Chudszy

Richard Bachman Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy horror
Thinner
horror
2017-07-12
Robert P. Lipski
Kolekcja Mistrza Grozy

Chyba się zestarzałem i Kinga książkami przestałem sie zachwycać. Zakończenie nie zaskakuje ponieważ w 2/3 się domyśliłem.

Jedna z najbardziej przezajacych historii Kinga, bez duchow, potworow. Opowiesc o tym jak ludzie potrafia sie zatracic w bogactwie. Koncowka ksiazki jak dla mnie najbardziej smakowita, if you know what I mean :P

Fajna rozrywkowa lektura na wieczór. Czyta sie jednym tchem. U Bachmana jest dużo mniej opisów a wiecej dialogów i akcjii. Zresztą książki Bachmana sa dużo bardziej przyziemne niz fantazje Kinga. To według mnie plus.

Średnio, książka nie porywa a akcja jest wolna jak flaki z olejem

Pochłonęłam ją w ciągu jednego dnia. Kolejne genialne dzieło na miarę mistrza.

Na początku wgłębialiśmy się w psychologie bohatera, trochę się to dłużyło. Jednak w połowie książka przyśpieszyła i akcja się rozwinęła. Brakuje mi tu tylko napięcia, jak w innych książkach Kinga. Koniec był, moim zdaniem, dobry i ciekawy. Jeśli lubicie styl pisania Kinga to polecam.

Na półkach: , , , ,

Ostatnio sięgam po książki Kinga (Bachmana), których nie czytałem, lub których fabuły nie pamiętam.
W momencie jak zacząłem czytać od razu skojarzyłem z 20 lat temu oglądanym filmem „Przeklęty”.
„Cygański król rzuca klątwę na Billy'ego, który zabił jego córkę”.
Plusy:
- ciekawy pomysł na fabułę, chociaż motyw klątwy był już wykorzystywany;
- akcja przyśpiesza wraz z utratą...

Dla mnie Książka bardzo fajna ciekawa historia i ciekawa fabuła naprawdę nie byłem zawiedziony po lekturze

Strasznie zależało mi aby przeczytać tą książkę. Nie zawiodłam się. Świetna lektura, trochę smutna.. ale pokazuje, jak życie bywa sprawiedliwe. Jak się to mówi, karma wraca. A gdy nadal niczego nas to nie nauczy, jak kara wraca ze zwielokrotnioną siłą, przy czym często niewinni za to płacą..

Bardzo mi się podobało, że niepokój zaczyna się praktycznie od pierwszej strony a akcja od samego początku jest gęsta i intrygująca. Główny bohater zostaje zaprezentowany jako typowy arogancki dupek z wyższych sfer, który bardziej rozpamiętuje słowa Cygana, niż fakt, że przejechał staruszkę na ulicy. Jego znajomi i żona również nie należą do najprzyjemniejszych i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje