Hush Hush

Okładka książki Hush Hush Becca Fitzpatrick
Okładka książki Hush Hush
Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Szeptem (tom 1) fantasy, science fiction
Szeptem (tom 1)
Simon & Schuster
2009-10-13
2009-10-13

Kiedy zaczęłam czytać Szeptem, to nie mogłam przestać. Zarwałam nockę, żeby móc dowiedzieć się jaki będzie finał pierwszego tomu tej serii. Cudowna, pochłaniająca bez reszty i nie banalna.

Może ocena trochę z sentymentu do tej serii, a może rzeczywiście na tyle zasługuje — nie wiem. Przepraszam, ale emocje przysłaniają mi racjonalny osąd. Tak wspaniale było wrócić do książki, którą czytało się... sześć czy nawet siedem lat temu! (Jeszcze w innym wydaniu, w dodatku pożyczoną i nawet nie pamiętam od kogo. 🫣) Po takim czasie pamiętałam tylko jakieś przebłyski — ale to dobrze! Cieszę się, że mogłam odkryć tę historię na nowo.

🤎 Lubicie czytać książki z motywem (upadłych) aniołów?

Patch to ten typ chłopca, za którym szaleją czytekniczki na całym świecie, ale kiedy spotkają takiego na swojej drodze w realnym świecie — powinny czym prędzej uciekać. Tajemniczy, niedostępny, niekiedy złowrogi, a przede wszystkim przyciągający kłopoty jak magnes. Jednocześnie jest charyzmatyczny, więc skoro już go spotkałaś: przepadłaś.

„Nora od pierwszej chwili spotkania z Patchem w szkole wie, że głęboka czerń jego oczu więcej skrywa, niż ujawnia."

Z jakiegoś powodu (który później staje się całkowicie jasny) w momencie rozpoczęcia akcji powieści, Patch przyczepia się do Nory (która absolutnie nie chce mieć z nim nic do czynienia) i za nic nie chce odpuścić. Znaczy, to nie tak, że usilnie ją zaczepia, zagaduje, czy nawet obezwładnia fizycznie. Nic z tych rzeczy. On ją kusi swoją niedostępnością (a zwłaszcza wtedy, gdy Nora musi wykonać zadanie na zajęcia [w ustalonych wcześniej parach], a on jej tego nie ułatwia).

Żeby nie było tak kolorowo, to od mniej więcej tego samego czasu dziewczyna ma wrażenie, że ktoś ją śledzi. W dostatku zaczyna dziać się co raz więcej nadzwyczajnych zjawisk, na które wydawałoby się, że nikt poza nią, nie zwraca uwagi.

Patch ma takie ikoniczne teksty! Nie wiem czy wy też tak macie, ale czasami da się wyczuć taki #vibe książek z początku tego wieku. Bardzo się cieszę, że wydawnictwa wykupują do nich prawa i wydają je na nowo (bardzo często nawet w dużo lepszej szacie graficznej). Z całą pewnością „Szeptem" jest taką książką, do której czytelnicy chętnie wrócą, ale i taką, która oczaruje nowe pokolenie czytelników, którzy wcześniej nie mieli okazji po nią sięgnąć.

Trzymam kciuki, by reszta cyklu wyszła jak najszybciej, bo już nie mogę się doczekać, aż przeczytam o dalszych losach Patcha i Nory. Styl autorki jest bardzo przystępny, przełamuje klątwę krótkiej książki (im krótsza tym dłużej się czyta, znacie to?),nawet nie wiesz, kiedy minęły kolejne rozdziały i ty już się żegnasz z bohaterami — że co proszę?

To jedna z tych książek, w których bohaterowie drugoplanowi mają określone role do spełnienia. Jedna nich jest też Vee, przyjaciółka głównej bohaterki. Miejscami irytowała mnie swoim nastawieniem do życia, jest mocno ekspresywna, zaprogramowana tylko w jednym kierunku (faceci i to, co się z nimi wiąże),ale stoi też murem za Norą, i za to mocno szanuję tę postać. Właśnie takich przyjaciółek potrzebujemy!

