Zrozumieć zbrodnię

Okładka książki Zrozumieć zbrodnię
Ewa Ornacka Wydawnictwo: Rebis reportaż
300 str. 5 godz. 0 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2019-06-04
Data 1. wyd. pol.:
2019-06-04
Liczba stron:
300
Czas czytania
5 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380625488
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Pajęczyna strachu Ewa Ornacka, Karolina Szymczyk-Majchrzak
Ocena 7,4
Pajęczyna strachu Ewa Ornacka, Karoli...
Okładka książki Pisać. Rozmowy o książkach Piotr Ambroziewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Maciej Bernatt-Reszczyński, Artur Boratczuk, Jerzy Wojciech Borejsza, Natalia Budzyńska, Kamil Całus, Wojciech Chmielewski, Paweł Chojnacki, Daria Czarnecka, Małgorzata Czyńska, Rafał Dajbor, Piotr Dobrowolski, Krzysztof Drozdowski, Agnieszka Frączek, Piotr Gajdziński, Barbara Gawryluk, Dorota Hartwich, Wacław Holewiński, Marcin Jacoby, Andrzej Jankowski, Elżbieta Jodko-Kula, Grzegorz Kalinowski, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Marcin Kozioł, Joanna Kuciel-Frydryszak, Karolina Kuszyk, Cezary Łazarewicz, Magda Louis, Marcin Ludwicki, Nina Majewska-Brown, Agata Maksimowska, Ewa Małkowska-Bieniek, Anna Mateja, Anna Mieszkowska, Anna Milewska, Katarzyna Miller, Krystyna Mirek, Jarosław Molenda, Ewa Ornacka, Adam Pękalski, Jan Krzysztof Piasecki, Renata Piątkowska, Krzysztof Potaczała, Małgorzata Rejmer, Alek Rogoziński, Zbigniew Rokita, Dominik Rutkowski, Beata Sabała-Zielińska, Anna Sakowicz, Andrzej Skalimowski, Małgorzata Strzałkowska, Justyna Suchecka, Mariusz Surosz, Anna Synoradzka-Demadre, Piotr Szarota, Joanna Szyndler, Anna Tomiak, Mariusz Urbanek, Wojciech Widłak, Violetta Wiernicka, Marcin Wilk, Janusz Leon Wiśniewski, Mirosław Wlekły, Daniel Wyszogrodzki, Andrzej Zbrożek, Robert Ziębiński, Bartosz Żurawiecki
Ocena 7,0
Pisać. Rozmowy... Piotr Ambroziewicz,...

Podobne książki

Okładka książki Ciało nie kłamie Judy Melinek, T.J. Mitchell
Ocena 7,5
Ciało nie kłamie Judy Melinek, T.J. ...
Okładka książki Zbrodnia i seks Dellfina Dellert, Andrzej Depko
Ocena 7,3
Zbrodnia i seks Dellfina Dellert, A...
Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
249 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
91
91

Na półkach:

Pozytywne zaskoczenie - sięgając po książkę nie do końca się tego spodziewałem. Myślałem, że będzie to ot opis kolejnych zbrodni z podziałem na jakieś grupy chorób. Opisy zbrodni są tutaj jedynie tłem, przykładami a główną osią książki jest rozmowa autorki z Jerzym Pobochą dotycząca różnych zaburzeń dotykających przestępców (z naciskiem na morderców). Ogromna porcja informacji podana w bardzo przystępny sposób.

Warto, szczególnie z tego względu że jest to coś innego od zalewu prawie bliźniaczych pozycji opisujących kryminalne historie z Polski.

