Szeptem

Okładka książki Szeptem Becca Fitzpatrick
Okładka książki Szeptem
Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Szeptem (tom 1) fantasy, science fiction
Szeptem (tom 1)
Hush Hush
Otwarte
2010-01-13
2010-01-13
Paweł Łopatka
szeptem hush Becca Fitzpatrick

Okładka książki Naznaczona Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Naznaczona Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Istoty chaosu Kami Garcia, Margaret Stohl
Istoty chaosu Kami Garcia, Margar...

Widziałam, że ta książka zbiera pozytywne recenzje i jest szeroko promowana w Internecie, więc przeczytałam ją z ciekawości. Zaintrygował mnie motyw upadłych aniołów oraz zakazanej miłości. Nie spodziewałam się, że ta książka tak mi się spodoba, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Główna bohaterka, Nora, jest nastolatką prowadzącą spokojne życie. Chodzi do liceum, ma wierną przyjaciółkę i kochającą matkę, a raz w tygodniu chodzi do szkolnego psychologa. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia. Nauczyciel biologii postanawia przesadzić uczniów do innych ławek – i tak poznają Nora i Patch.

Od tego dnia w życiu dziewczyny zaczynają dziać się dziwne, niewytłumaczalne zdarzenia. Odkąd poznała Patcha, Nora chce wiedzieć o nim jak najwięcej.
Jego tajemniczość i nagłe pojawienie się sprawiają, że bardzo ją pociąga.
Ich relacja od początku jest bardzo pokręcona, pełna intryg i niewytłumaczalnych dziwnych wydarzeń.

Bardzo mi się podobała ta książka. Historia zakazanej miłości, która nagle się pojawia, przeżyjecie tu istny rollercoaster uczuć. Dzięki elementom fantasty zawartym w tej książce mogliśmy dowiedzieć się więcej o bohaterach, zwłaszcza o upadłym aniele Patchu. Autorka bardzo dobrze przedstawiła wątek upadłych aniołów i zaskoczyło mnie, jak wiele odniesień do religii. Bardzo spodobał mi się jej styl pisania. Lekkość i przyjemny język sprawiają, że książkę czyta się bardzo przyjemnie.

Bardzo przypadła mi do gustu ta seria, dlatego ucieszyłam się, że wydawca ją wznowił. Nie mogę się doczekać kolejnej części.
Gwarantuje, że ta książka Cię zachwyci i sprawi, że pokochasz Patcha.

Główna bohaterka, Nora, jest nastolatką prowadzącą spokojne życie. Chodzi...

Słaba to najlepsze miano do tej lektury. Aż dziw bierze, że to zbiera takie zachwyty, jak ani tłumaczenie nie powala, ani pióro autorki, a już tym bardziej poprowadzenie fabuły. Bohaterowie są płascy jak kartka papieru. Nie mają żadnej głębi! Najgorsza jednak była przyjaciółka naszej bohaterki, o zgrozo, co to za karykatura człowieka? Tak zidiociałej postaci to nie widziałam od lat. Wierzę, że to nie wiem, z dziesięć lat temu mogło zachwycać, ale nie teraz.
Najbardziej mnie jednak zastanawia, jak można zrobić książkę tak ociekającą erotyzmem i jednocześnie dać bohaterce 16 lat? Czy tylko dla mnie jest to niezręczne?
Absurdów ta książka miała od groma, ale jedyne, co mogę o niej powiedzieć, to że szybko się czytało.

Bardzo dobra książka. Czyta się z przyjemnością. Fajny świat, dobrze przedstawiony. Czytelnik się nie nudzi tylko chce więcej.

Seria Becki Fitzpatrick przywołuje same pozytywne wspomnienia. Mam ogromny sentyment do jej historii, która towarzyszyła mi w latach dorastania i pokazała najlepsze cechy tego gatunku. Dziś z przyjemnością powracam do "Szeptem" i na nowo odkrywam uroki tej książki.

