Piekło anioła

horror
Wydawnictwo WasPos
2024-06-28
2024-06-28
thriller kryminał seryjny morderca psychologiczny dramat wizje utrata dziecka polska literatura tajemnica mroczna atmosfera

Świetna i wciągająca! Do końca trzyma w napięciu. Czekam na kolejne. Jako fanka kryminałów uważam, że pisarka ma duży potencjał i talent.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu książka! Wielkie brawa dla Autorki! Zwłaszcza, że jest to debiut! Jak przy niektórych pozycjach znanych i cenionych już Autorów wywracam oczami i czekam kiedy się wreszcie "rozkręci", tak tutaj nie miałam takiego problemu :-). Nie mogłam się oderwać od czytania - ciągle coś się dzieje, coś zaskakuje i wreszcie nie pozwala zapomnieć o Emmie, Robercie i reszcie bohaterów. Czekam z niecierpliwością na Pani kolejne książki i bardzo, bardzo GRATULUJĘ Pani i Wydawnictwu!!

Helloł czy są tu miłośnicy horrorów 😁
Piekło Anioła autorstwa Kamila Subzda @waspos Jak dla mnie jest to thriller z elementami grozy. Czytając książkę, zawsze jestem ciekawa co też autor mi zaoferuje w swojej książce. Autorka stworzyła dobrą powieść, od której trudno się oderwać. Dzieje się tutaj dużo od pierwszych stron.Wizję, których doświadcza bohaterka mogą przyprawić o ciarki, mają typowo horrorowy charakter. Jednak to nie one są głównym źródłem grozy, bowiem to działania bestii trzymają w napięciu. Bestii, która jest podstępna, na wskroś przesiąknięta złem i nie mająca skrupułów. Ogólnie Piekło Anioła przypadł mi do gustu i bardzo serdecznie go polecam!

Helloł czy są tu miłośnicy horrorów 😁

Super książka!polecam, wciaga jak wir!nie mogłem się oderwać

Super książka!polecam, wciaga jak wir!nie mogłem się oderwać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Robert i Emma Lewińscy to małżeństwo które kocha się ponad wszystko. Spodziewaj się pierwszego dziecka, córeczki Lary. Wszystko już mają dopięte na ostatni guzik, gdy niestety Lara rodzi się martwa. Ich obecne mieszkanie przypomina im tylko o córeczce. Postanawiają sprzedać mieszkanie i kupują dom na odludziu pod lasem. Liczą na to że tam odrodzą się i szczęście znów zagości w ich sercach. Nie trawa ono długo. Emma w piwnicy znajduje coś co ją szokuje i od tego momentu ma dziwne sny. Śni jej się postać mówiąca "ratuj". Właściciel domu wyjawia pewną historię młodemu małżeństwu. Ta historia właśnie jest kluczowa w tej powieści i będzie nam czytelnikom towarzyszyć aż do konca6. Nawet wtedy gdy już zapomnimy o Emmie,a główną postacią stanie się Robert i jego życie w innym mieście.
Podczas czytania tej książki czułam dreszczyk strachu, emocji i współczucia dla bohaterów. Krzywda jaka ich spotkała to coś o czym szybko nie zapomnę. Dawkowane było wszystko po woli. Autorka wprowadza w nastrój czytelnika po woli i dzięki temu ta historia trzyma w napięciu. Tragedie jaka się wydarzyły się tutaj są bardzo dramatyczne.
Obraz bestialskiego porywacza kobiet, mordercy bez żadnych skrupułów bardzo okropny.Takie czyny jakie popełnił Bestia powinnien znaleźć się w więzieniu na wiele wiele lat, lecz stanie się inaczej. A Robert będzie pragnął zemsty. Dla mnie fantastyczna powieść i naprawdę czuć w niej grozę. Mamy dom z przeszłością, piwnicę z dziwnym pokojem, opuszczony dom w lesie. Bardzo lubię takie tajemnicze i mroczne historie.