Pozytywne zaskoczenie - sięgając po książkę nie do końca się tego spodziewałem. Myślałem, że będzie to ot opis kolejnych zbrodni z podziałem na jakieś grupy chorób. Opisy zbrodni są tutaj jedynie tłem, przykładami a główną osią książki jest rozmowa autorki z Jerzym Pobochą dotycząca różnych zaburzeń dotykających przestępców (z naciskiem na morderców). Ogromna porcja...

więcej Pokaż mimo to

12
avatar
1398
633

Na półkach: , , ,

Tytuł powinien brzmieć: "jak rozpoznać psychopatów", gdyż zbyt mało mamy tutaj opisanych zbrodni, a zbyt dużo prób rozwikłania umysłów psychopatów, którzy posuwają się do dramatycznych i okrutnych czynów. Dr Jerzy Pobocha bardzo zrozumiale tłumaczy zawiłości psychiki takich zbrodniarzy, jednakże po tej lekturze czuję spory niedosyt.

Niedostatecznie dużo opisanych poszczególnych morderców i gwałcicieli. Raczej skupienie się na tym, co mogło doprowadzić do tego, że stali się tacy źli, nienormalni oraz psychicznie chorzy. Czy to defekty mózgu, choroby psychiczne? Traumatyczne wydarzenia w ich życiu? Czy wrodzona nienawiść, bądź zło, które musiało gdzieś znaleźć ujście? I jedno odwiecznie zadawane pytanie: "dlaczego?"
Wątpię, by kiedykolwiek w stu procentach znaleziono odpowiedź na nie...

Tytuł powinien brzmieć: "jak rozpoznać psychopatów", gdyż zbyt mało mamy tutaj opisanych zbrodni, a zbyt dużo prób rozwikłania umysłów psychopatów, którzy posuwają się do dramatycznych i okrutnych czynów. Dr Jerzy Pobocha bardzo zrozumiale tłumaczy zawiłości psychiki takich zbrodniarzy, jednakże po tej lekturze czuję spory niedosyt.

Niedostatecznie dużo opisanych...

więcej Pokaż mimo to

14
avatar
38
19

Na półkach: , ,

"Zrozumieć zbrodnię" Ewy Ornackiej jest zdecydowanie przykładem naprawdę dobrze napisanej literatury faktu. Autorka stworzyła książkę w formie wywiadu z dr Jerzym Pobochą - biegłym w różnego rodzaju postępowaniach sądowych, z czego duża część z nich została opisana właśnie w treści tej pozycji.

Główną intencją lektury jest przybliżenie czytelnikowi tematyki zbrodni, ale ze strony, nad którą zazwyczaj "zwykli" ludzie się nie zastanawiają, mianowicie z perspektywy samego przestępcy. Książka w bardzo fascynujący, ale jednocześnie prosty do zrozumienia, dla osoby niezaznajomionej z psychologią sposób przedstawia motywy najbardziej znanych zbrodni pod aspektem działań i reakcji zachodzących tak naprawdę w samym mózgu. Tłumaczy ona również, że zbrodnie zazwyczaj nie są wynikiem tego, że danej osobie po prostu "źle z oczu patrzy". Dzięki książce czytelnik może o wiele lepiej zrozumieć zarówno zaburzenia i choroby psychiczne jak i procesy myślowe zdrowych przestępców.

Autorzy w świetny sposób przekazują swoją wiedzę, jednocześnie nie nudząc przy tym czytelnika. Praktycznie przez cały czas śledziłam tekst z zaciekawieniem i chyba ani raz nie zdarzyło mi się w nim pogubić. Sama tematyka i analiza dotyka zarówno najpopularniejszych polskich, jak i zagranicznych śledztw, dlatego znajdzie się tu coś dla każdego fana kryminalistyki, jak i dla osoby zupełnie zielonej w tym temacie, gdyż o dużej części przedstawionych spraw nie sposób było nie usłyszeć.

Ciekawym i przydatnym zabiegiem było również wplatanie do treści fragmentów książek i artykułów dotyczących bezpośrednio danych przypadków, przez co czytelnik ma lepszy wzgląd na podejście ludzi do zbrodni tuż po jej popełnieniu. Dostaje w ten sposób również dostęp do szczegółowych źródeł na dany temat. W lekturze omówione jest dość dużo przestępstw, dlatego często nie są one przedstawiane zbyt szczegółowo, jednak dzięki tym odniesieniom można łatwo dotrzeć do większej ilości materiałów.

