Wampir z Zagłębia

literatura polska wampir morderca kobiety dokument
literatura faktu
2021-02-24
literatura polska wampir morderca kobiety dokument

Marchwicki Marchwickim - wszyscy wiedzą, jak było i nic nowego się już tu nie wymyśli.

Rozdział o Barbarze Seidler jednak w sensie ścisłym porażający.

Historia pod każdym względem smutna.

Uwazam ze ta ksiazka swietnie przedstawia sprawe Wampira z Zaglebie , w pewnych momentach troche nudna ale dla fanow polskich spraw kryminalnych idealna

Wampir z Zagłębia Przemysława Semczuka to reportaż dotyczący sprawy Zdzisława Marchwickiego. Opowiada o przebiegu śledztwa, o wyznaczonej nagrodzie miliona złotych za informacje, które przyczynią się do złapania sprawcy, o procesie sądowym Marchwickiego i wyznaczonej karze śmierci. Najważniejszym pytaniem stawianym przez autora jest to, czy aby na pewno skazano...

W odbiorze owej pozycji, z uwagi na brak powiązań chronologicznych dość trudna w zrozumieniu. Niemniej doceniam ogrom pracy w stworzenie faktografii, czy też zarysowanie sytuacji w szerszym stopniu. Niestety nie mogę dać wyższej oceny, z uwagi na moją subiektywną trudność w "odnalezieniu się" w powyższej pozycji. Pozdrawiam.

w moim mniemaniu
skrupulatna

czy obiektywna pojęcia nie mam ale
widać ogrom pracy włożoną w jej napisanie
i to mi imponuje.

najmocniejsze- cytaty z przesłuchań i z sądu

i tło- ja ledwo pamiętam prl a takie książki uzmysławiają mi jak
dobrze jest mieszkać w wolnym kraju, komuna jest dla mnie niepojęta.
Kompletnie nie rozumiem dlaczego wielu ludzi już zapomniało i nie...

Książka mimo że bardzo wyczerpująca od względem faktograficznym, jednak napisana dość chaotycznie i bez ciągu chronologicznego. Z tego powodu ciężko się czyta.

Bardzo dobrze merytorycznie przedstawiona historia dotycząca Wampira z Zagłębia. Pomijając fakt, że mieszkam w okolicach opisywanych wydarzeń, muszę przyznać, że jakiś tam sentyment mam. Pan Semczuk włożył dużo pracy, aby przedstawić czytelnikowi niejednoznaczną opinię na temat prawdopodobnego domniemanego zabójcy kobiet z Zagłębia, uznawanego przez większość za pewnik....

Od dawna miałem zamiar przeczytać tę książkę. Choć nie wyczerpała mojej ciekawości bardzo polecam. Można poznać techniki kryminalne z nie tak odległych czasów. Książka wymaga skupienia przez czytelnika przedstawiając różne fakty i nazwiska.

Ogólnie to idzie się pogubić z tymi nazwiskami, pseudonimami i inicjałami, tyle tego..

Ale warto przeczytać i zorientować się jaka jest prawda. Osobiście żal mi bohatera tej książki. Chłop nie potrafił się bronić, no ale z drugiej strony jakie on miał szansę kiedy władzom tak zależało, aby kogokolwiek jak najprędzej za to wszystko ukarać?
Dowody fabrykowane, świadkowie...

Pozycja godna polecenia, ale w formie audiobooka jak dla mnie nie do ogarnięcia. Musiałam przerzucić się na formę pisaną, żeby się nie pogubić w powodzi nazwisk (a tym bardziej ich inicjałów), dat, miejsc, szczegółów

• 2019
  • 2018