Zatoka świń

Okładka książki Zatoka świń
Bożena AksamitPiotr Głuchowski Wydawnictwo: Agora Seria: Prawdziwe zbrodnie reportaż
reportaż
Prawdziwe zbrodnie
Agora
2016-04-07
2016-04-07
dziecko korupcja manipulacja nastolatka pedofilia prostytucja przemoc przestępstwo reportaż seks Sopot

Okładka książki Ukryta gra Piotr Głuchowski, Łukasz Kośmicki, Marcel Sawicki
Ocena 6,5
Ukryta gra Piotr Głuchowski, Ł...
Okładka książki Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka Piotr Głuchowski, Jacek Hołub
Ocena 7,1
Imperator. Sek... Piotr Głuchowski, J...

Nie wiem, co mógłbym tu napisać - przestępstwo jest przestępstwem, w pełni gardzę Krystkiem i szkoda każdej jednej dziewczyny.
Książka-reportaż to nie jest coć, co na codzień czytam, o samej historii nigdy nie słyszałem (mieszkam poza Polską), rozumiem, że suche fakty byłyby nie do przebrnięcia dla zwykłego konsumenta (jak ja), przez co jest to historia trochę ubarwiona,...

Wstrząsająca książka. Chylę czoła dla reporterów śledczych.

Chylę czoła . Komuś się chciało , kogoś to poruszyło , ktoś się po prostu na to nie zgodził. Wielka odwaga i wielka praca .
Ja sama nie wiem co o tym myśleć , jestem przerażona .
Co to za czasy , że piętnastoletnie dzieciaki mają konta na profilach randkowych , reklamują się przez Internet , szukają pracy jako hostessy, idąc na rozmowę o pracę zakładają kusą sukienkę i...

Nie interesują mnie raczej sprawy kryminalne, bo jestem zdania, że im mniej wiem, tym lepiej śpię. Książka jednak zaciekawiła mnie, bo pamiętałam reportaże z telewizji na ten temat. Wstrząsająca lektura, czyta się jednak bardzo dobrze. Myślę, że autorzy zrobili kawał dobrej roboty, dobrze że finalnie udało się tę sprawę nagłośnić.

Reportaż głównie dla zainteresowanych tematem. Szkoda, że został wydany w 2016 roku, bo brakuje mi ciągu dalszego (doczytałam w mediach).

Zapewne nic nowego ani odkrywczego nie napiszę, ale mam coraz częściej wrażenie, że Polska jest krajem bezprawia. Policja, prokuratura, sądy, instytucje, które z założenia powinny pomagać ofiarom działają na ich szkodę, są skorumpowane i nie patrzą na dobro człowieka. Wystarczy kasa, odpowiednie kontakty, tzw „plecy” układy i prawo przestaje niektórych obowiązywać.
„Zatoka...

Strasznie ciężko to czytać, łzy same cisną się do oczu z bezsilności, że podobne bestialstwo ma miejsce i istnieje na codzień.

Chwała tym, którzy nie bali się dojść do głosu i napytać tym zwyrodnialcom biedy.

Takie reportaże są potrzebne i podobne sprawy powinny być nagłaśniane bez końca w obronie tych, którzy sami nie umieją się obronić.

Dużo nerwów kosztowała mnie ta lektura, na szczęście szybko się czyta. Warto zaznajomić się z tematem, być świadomym obrzydliwości ludzkiej, niesprawiedliwości i umywania rączek przez organy, które zdaje się powinny chronić ofiary, a nie przestępców.

Rzetelnie przeprowadzone śledztwo dziennikarskie, którego efektem jest ta książka. Zdecydowanie polecam jej przeczytanie, zamiast oglądania filmu Latkowskiego. Tutaj zostały przedstawione fakty ukazujące jak siatka powiązań przez lata umożliwiała pedofilowi bezkarne działanie, dopiero nacisk mediów spowodował, że w końcu Krystek stanął przed sądem.

Świetnie napisana. Otwiera oczy i pokazuje syf, który toczy się gdzieś obok nas...

Piotr Głuchowski Zatoka świń Zobacz więcej
Piotr Głuchowski Zatoka świń Zobacz więcej