To jedna z tych opowieści, które dorastają wraz z czytelnikiem. Wciąż pozostaje intensywna w emocjach i zaskakująca w odpowiednich momentach. Powrót po latach nie zmienił mojego nastawienia do twórczości autorki a nawet więcej: podsycił to co tak dobrze wspominałam. Becca Fitzpatrick prowadzi nas przez mroczną opowieść z zabarwieniem romantycznym, która wydaje się być ucieleśnieniem marzeń każdej dorastającej dziewczyny. Wszystko to oparte na motywie fantastycznym, sięgające po doskonale znany nam motyw ludzkiej dziewczyny i chłopaka o nadnaturalnych zdolnościach. Doświadczamy zatem nie tylko skrajnych emocji, ale i poczucia miłości wymykającej się z rąk bohaterów nie do końca gotowych na to co ich czeka.

Nora pierwszy raz spotkałam Patcha w szkole i już wtedy wiedziała, że powinna trzymać się od niego z daleka. Jednak otaczający go mrok przyciągał niczym magnes a zbieżność wypadków nieustannie kierowała tą dwójkę ku sobie. On był tajemniczy i wydawał się być nieprzewidywalny, ona była natomiast dziewczyną jak ich wiele. Połączyło ich przeznaczenie i splot niefortunnych zdarzeń, które pokierowały ich w stronę wspólnie realizowanej misji. Wokół nich bowiem pojawiało się więcej tajemnic i sekretów niż odpowiedzi na zadane pytania, co jedynie pobudzało wyobraźnię czytelnika i zachęcało go do sięgnięcia po kolejne tomy w serii. So samego końca bowiem nie możemy być pewni czy Nora i Patch będą nastawieni na miłość, która pokona bariery czy może staną po dwóch przeciwnych stronach barykady.

Kreacja bohaterów jest tutaj największą zaletą. Otrzymujemy dwójkę skrajnie różnych osobowości, które wzajemnie doszukują się pomiędzy sobą wad, by uciec przed wyczuwalnym przyciąganiem a czytelnik z przyjemnością rozkłada na czynniki pierwsze ich charyzmatyczne osobowości, starając się lepiej zrozumieć podjęte decyzje. Dzięki nim historia nabiera barw, ale tak naprawdę wszystko jest tutaj utrzymane na wysokim poziomie. Od emocji, przez zaangażowanie autorki w dynamiczną treść a także odpowiednie zwroty akcji, gęstą atmosferę oraz nieprzewidywalność, która mocno pobudza naszą wyobraźnię. Czytamy zatem o miłości, która nie powinna mieć miejsca a także o niebezpieczeństwie, które potęguje strach przed niepewnym jutrem. Nawarstwiają się problemy, pojawiają liczne motywy, ale wielowymiarowa fabuła otrzymuje podwójny dźwięk, gdy skupiamy się nie tylko na relacji pomiędzy Norą a Patchem, ale i próbujemy zrozumieć rozwiązanie tajemnic, które otaczają nas z każdej strony.

Ogromnie cieszy poczucie, że wydawnictwa nie zapominają o kultowych powieściach i wznawiają co ciekawsze tytuły, by nowi czytelnicy mogli sięgnąć po to co najlepsze w literackich odsłonach gatunków. "Szeptem" bowiem jest idealnym przedstawicielem młodzieżowej powieści, w której błyskotliwość i inteligencja stają na równi z ciekawą oraz dynamiczną akcją oraz otulającymi nas emocjami. Sylwetki bohaterów z miejsca stają się nam bliskie a ich losy ani przez moment nie są obojętne, dzięki czemu w pełni angażujemy się w rozgrywaną historię i nie możemy przestać o niej rozmyślać na długo po zamknięciu ostatniej strony.

