Richard Bachman Wydawnictwo: Albatros horror
horror
2015-03-13
Michał Juszkiewicz
Blaze Horror Strach Porwanie Pościg King

Czytając opinie że to "słaby King" nie zgadzam się z tym absolutnie. Ta książka trzyma w napięciu jak cholera. Ciągle myślałam co się stanie z maleńkim człowieczkiem. Byłam wręcz pewna że skończy się inaczej... To nie jest słaby King. To jest początkujący, wybitny King :-)

Historia człowieka upośledzonego, ale z wrażliwością, której brakuje nie jednemu normalnemu człowiekowi. Książka szybko rozwija akcję, która trwa do ostatniej strony. Kolejna książka Stephena Kinga, która przypadła mi do gustu. Fajna opowieść, która nadaje się na dobry film. Poruszająca i potrafiąca rozbawić. Polecam jak najbardziej.

To chyba najgorszy King ever. Nie dało rady czytać, musiałam robić przerwy bo beznadziejnie się rozwijała ta akcja. Szkoda czasu

W ubiegłym roku dążyłam do tego, by przeczytać kilka książek Kinga. Z tego co pamiętam nie przeczytałam żadnej. W tym roku, by mieć czyste sumienie sięgnęłam po twórczość Kinga, który ukrywa się pod pseudonimem.

Główny bohater książki Blaze jest ograniczonym umysłowo olbrzymem żyjącym z drobnych kradzieży. Wraz ze swoim kompanem George'em wpadają na pomysł uprowadzenia...

Not the best of King

Sam King ostrzega na początku książki że była to powieść napisana do szuflady za młodu. Czyta się lekko, brak większych zwrotów akcji ale nie męczy.

Lubię takiego Kinga. Nie oczekiwałem po tej książce wiele,kupiłem ja za 9 zł i dość niechętnie zacząłem czytać, a tu masz... to nie jest książka wybitna,dzieło z którego autor może być dumny,ale w swojej prostocie ma coś cudownego, mianowicie wzbudza w czytelniku mnóstwo emocji, przynajmniej we mnie wzbudziła. Nie chodzi mi o to, jak kończy się ta smutna historia ,bo to...

Książka napisana prostym i łatwym do czytania językiem. Moim zdaniem za prostym jak na Kinga.
Powieść czytało mi się bardzo szybko, ale brakowało jakiegoś elementu zaskoczenia. Wiele osób kibicowało Blaze'owi, a u mnie było zupełnie odwrotnie. Trochę irytowało mnie zachowanie tego chłopaka i nie mogłem się doczekać aż go złapią. Ocena 5/10.

Wzruszająca opowieść

Na półkach: , , , ,

Ostatnio nie mam szczęścia do Kinga i chwytam po same średniaki, a jednak coś w tej książce było - Blaze.

Blaze jest duży. głupi i dobry, chociaż taki nie był, to wszystko zasługa jego taty, który po pijaku zrzucił go ze schodów. Tego dobrego i naiwnego chłopca wszyscy będą wykorzystywać począwszy od chłopaków z Hetton House na Geogru skończywszy. Porwanie to był pomysł...

2 986
    1 185