I dłużej wnikam w psychologię bohaterów, tym bardziej mam wrażenie, że Norą jest nieco nijaka. Może trochę niepewna, ale odważna. Nie interesuje się chłopcami, ale intryguje ją Patch. Niezbyt dba o swój image, ale przyciąga spojrzenia. Bohaterka pełna sprzeczności.

A Patch? Czy idoli w ogóle można legalnie oceniać? 😂 ❤️

Zaczynało mnie to trochę nudzić i chwilę po tym dowalili mi tyle informacji na raz, że prawie mi mózg zawiesiło

▪️Tytuł: Szeptem. Tom 1
▪️Seria: Szeptem
▪️Autor: Becca Fitzpatrick @becfitzpatrick
▪️Wydawnictwo: Poradnia K. @poradnia_k_wydawnictwo
▪️Premiera: 14.02.2024 r.
(współpraca barterowa @poradnia_k_wydawnictwo)
▪️▪️▪️

"Szeptem" czyli książka, która była przez bardzo długi czas niedostępna a dzięki Wydawnictwu Poradnia K ponownie wróciła do sprzedaży 😍 Książka na punkcie której oszalały tysiące czytelniczek. Książka która pozwoliła poczuć nam ponownie jak to było w nastoletnich latach, gdy pierwszy raz czytałyśmy tę powieść ale przede wszystkim... książka, która mimo upływu tych lat i bez względu na to czy jesteśmy nastolatkami czy już dorosłymi kobietami potrafi tak samo zahipnotyzować pozwalając zatracić się w świecie dobra i zła, aniołów i demonów 😍😍😍

Nie będziemy Wam ściemniać "Szeptem" będzie doskonałą lekturą szczególnie dla nastolatków lecz nie tylko. Pokochają ją także dorośli pragnący zatopić się w świecie gdzie nie wszystko będzie dla czytelnika oczywiste, gdzie spotka on nadprzyrodzone istoty ale również poczuje magię pierwszego poważnego zauroczenia. Nie jest to jednak wszystko. Spodziewać się także możecie ciekawie stworzonego klimatu oraz fabuły, która wpasuje się w gusta każdej romantyczki (bądź też romantyka) ze względu na relację oraz typy osobowości bohaterów (bo która dziewczyna/kobieta nie marzy o swoim złym chłopcu/mężczyźnie?) oraz niezwykłych miejsc w których rozgrywać się będzie po części akcja a także świetnego stylu pisania autorki. Bo sami to sobie wyobraźcie... Ona młoda uczęszczająca jeszcze do szkoły i pewien tajemniczy chłopak, który został do niej dosadzony trochę podobnie jak Bella w Zmierzchu do Edwarda tylko gdy ten od dziewczyny początkowo uciekał to cóż... Patch nie będzie miał problemów z towarzystwem Nory. Wręcz przeciwnie. W pewnym sensie będzie się z nią bawić w kotka i myszkę odsłaniając momentami stronę, której dziewczyna nie powinna zobaczyć i która powinna ją przerazić. Ale czy tak się rzeczywiście stanie? Tego musicie doświadczyć sami. Pewne jest jedno - Nora tracąc dla chłopaka głowę wplątuje się w wydarzenia, w których niebo i piekło są bardzo blisko siebie. Bo czasem zdarza się miłość nie z tego świata…

Dla nas lektura ta była niezwykłym powrotem do przeszłości gdy przeżyłyśmy pierwszą przygodę z tą książką ale i ponownie zapewniła nam fantastycznie spędzone popołudnie. Jest to jedna z tych książek, które polecać będziemy każdemu fanowi połączenia niewulgarnego romansu z fantastyką 😍 szczerze kochamy "Szeptem" i już nie możemy doczekać się kontynuacji 🔥#musthave #mustread