Bardzo dobrze się czyta. Nie czuję niedosytu. Polecam nastoletnim czytelnikom

Bardzo dobrze się czyta. Nie czuję niedosytu. Polecam nastoletnim czytelnikom

„Szeptem” autorstwa Becci Fitzpatrick to powieść, na którą czekałam. Czytałam ją już wcześniej, ale czy można sobie odmówić spotkania z Patchem? Zdecydowanie i stanowcze: nie. Mam słabość do upadłych aniołów, są ciekawi i mają swoje własne tajemnice, które każda z nas chciałaby odkryć, nawet, jeśli wiąże się z tym niebezpieczeństwo. Cieszę się, że doczekaliśmy się wznowienia książki, dzięki czemu więcej czytelników może poznać historię Nory i Patcha, a także nabyć egzemplarz, gdyż od jakiegoś czas było z tym bardzo ciężko. Z ogromną przyjemnością oddalam się lekturze ciesząc każdą chwilą spędzoną w świecie upadłych aniołów, kto z nas nie chciałby posiadać skrzydła, nawet, jeśli ich pióra są czarne?
Główną bohaterką książki autorstwa Becci Fitzpatrick pod tytułem „Szeptem” jest Nora Grey jest zwykłą nastolatką, która boryka się z wieloma problemami. Straciła ojca, została sama z mamą, która często musi wyjeżdżać w interesach. Zamieszkuje Coldwater, ma najlepszą przyjaciółkę Vee, z którą spędza czas. Pewnego dnia została przydzielona w laboratorium do najbardziej nieoczekiwanego partnera, na jakiego mogła trafić. Jest starszy, tajemniczy, ma płonące spojrzenie i zamiłowanie do koloru czarnego. Zadanie „poznać cię” staje się powodem do niepokoju, gdy Patch, ujawnia, że zna więcej szczegółów na temat Nory, niż ona jest w stanie znieść. Nora decyduje, że jej los jest w jej własnych rękach, a rozprawienie się z Patchem staje się priorytetem numer jeden, chociaż on jej tego nie ułatwia. Zrelaksowany i zalotny jego sposób bycia sprawia, że rumieni się tak często, jak czuje się sfrustrowana. Co gorsza, pojawienie się tego mężczyzny zbiega się z momentem, w którym Nora zaczyna być nękana przez agresywnego prześladowcę. Czy to właśnie on ma z tym coś wspólnego? Kim jest Patch i dlaczego wydaje się, że czyta jej w myślach? Nora znajduje się w samym środku starożytnej bitwy pomiędzy nieśmiertelnymi, a upadłymi, po której powinna stanąć stronie? Czego dowie się o sobie? Zły wybór będzie ją kosztował życie.
„Szeptem” to mroczny romans, przedstawiający powolną akcję z niebezpieczeństwem, które wydaje się nie zwalniać nawet na sekundę. Nora jest świetną bohaterką, jest atrakcyjna, inteligentna i wrażliwa. Jej emocje są doskonale uchwycone i przedstawione. Patch jest bardzo intrygującym mężczyzną, niechętnie opowiada o swojej przeszłości. Potrafi być prowokacyjny, jest atrakcyjny i ma tę „dobrą” stronę. Mimo, że Nora czuje się nieswojo w obecności Patcha, coś ją do niego przyciąga. Myślę, że to z powodu tej całej nostalgii, jaką czuję do tej serii, ale książka jest tak samo dobra, jeśli nie pod pewnymi względami nawet lepsza, niż ją zapamiętałam. Miałam lekkie obawy, czy podejście do niej w tym momencie, w moim wieku nie przekreśli młodzieńczych zachwytów. Myliłam się, niepotrzebnie się tym zamartwiałam. „Szeptem” uzależnia i nie mogłam się od niej oderwać ani na minutę. Mogłam sobie przypomnieć tyle niesamowitych wydarzeń, przebyć tak długą drogę wspólnie z bohaterami, ciągle łaknąć więcej. Becca Fitzpatrick ma bardzo lekki i przyjemny styl, a jej słownictwo jest bogate tak, jak jej wyobraźnia. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu, po który z pewnością sięgnę.