Głównymi bohaterami książki są Emma i Robert
To młode małżeństwo o trudnym życiorysie
Mimo wielu przeszkód które stawały na ich drodze, trzymają się razem
Gdy zaczynają wierzyć, że dobre chwile są jeszcze przed nimi los postanawia udowodnić im że się mylą
Są oni jakby nie było bohaterami horroru
Ale wracając do fabuły..
Poznajemy młodą pare w momencie gdy spodziewają się dziecka
W tym samym czasie niedaleko nich grasuje seryjny morderca znany ze swych okrutnych zbrodni na młodych kobietach nazywany z tego powodu bestią
Bohaterowie przeżywają dramat gdy okazuje się że ich dziecko rodzi się martwe
Szczególnie niedoszła matka nie potrafi poradzić sobie z tym faktem
Widząc jej rozpacz mąż postanawia podjąć decyzję o przeprowadzce która ma pomóc zapomnieć kobiecie o najgorszym
Tak się jednak nie dzieje
W międzyczasie opisywane są zbrodnie mordercy oraz to w jaki sposób reaguje na nie para,
Wierzą że są daleko od niego i mają o co się martwić
Kiedy jednak okazuje się, że dom w którym zamieszkają ta wiarę im odbierze, akcja zmienia się o 180 stopni
Dziwne wizję, sny które nękają Emme stają się coraz bardziej rzeczywiste i wyraźne
Robert zaczyna wierzyć żonie i sam wpada w pewnego rodzaju panikę
Co takiego wydarzyło się w domu w którym zamieszkali ?
Jakie podobieństwa para znajdzie między sobą a bestia?
Dlaczego życie akurat tej pary musiało zostać zniszczone?
Kim jest bestia i dlaczego popełnia tak okropne zbrodnie?
I w końcu najważniejsze pytanie
Czy zbrodnie można usprawiedliwić? W szczególności tak makabryczne

Powiem szczerze ,że jestem pod wrażeniem tego debiutu jak i stylem lekkim autorki i mam nadzieję że jeszcze się spotkamy 😍 Tu czuć w czytaniu jak by autorka miała to we krwi od urodzenia 💪

Taki talent nie może się marnować
A was moi kochani serdecznie zapraszamy do czytania 🥰

Głównymi bohaterami książki są Emma i Robert
To młode małżeństwo o trudnym życiorysie
Mimo wielu przeszkód które stawały na ich drodze, trzymają się razem
Są oni jakby nie było bohaterami horroru
Ale wracając do fabuły..
Poznajemy młodą pare w momencie gdy spodziewają...

„Piekło Anioła” Kamila Subzda to debiutancka powieść autorki, dlatego skusiłam się na ten tytuł z ogromną przyjemnością. Debiuty bowiem pozwalają odkryć mi nowych, często świetnych autorów, którzy później na długo ze mną zostają. Już na wstępie mogę zdradzić, że jeśli tylko autorka pokusi się o napisanie kolejnej książki, to ja z pewnością po nią sięgnę!
Wschód Polski, gdzie młode kobiety giną z ręki Bestii, nie może zaznać spokoju, a w tym samym czasie toczy się życie młodego małżeństwa-Emmy i Roberta, które niezwykle cieszyło się na przyjście na świat wyczekiwanej córeczki Lary. Niestety jednak los ich nie oszczędził i dziewczynka urodziła się martwa. Parze bardzo trudno jest sobie poradzić z tą niewyobrażalną stratą, kobieta bez wspomagania się lekami nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Nie pomaga również otoczenie w mieszkaniu, które przypomina na każdym kroku o dziecku, które powinno być z nimi. Dlatego małżeństwo decyduje się na zakup domu, aby móc spróbować zacząć żyć na nowo, jednak nie wszystko idzie w dobrym kierunku. Emma w snach nawiedzana jest przez postać kobiety, która prosi ją o pomoc.
Co łączy mordercę pozbawiającego życie młode kobiety oraz Emmę i Roberta… Sięgnijcie po książkę, aby poznać odpowiedź na to pytanie, a z pewnością się nie zawiedziecie. Książka wciąga i intryguje już od pierwszej strony, dużo się w niej dzieje, a zaskoczenie goni zaskoczenie! Przyznaję, że autorka ma mocne wejście do świata literatury, z pewnością trudno powiedzieć, że jest to literacki debiut, bo został napisany na najwyższym poziomie! Wzbudza wiele emocji, porusza trudne tematy i z pewnością nie da się obok niego przejść obojętnie!
Mnie zdecydowanie ten tytuł przypadł do gustu i bardzo serdecznie go polecam! Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu!