Uważam, że książka ta jest godna polecenia każdemu. Na pewno taka literatura jest nam obecnie potrzebna, gdyż zwiększa świadomość społeczną na temat chorób i zaburzeń psychicznych oraz daje też przydatne rady pomagające unikać niebezpiecznych sytuacji w naszym życiu. Sama treść jest przystępna i interesująca, więc żaden odbiorca nie powinien mieć problemów z jej zrozumieniem. Uważam, że była to książka warta mojego czasu i pieniędzy.

"Zrozumieć zbrodnię" Ewy Ornackiej jest zdecydowanie przykładem naprawdę dobrze napisanej literatury faktu. Autorka stworzyła książkę w formie wywiadu z dr Jerzym Pobochą - biegłym w różnego rodzaju postępowaniach sądowych, z czego duża część z nich została opisana właśnie w treści tej pozycji.

Główną intencją lektury jest przybliżenie czytelnikowi tematyki zbrodni, ale...

więcej Pokaż mimo to

3
Reklama
avatar
630
214

Na półkach:

Ciekawa książka w formie rozmowy z wybitnym psychiatrą na temat sprawców przestępstw, tego co nimi kierowało, dlaczego zabijają, gwałcą, okaleczają, a także o tym jak większość próbuje umniejszyć swoje czyny udając niepoczytalnych. Większość przypadków z naszego rodzimego „podwórka”. Wszystko poparte faktami i wycinkami prasowymi. Pozycja warta przeczytania i uzmysłowienia sobie, że psychopaci są wśród nas i niewiele się różnią od zwykłych, zdrowych ludzi.

Ciekawa książka w formie rozmowy z wybitnym psychiatrą na temat sprawców przestępstw, tego co nimi kierowało, dlaczego zabijają, gwałcą, okaleczają, a także o tym jak większość próbuje umniejszyć swoje czyny udając niepoczytalnych. Większość przypadków z naszego rodzimego „podwórka”. Wszystko poparte faktami i wycinkami prasowymi. Pozycja warta przeczytania i uzmysłowienia...

więcej Pokaż mimo to

1
avatar

Rozejrzyj się wokół siebie. Czy widzisz ludzi, którzy są skłonni do popełniania przestępstw? Uwierz, mógłbyś się zdziwić, wiedząc, do czego są zdolni...
Dlaczego z pozoru normalni ludzie torturują, gwałcą i mordują? Jak to możliwe, że troskliwi rodzice przed odebraniem sobie życia zabijają własne dzieci? Co sprawia, że szefowie o psychopatycznych skłonnościach zamieniają pracownika w niewolnika? I co robić, by nie stać się ofiarą. Czy w ogóle można się przed tym ustrzec?

W książce Zrozumieć zbrodnię Ewa Ornacka oraz biegły sądowy z zakresu psychiatrii dr Jerzy Pobocha prowadzą nas przez mroczne meandry zbrodniczych umysłów.

Podstawowy błąd naszego myślenia polega na tym, że postrzegamy innych tak jak samych siebie. Tracimy czujność, myśląc: „Nigdy nie zrobiłbym czegoś takiego, nikt nie jest do tego zdolny". A to już prosta droga do tego, by wpaść w niebezpieczną pułapkę... 