Książka nie jest ogólnie zła, szybko się ją czytało. W niektórych momentach parę razy akcja bardzo szybko się toczy i nagle urywa. Również jak dla mnie za wiele niewyjaśnionych wątków. Nie jestem pewna czy jest to celowy zabieg, aby zachecić czytelnika do sięgnięcia po nastepna część czy może autorka nie była pewna jaki kierunek chce obrać dla książki, ale niestety nie jest na tyle ciekawa, żebym od razu chciała zacząć czytać 2 tom.

Tytuł : Szeptem. Tom I.
Autor : Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo Poradnia K
Data premiery wznowienia : 14.02.2024r
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Demon. Upadły anioł. Błądzi po ziemi i przejmuje ludzkie ciało.
Uwodzi, dominuje, dręczy i pochłania w całości...
Nora od pierwszej chwili spotkania z Patchem w szkole wie, że głęboka czerń jego oczu więcej skrywa, niż ujawnia. Chłopak jest uwodzicielski i tajemniczy, a ona coraz bardziej zafascynowana jego enigmatyczną charyzmą.
Patch jest także przerażający. Od kiedy Nora go poznała, ma wrażenie, że ktoś ją śledzi, i nie może pozbyć się podejrzeń, że to Patch ma z tym coś wspólnego… Jak to się dzieje, że czyta jej w myślach? Skąd pochodzi i dlaczego tak ją pociąga? Co oznacza dziwna blizna na jego plecach?
Przez tego chłopaka rozsądna Nora traci głowę i wplątuje się w wydarzenia, w których niebo i piekło są bardzo blisko siebie.
Pierwszy tom kultowej sagi o zakazanej miłości do upadłego anioła.
Przeżyj niewyobrażalne emocje i doznaj nieziemskiej namiętności. Bo czasem zdarza się miłość nie z tego świata…

"Pamiętaj, że człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy."

Szczerze mówiąc ciekawie było spojrzeć na tę książkę jeszcze raz.
Pamiętam, że czytałam ją jako nastolatka, chyba jeszcze w gimnazjum. 😅
Wywarła na mnie niesamowite wrażenie.
Zastanawiam się, czy może dlatego, że byłam ciekawa takiej miłości i poświęcenia?
Czy może dlatego, że mało co rozumiałam sens fabuły?
Czy może dlatego, że to był taki czas na fantastyczne stworzenia?
Nie potrafię sobie odpowiedzieć na te pytania. 😅
Bardzo szybko czytało mi się te historie, ze względu na przebłyski, że już to kiedyś czytałam.
Lekkie pióro autorki, ciekawa fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie. Czego chcieć więcej?
A! Nie wspomniałam, że główny bohater to upadły anioł. 🤭
Teraz czuć tę nutkę fantastycznych istot.

" - Nie przyjąłem twojej ofiary. Odmówiłem.
- To znaczy, że dla mnie zrzekłeś się ludzkiego ciała?
- Cóż bym miał z tego ciała, nie mogąc być z tobą?
Przyciągnął mnie do siebie, zapłakaną, i oparł moją głowę na piersi. [...]
Poderwałam się nagle. Skoro nie przyjął ofiary, to....
- Ocaliłeś mi życie.... "
Czy miłość, która nigdy nie powinna się pojawić, może przetrwać?
Czy upadły anioł ma szansę na powrót do nieba?
Gorąco polecam.
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje

#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Demon. Upadły anioł. Błądzi po ziemi i przejmuje ludzkie ciało.
Uwodzi, dominuje, dręczy i pochłania w całości...
Nora od pierwszej chwili spotkania z Patchem w szkole wie, że głęboka...

Ogromne rozczarowanie.
Jeszcze nigdy nie czytałam książki o aniołach, w której praktycznie ich nie było. Tutaj Aniołów praktycznie nie ma, dobrego romansu również.
Myślę, że jakbym miała 12/14 lat to może by mi się spodobała ta powieść, bo aktualnie uważam ją za niesamowite rozczarowanie.