Wschód Polski,...

Emma i Robert to młode małżeństwo, które spodziewa się dziecka. W tle ich sielanki rozgrywa się tragedia pięknych dziewcząt, które stają się ofiarami grasującego mordercy zwanego Bestią. Niestety tutaj nic nie jest kolorowe i małżeństwo nie doczekuje szczęśliwego rozwiązania. Ich córeczka Lara rodzi się martwa. Dla rodziców to wielki cios, szczególnie dla Emmy, która nie potrafi sobie poradzić z tą stratą i bez lekarstw nie potrafi normalnie funkcjonować. Mieszkanie, w którym mieszkają utrudnia jej dojście do siebie i marzy o wyprowadzce. Znajdują idealne miejsce, w którym mają nadzieje wrócić do równowagi. Jednak Emma od jakiegoś czasu ma dziwne wizje i sny, w których widzi młodą kobietę proszącą ją o ratunek. Do dopiero początek tego co czeka ich w pięknym domu.
Sięgając po tą książkę nie wiedziałam dokładnie czego się spodziewać ale właśnie tak lubię. "Piekło anioła" Kamili Subzdy to niesamowita pozycja, od której naprawdę ciężko się oderwać. To nie do końca horror czy powieść grozy to raczej thriller z elementami paranormalnymi, ewentualnie kryminał. Mamy tu parę głównych bohaterów i mordercę, który porywa młode kobiety. Ich losy w pewnym momencie się splatają i małżeństwo zapewne nie mogło wyobrazić sobie tego w najgorszych snach. Przyznam szczerze, że ja też nie. To co zaserwowała nam autorka zbiło mnie z tropu, byłam nawet zła, że w taki sposób potoczyła się akcja. Można było pomyśleć, że to już koniec, że nie będzie happy endu ale nie autorka zaplanowała coś więcej dla bohaterów i dalej doświadczała ich w niesamowity sposób. Były takie momenty, że zapewne moja buzia była szeroko otwarta podczas czytania.
To nie jest książka z mrożącymi krew w żyłach wydarzeniami. Nie przeczytacie opisów zbrodni. To zupełnie inny rodzaj powieści i spokojnie osoby wrażliwe mogą sięgnąć po "Piekło anioła". Mogłabym pisać i pisać o tej książce, porozmawiać o pewnych szczegółach ale nie mogę, dlatego to musi wystarczyć.
Dodam jeszcze, że to debiut autorki i jeśli z takim przytupem pokazała na co ją stać to wróżę jej świetną karierę. To jedna z lepszych książek przeczytanych w tym roku.

Świetna książka,tylko jako horror bym ją nie zaliczyła,bardziej obstawiałabym jako thriller z elementami grozy.
Jest to historia małżeństwa Emmy i Roberta,którzy po utracie nienarodzonej córeczki kupują dom z dala od zgiełku i zdala od Bestii,która porywa i morduje młode kobiety.
Małżeństwo kupując dom ,nie wie jednak,że ten skrywa sporo tajemnic i sekretów,które sprawią,że Emma doświadcza niecodziennych wizji- a mianowicie widzi kobietę w niebiekiej sukience,która prosi o ratunek.
Robert nie do końca wierzy żonie, ale ta jest pewna tego,że musi pomóc zjawie ze snów.
Książka rewelacyjnie napisana.Tu nie ma nic niepotrzebnego.Wszystko jest utkanie w logiczną całość.Emocje kłaniają się na każdej stronie a gdy pomyślimy,że to juz koniec..to będziemy w błędzie, bo to dopiero punkt kulminacyjny.Będzie totalne zaskoczenie.
Historia jest naprawdę bardzo ciekawa,bo wciąga od samego poczatku.Co prawda liczyłam na więcej grozy ale i tak jestem miło zaskoczona.Czekam na kolejna książkę.

Super książka

Super książka

• Literatura grozy/Horror
  • Thiller, kryminał, sensacja
  • Wyzwanie 2024 -60 ksiązek
  • Legimi powieści
  • Przeczytane 2024
  • Krótka forma

Dodaj cytat z książki Piekło anioła