@poradnia_k_wydawnictwo bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Szeptem. Tom 1
▪️Seria: Szeptem
▪️Autor: Becca Fitzpatrick @becfitzpatrick
▪️Wydawnictwo: Poradnia K. @poradnia_k_wydawnictwo
▪️Premiera: 14.02.2024 r.
(współpraca barterowa @poradnia_k_wydawnictwo)
▪️▪️▪️

Zaskoczyła mnie tak wysoka ocena tej książki.
Napisana trochę bez ładu i składu. Bohaterowie którzy w sumie nie wiadomo kiedy coś do siebie nagle poczuli... Nie było typowego budowania relacji/uczucia między nimi.
Książka wydaje się dość chaotycznie napisana przez to że autorka skacze z wydarzenia na wydarzenie.
Sam pomysł na fabułę interesujący. Łatwa, lekka książka.

Zaskoczyła mnie tak wysoka ocena tej książki.
Sam pomysł na fabułę interesujący. Łatwa, lekka książka.

Kupiłam tą książkę z czystej ciekawości kuszona przez instagram a także przez okładkę 😉 I od pierwszych stron przepadłam całkowicie! To był zakup w 10!

Historia jest opowiadana przez główną bohaterkę. Nora jest zwykłą nastolatką, chodzi do szkoły, ma najbliższą przyjaciółkę Vee, kochającą mamę i dom na wsi. Rok prędzej straciła tatę w niewyjaśnionych okolicznościach przez co ma spotkania ze szkolnym psychologiem. Pewnego dnia podczas lekcji biologii nauczyciel postanawia pozamieniać miejsca w ławkach i tak Nora spotyka Patcha. Patch jest tajemniczym chłopakiem który nie wiadomo skąd się wziął w szkole i nikt nic nie wie o jego przeszłości. Zamiana miejsc bardzo nie leży Norze przez co jest wściekła na chłopaka ale też czuje do niego dziwny wręcz magiczny pociąg. Od tej wspólnej lekcji w życiu Nory zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy a ona czuje że we wszystko jakoś zaplątany jest właśnie Patch.
Piękna historia miłości pomiędzy śmiertelniczką a kimś nadprzyrodzonym. Oprócz tego dostajemy pełno tajemnic, zagadek i złych charakterów. Była tam klasyczna walka dobra ze złem w wydaniu young adult. Książkę czyta się przyjemnie i lekko przez co pochłonęłam ją w jeden dzień. Już nie mogę doczekać się wznowienia pozostałych trzech książek tej serii!

współpraca reklamowa

Ocena: 5/5⭐️

Sporo słyszałam o tej książce, a jak zauważyłam informację o wznowieniu, nareszcie miałam szansę poznać głównego bohatera, o którym nie raz widziałam tiktoki.

„Szeptem” czyta się bardzo szybko, a sama historia jest cudowna. Element fantasy w tej historii był idealnym dodatkiem, które urozmaiciło czytanie o losach Nory i Patcha. Emocje, które czułam przy tej książce są niewyobrażalne. Obwiniałam praktycznie każdego o bycie tym złym, a i tak nie trafiłam. Pióro autorki jest bardzo przyjemny, a język prosty i zrozumiały.

Do tego kreacja bohaterów była dobrze przemyślana. Jednakże o tym będziecie musieli przekonać się sami. Patch to mój kolejny kandydat na męża, chociaż był odrobinę tajemniczy i podejrzany, tak dalej był na swój sposób, kochany. Nora z drugiej strony jest intrygująca, inteligentna i wrażliwa, a przeciwieństwa się przyciągają. Idealnie do siebie pasowali.

Relacja tych bohaterów jest inna, taka pokręcona. Dziewczyna nie czuła się przy nim komfortowo, a z drugiej nie mogła mu się oprzeć, chociaż jej przyjaciółka starała przekonać Norę do tego, że Patch jest tym złym.

