Richard Bachman Wydawnictwo: Albatros horror
horror
2015-03-13
Michał Juszkiewicz
Blaze Horror Strach Porwanie Pościg King

Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powieść z szuflady i to by się zgadzało. Jak dla mnie za mało akcji. Natomiast wykreowanie osobowości bohatera - mistrzostwo. Blaze był chłopcem, mężczyzną po przejściach. Miał złożony, a za razem bardzo prosty charakter. Zbudowanie tej postaci jak dla mnie to strzał w 10. Rozdziały są przeplatane jego przeszłością, a teraźniejszością. Przeszłość była dla mnie zdecydowanie...

Od dłuższego czasu chciałam sięgnąć po tę książkę i nie zawiodłam się.
Pozycja do przeczytania w ciągu jednego/dwóch dni - fabuła wciągająca i klarowna.
Stephen King klasycznie trzyma czytelnika w napięciu, a "organizacja" treści (przeplatanie wątków z czasu rzeczywistego z retrospekcjami) oddaje cały nastrój i atmosferę "Blaze'a".
Klasyczny Stephen King, jak zawsze w...

We wstępie King daje do zrozumienia, że ta powieść trafiła do szuflady i przypomniał sobie o niej, po jakimś czasie. Jednakże podkreśla też, że jego zdaniem jest to powieść lepsza, niż "Ostatni bastion Barta Dawesa" i ja zdecydowanie się pod tym podpisuje.

Historia Blaze'a wciągnęła mnie od pierwszych stron. To olbrzymi mężczyzna, który jest niezbyt rozgarniety i żyje z...

Jakiś czas temu w ramach comiesięcznego wyzwania, dzięki któremu czytam jedną książkę Kinga miesięcznie, sięgnęłam po tytuł niecieszący się zbyt wielką popularnością. Mając na uwadze, że z twórczością Stephena bywało różnie, nie nastawiałam się na nic szczególnego – ot, kolejne niezłe czytadło do kolekcji. A potem dostałam po dupie. Bo Stephen bardzo dobitnie przypomniał mi...

Czytając opinie że to "słaby King" nie zgadzam się z tym absolutnie. Ta książka trzyma w napięciu jak cholera. Ciągle myślałam co się stanie z maleńkim człowieczkiem. Byłam wręcz pewna że skończy się inaczej... To nie jest słaby King. To jest początkujący, wybitny King :-)

Historia człowieka upośledzonego, ale z wrażliwością, której brakuje nie jednemu normalnemu człowiekowi. Książka szybko rozwija akcję, która trwa do ostatniej strony. Kolejna książka Stephena Kinga, która przypadła mi do gustu. Fajna opowieść, która nadaje się na dobry film. Poruszająca i potrafiąca rozbawić. Polecam jak najbardziej.

To chyba najgorszy King ever. Nie dało rady czytać, musiałam robić przerwy bo beznadziejnie się rozwijała ta akcja. Szkoda czasu

W ubiegłym roku dążyłam do tego, by przeczytać kilka książek Kinga. Z tego co pamiętam nie przeczytałam żadnej. W tym roku, by mieć czyste sumienie sięgnęłam po twórczość Kinga, który ukrywa się pod pseudonimem.

Główny bohater książki Blaze jest ograniczonym umysłowo olbrzymem żyjącym z drobnych kradzieży. Wraz ze swoim kompanem George'em wpadają na pomysł uprowadzenia...

Not the best of King

3 033