Chudszy

Thinner
horror
Robert P. Lipski
King horror

O ile nie jest to najlepsza książka Kinga to na pewno ma ona jedno z najlepiej skonstruowanych zakończeń. Pomimo dość mozolnego i nie do końca przyjemnego zapoznawania się z historią Billego, jej finał okazał się zaskakująco udany i satysfakcjonujący. Z tego też powodu nie jestem w stanie ocenić powieści na niżej niż 6/10, szczególnie biorąc pod uwagę to, jak nietypowy jest...

Dla mnie średnia na początku musiałem się w nią wciągnąć pod koniec jej czytania wiedziałem jakie będzie zakończenie.

Na żadnej innej książce Kinga nie zawiodłam się tak bardzo jak na tej.

Nudna. Jedynym plusem jest to, że King potrafi wprowadzić mnie w swój świat. Opisy miejsc, zapachów, ludzi - robią na mnie wrażenie. Zawsze czuję jakbym realnie podążała za głównym bohaterem.

Dawno już żadna książka nie wciągnęła mnie, tak jak Chudszy; tak, aby zarwać noc, bo nie sposób było odłożyć ją na bok, nie wiedząc, co stanie się w następnym rozdziale. Powtórzę się setny już chyba raz: horror, groza, to gatunki, po które raczej nie sięgam; większość z tych historii nie przemawia do mnie, nie są wystarczająco wiarygodne, a i często napisane są raczej...

Kolejna świetna książka Kinga, która przywodzi mi na myśl film "Drag me to hell", w którym główna bohaterka zostaje przeklęta przez Cygankę, której nie chce udzielić kredytu. Główny bohater książki na skutek śmiertelnego potrącenia córki przywódcy cygańskiego taboru, zostaje przez niego przeklęty, co skutkuje stałym zmniejszaniem się masy jego ciała. Muszę przyznać, że...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chciałam sięgnąć po coś z kolekcji S. Kinga tak na próbę. Nic zbytnio popularnego i zekranizowanego. Niestety nie był to dobry wybór. Książka się wlecze i nie trzyma w napięciu.

Chyba się zestarzałem i Kinga książkami przestałem sie zachwycać. Zakończenie nie zaskakuje ponieważ w 2/3 się domyśliłem.

Jedna z najbardziej przezajacych historii Kinga, bez duchow, potworow. Opowiesc o tym jak ludzie potrafia sie zatracic w bogactwie. Koncowka ksiazki jak dla mnie najbardziej smakowita, if you know what I mean :P

Fajna rozrywkowa lektura na wieczór. Czyta sie jednym tchem. U Bachmana jest dużo mniej opisów a wiecej dialogów i akcjii. Zresztą książki Bachmana sa dużo bardziej przyziemne niz fantazje Kinga. To według mnie plus.

Dyskusje

6 177