Zrozumieć zbrodnię

Ewa Ornacka Wydawnictwo: Rebis literatura faktu
Rebis
literatura faktu
2019-06-04

Ciekawa pozycja dla miłośników psychologii i aspektów procesowo-karnych. Brakowało mi tu dogłębniejszej analizy poszczególnych wątków. Podobały mi się natomiast przytoczenia z innych źródeł zarówno artykułów jak i znanych pozycji książkowych. Czytało się szybko i przyjemnie.

Na półkach: , , , , ,

Książka ląduje na liście moich ulubionych! 💕 Tylko dlaczego taka krótka? 🤭 Czytało mi się ją tak świetnie, że mam ogromny niedosyt, że tak szybko się skończyła 😀

Spodobało mi się, że został poruszony temat niepoczytalności i psychozy u sprawców (również tej udawanej, dla złagodzenia wyroku). Refleksje po lekturze są takie, że psychiatrzy (oraz biegli) zbyt łatwo dają się...

Dopiero niedawno dowiedziałam się, że istnieje taka książka jak „Zrozumieć zbrodnię". Pozycja ta miałam premierę prawie rok temu, a ja dopiero niedawno na nią natrafiłam w Internecie. Jak już zapoznałam się z jej opisem to uznałam, że chcę ją przeczytać. Niezbyt często zaglądam w umysły przestępców. Uznałam jednak, że książka pani Ornackiej będzie idealna, aby się czegoś...

Bardzo lubię książki pani Ewy Ornackiej. Autorka bardzo dobrze i ciekawie opisuje tajniki polskiej przestępczości.

Książka w ciekawy sposób opowiada o zakamarkach ludzkich umysłów, autorzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Książka intryguje i fascynuje jednocześnie.

Książka wciąga i szybko się ją czyta. Doktor Pobocha w interesujący sposób zdradza kulisy swojego fachu. Z rezerwą podchodziłem do tej lektury i w zasadzie książka daje radę ale.... No właśnie tym ale jest dużą ilość bardzo ogólnikowo potraktowanych wątków. Gdyby autorka pokusiła się o rozwinięcie i bardziej szczegółowe opisy zbrodni byłaby to świetna pozycja. Natomiast w...

Druga książka Ewy Ornackiej jaką przeczytałam. Czyta się szybko i z zainteresowaniem.
Polecam każdemu kto się lubuje w takiej tematyce.

Dużo wątków jest potraktowanych bardzo płytko, autorka z rozmówcami niby mówią, że jest związek między A i B, ale jaki to już się trzeba domyśleć samemu. Sporo powtórzeń, niewiele rzeczy odkrywczych.

Tego typu książka zawsze pozostawi niedosyt.
Za mało faktów, zdawkowe informacje, za słabo rozwinięty temat. Nie sposób w pełni zadowolić czytelnika, bo ludzka psychika, zbrodnie, anormalność to jest coś, co zawsze wzbudza ciekawość i nasuwa mnóstwo pytań. Na wiele z nich nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a pewne informacje z obawy przed złym ich wykorzystaniem lepiej...

Ciekawa ta książka, plus że traktuje o naszym "polskim podwórku", pomimo trudnego tematu, czyta się płynnie i szybko, ale czy ta książka pomoże zrozumieć zbrodnię ? nie sądzę. Mało rozwinięcia poszczególnych kwestii, za dużo wycinków z gazet itp. zabiegów tworzących zlepek informacji. Książka nie jest zła, ale liczyłem na więcej.

Dyskusje

• 2019