewelacyjny Leszek Filipowicz.

Wstrząsająca opowieść.
Ale wstrząsająca nie dlatego, ze to książka o mordercy, ale przede wszystkim dlatego że autor cały czas i ze wszystkich sił stara się tego mordercę wybielić, wytłumaczyć, usprawiedliwić, pokazać jaki to w sumie był interesujący, fascynujący człowiek.

Joachim Knychała zabijał przez osiem lat. Siekierą, kilofem.
Zabijał młode kobiety lub...

Autor musiał dokonać dużego wysiłku, by móc opisać tak szczegółowo historię mordercy, Joachima Knychały.
Warto przeczytać, chociażby po to, by poczuć klimat Śląska i PRL-u.

Fabularyzowany reportaż o Jeremiaszu Knychale. Bardzo dobrze udokumentowana praca reporeterska. Gdybym miał się czepiać, to nieco irytujące są wstawki fabularne - dialogi itp. Powoduje to jednak, że lepiej się to czyta niż suche fakty. Można polecić.

Baaardzo wciągnęła mnie ta książka. Dość obszernie wszystko opisane, czytając czułam się jako osoba, która przygląda się temu wszystkiemu z boku.

Moją poprzednia książka tego autora był "Wampir z Zagłębia". Książka bardzo podobna tematycznie, Wiadomo, to inna historia, opowiada o innym człowieku, innej sprawie kryminalnej. Ale pod pewnym względem dużo lepsza. Bohater bowiem okazuje się człowiekiem, który morduje bez skrupułów, a czasami nawet bez świadomości, nie ma wyrzutów sumienia, a na dodatek jest zwyczajnym...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Siadając do lektury miałam wysokie oczekiwania, ponieważ jestem całkiem dobrze zapoznana z jego twórczością i uważam, że jest jednym z najbardziej profesjonalnych autorów literatury faktu w kraju. Na szczęście się nie myliłam.
Owszem, nie można zaprzeczyć temu, że jego styl jest ciężki. Niewiele osób gustuje w tekstach przesączonych informacjami, a właśnie dla takich...

W panteonie polskich seryjnych zabójców jedno z czołowych miejsc zajmuje Joachim Knychała. I nie ma co się temu dziwić, wszakże swą przestępczą działalnością mógłby nie tylko zyskał sobie miano "Wampira z Bytomia", lecz również zawisnął na stryczku w związku z wykonaną wobec niego karą śmierci, stanowiącą konsekwencje przypisania mu w prawomocnym wyroku zabójstw 5 kobiet...

Dla mnie to czwarta książka Przemysława Semczuka. Po bardzo przeciętnej "M jak morderca", bardzo dobrych "Zatajonych katastrofach PRL-u" i wręcz rewelacyjnej "Czarnej wołdze" lektura 'Frankensteina" plasuje się gdzieś po środku tych trzech pozycji. Widać, że autor włożył sporo pracy w zbieranie i analizę materiału źródłowego. Tym razem Pan Semczuk oparł fabułę na historii...

Zdumiewająca, bardzo przystępna w odbiorze powieść fabularyzowana o bestialskich dokonaniach Wampira z Bytomia

• 2019
  • 2018
  • 2020
  • Literatura faktu
  • 2020
  • True crime

Dodaj cytat z książki Kryptonim „Frankenstein”