Ogromne rozczarowanie.

"Szeptem" to mój kolejny sentymentalny powrót do zupełnie innych czasów. I zupełnie inne spojrzenie na tę samą książkę po latach. Bardziej dojrzałe, bardziej krytyczne, a jednak nadal z tą samą miłością w sercu, co wtedy.

No co tu dużo mówić, "Szeptem" to jedna z tych książek, które albo pokocha się całym sercem, albo znienawidzi. Już w opisie tkwi cząstka magii tej historii – demon, upadły anioł, uwodziciel, który błądzi po ziemi przejmując ludzkie ciała. To obietnica napięcia, tajemniczości i namiętności, która zostaje spełniona i rozgrywa się na kartach powieści.

Główną bohaterką powieści jest Nora Grey, szesnastoletnia dziewczyna, która stara się poradzić sobie z życiem po śmierci ojca. To życie zmienia się diametralnie, gdy w jej szkole pojawia się Patch – tajemniczy, przystojny i niebezpieczny chłopak, który wydaje się mieć mroczne sekrety. Ich relacja nabiera intensywności, gdy Nora zaczyna odczuwać, że ktoś ją śledzi, a podejrzenia kieruje w stronę Patcha. To, co zaczyna się jako fascynacja, szybko staje się niebezpieczne, kiedy Nora odkrywa prawdziwą naturę Patcha i jego związek z niecodziennymi wydarzeniami.

Becca Fitzpatrick stworzyła serię, która stała się bestsellerem i zdobyła uznanie czytelników na całym świecie. "Szeptem" - jej debiut literacki - to historia, która z jednej strony opowiada o niezwykłej miłości, a z drugiej porusza tematykę walki dobra ze złem. Ponieważ, jak zapewne wiecie, powieść pierwszy raz została wydana w 2010 roku, obrazuje trend, który był typowy dla tamtego okresu w literaturze młodzieżowej. Skupia się na romansie z elementami nadprzyrodzonymi. Powiem szczerze, że był taki okres w moim życiu, że tego typu książki zaczęły mi się zwyczajnie "przejadać", bo swego czasu był na nie szał i powstawały jak grzyby po deszczu. Potem była chwila przerwy i bardzo się cieszę, że teraz niektóre powieści zostają wznowione, bo naprawdę miło jest do nich wrócić po latach.

Autorka kreuje barwny świat, który mimo że może być znajomy dla czytelników tego gatunku, to jednak ma swoje unikalne cechy. Coldwater, miejsce akcji, staje się nie tylko tłem dla historii miłosnej, jest także pełne napięcia i tajemniczego klimatu, który dodaje narracji atrakcyjności i dynamiki. Relacja między Norą i Patchem jest jednym z największych atutów książki. Dialogi tej dwójki są pełne ironii, napięcia i wyczuwalnej chemii, co sprawia, że czytelnik chce śledzić ich losy aż do samego końca. Patch, postać tajemnicza i uwodzicielska, budzi zarówno fascynację, jak i niepokój, co sprawia, że czytelnik chce poznać prawdziwe intencje tego bohatera. Oczywiście powieść nie jest pozbawiona pewnych stereotypów. Romantyczny wątek między Norą a Patchem może być przewidywalny dla doświadczonych czytelników, a motyw upadłego anioła nie jest w sumie niczym w literaturze nowym. Jednak Fitzpatrick potrafi wpleść te elementy w fabułę w sposób, który nadaje im zupełnie nowego wymiaru i dodaje świeżości.

"Szeptem" to opowieść, która potrafi zaskoczyć czytelnika oryginalnym podejściem do znanych motywów. To historia pełna tajemnic, napięcia i namiętności, która wciąga od pierwszej strony. Idealna dla fanów literatury młodzieżowej i paranormalnych romansów. Dostarcza emocji, które trudno jest zapomnieć. Polecam!