Grubo ponad rok ta książka oczekiwała na półce aż po nią sięgnę. To oczekiwanie nie było spowodowane niechęcią wręcz przeciwnie już w momencie zapowiedzi ta książka była moim pewniakiem i postanowiłem po nią sięgnąć w momencie kryzysu, który ostatnio po kilku słabszych pozycjach mnie dopadł. Dla mnie „Zrozumieć zbrodnię” był pewniakiem z dwóch powodów, od lat śledzę pracę i artykuły doktora Pobochy, a wcześniejsze książki autorki bardzo dobrze wspominam. No i cóż jestem w pełni usatysfakcjonowany po przeczytaniu powiem szczerze jest wręcz lepiej niż się spodziewałem. Bardzo spodobało mi się, że zagadnienia dotyczące psychiki przestępców były objaśniane na podstawie konkretnych spraw kryminalnych to zdecydowała pozwoliło mi lepiej zrozumieć same zagadnienia. Równocześnie mam nieodparte wrażenie, że w książce nie do końca pewne mechanizmy czytelnikowi ujawniono jakby w obawie przed „dokształceniem” kryminalistów.
Z całej lektury dla mnie najbardziej przerażające były opisy jak to wystawia się „lewe” zaświadczenia i tego jak przestępcze macki sięgają daleko.
Dla mnie książka jest absolutnym hitem i jeśli ktoś interesuje się bezpośrednio kryminologią to koniecznie powinien przeczytać, a nawet jeśli nie to warto do niej zajrzeć bo opowiada o wielu współczesnych przestępcach jak chociażby Brevik i faktycznie pozwala ich nieco „zrozumieć”
Reasumując czytajcie moi mili bo warto.

Rozejrzyj się wokół siebie. Czy widzisz ludzi, którzy są skłonni do popełniania przestępstw? Uwierz, mógłbyś się zdziwić, wiedząc, do czego są zdolni...
Dlaczego z pozoru normalni ludzie torturują, gwałcą i mordują? Jak to możliwe, że troskliwi rodzice przed odebraniem sobie życia zabijają własne dzieci? Co sprawia, że szefowie o psychopatycznych skłonnościach zamieniają...

więcej Pokaż mimo to

4
avatar
292
111

Na półkach: ,

Interesująco opowiedziane zagadnienia ludzkiej psychiki i jej ciemnej strony mocy. A w dodatku w przystępnej formie.

Interesująco opowiedziane zagadnienia ludzkiej psychiki i jej ciemnej strony mocy. A w dodatku w przystępnej formie.

Pokaż mimo to

3
avatar
730
16

Na półkach:

Fantastyczna książka dla ciekawskich zagadnień ludzkiego umysłu! Prawdziwe historię wraz z psychiatryczną opinią sprawiają, że trudno oderwać się od przewracania kolejnych kartek. Psychiatra to trudna dziedzina, jednak dr. Pobocha przedstawia fakty w sposób zrozumiały dla czytelnika, jednocześnie przemyca fachową wiedzę medyczną. Historie przedstawione w książce są mocne - aż trudno uwierzyć, że człowiek jest w stanie popełnić takie czyny. Odpowiedź jest jedna. Psychopaci są wśród nas, często diablo inteligentni i nieuchwytni. Czekam z niecierpliwością i nadzieją na kolejną publikację!

Fantastyczna książka dla ciekawskich zagadnień ludzkiego umysłu! Prawdziwe historię wraz z psychiatryczną opinią sprawiają, że trudno oderwać się od przewracania kolejnych kartek. Psychiatra to trudna dziedzina, jednak dr. Pobocha przedstawia fakty w sposób zrozumiały dla czytelnika, jednocześnie przemyca fachową wiedzę medyczną. Historie przedstawione w książce są mocne -...

więcej Pokaż mimo to

1
avatar
304
252

Na półkach:

Po tej książce każdy mijany na ulicy człowiek wyda Ci się psychopatą 🙂

Po tej książce każdy mijany na ulicy człowiek wyda Ci się psychopatą 🙂

Pokaż mimo to

4
avatar
5
4

Na półkach:

uwielbiam profesora Jerzego Pobochę

uwielbiam profesora Jerzego Pobochę

Pokaż mimo to

0
avatar
178
150

Na półkach:

Znakomita książka, która pozwala spojrzeć na zbrodnie z perspektywy sprawcy i w jakimś stopniu zrozumieć co nim kierowało.

Znakomita książka, która pozwala spojrzeć na zbrodnie z perspektywy sprawcy i w jakimś stopniu zrozumieć co nim kierowało.

Pokaż mimo to

3

Cytaty

Więcej
Ewa Ornacka Zrozumieć zbrodnię Zobacz więcej
Reklama
Więcej
Reklama
zgłoś błąd