Książka jest krótka, na niektóre pytania dostaliśmy odpowiedź, jednak wiele z nim nie zostało jeszcze rozwiane, co zdecydowanie sprawia, że sięgnę po kontynuację.

współpraca reklamowa

Ocena: 5/5⭐️

„ᴡ ᴏɢɴɪᴜ ɴɪᴇ ᴍᴀ ɴɪᴄ ᴢᴌᴇɢᴏ.... ᴏ ɪʟᴇ sɪę ᴄᴢᴌᴏᴡɪᴇᴋ ᴅᴏ ɴɪᴇɢᴏ ᴢᴀ ʙᴀʀᴅᴢᴏ ɴɪᴇ ᴘʀᴢʏʙʟɪżʏ. ᴡᴀʀᴛᴏ ᴏ ᴛʏᴍ ᴘᴀᴍɪęᴛᴀć."

Upadły anioł, zakazana miłość, tajemnice - czasem zdarza się miłość nie z tego świata, czyli "Szeptem" - pierwsza część przygód Nory i Patcha. Pamiętam gdy pierwszy raz czytałam tę książkę i nie mogłam się od niej oderwać. Leciałam ze strony na stronę z coraz to mocniej bijącym sercem i ze strachem o to co będzie dalej. Teraz mimo iż wiem jak potoczą się dalej losy bohaterów - jest tak samo. Wciąż wciąga tak mocno jak za pierwszym razem. Jest to jedna z tych historii, którą można znać na pamięć i nadal przeżywać każde wydarzenie.
Nawet nie wiecie jak duża była moja radość gdy wydawnictwo ogłosiło wznowienie tej serii. Nareszcie mogę mieć u siebie całość, piękną i pachnącą haha😍🖤
Autorka stworzyła idealny świat pełen intryg, niebezpieczeństwa ale i miłości, która choć zakazana, jest piękna. Wciągnie was w swoje sidła już od pierwszej strony. Moim zdaniem bohaterowie zostali idealnie przedstawieni. Poza Norą poznajemy również jej najlepszą przyjaciółkę - Vee, która wnosi do historii dużo uśmiechu i rozświetla cały mrok. Patch - przerażający lecz z pięknymi czarnymi oczami skrywającymi mnóstwo tajemnic, które są jak magnes i mimo, że nie powinny - przyciągają. Skradnie wasze serce🖤
Pierwsza część to tylko taki mały przedsmak i gwarantuję wam, że kontynuacja jeszcze bardziej powali was na kolana. Z ręką na sercu mówię, że jest to jedna z najlepszych serii fantasy jakie dane było mi przeczytać. Ma w sobie coś takiego, co sprawia, że wciąż chce się więcej i więcej. Czyta się to niesamowicie przyjemnie i szybko. Nawet nie zauważycie kiedy nastąpi koniec...
-ʙᴏɪsᴢ sɪę ᴀɴɪᴇʟᴇ?

No trochę trąci myszką, ale jednak przywraca wspomnienia

No trochę trąci myszką, ale jednak przywraca wspomnienia

Trzymam w rękach „Szeptem”. Już po raz drugi. Mój pierwszy raz z nią był w 2010 roku, kiedy jako siedemnastolatka pożyczyłam ją od koleżanki. Pamiętam, że zrobiła wtedy na mnie ogromne wrażenie i długo nie mogłam o niej zapomnieć. Potem przeczytałam trzy kolejne części, choć w tej chwili nie pamiętam skąd je miałam. Teraz po czternastu latach wydawnictwo Poradnia K postanowiło wznowić tę serię, a ja po prostu musiałam ją mieć, bo to jedne z moich lepszych książkowych wspomnień. Przed otwarciem książki wyobrażałam sobie jak to będzie przeczytać ją ponownie - teraz, kiedy mój gust czytelniczy nieco się ukształtował, a ja sama dojrzałam. Wydawało mi się, że dużo z niej pamiętam. Oczywiście do czasu, kiedy zaczęłam czytać. Wtedy okazało się, że prawie nic nie zostało w mojej głowie. Ale do brzegu. Historia opowiada o zwykłej nastolatce, która spotyka niezwykłego nastolatka. Chłopak jest nieco mroczny i jakiś dziwny, momentami przerażający, a Nora ma wrażenie, że od czasu ich pierwszej interakcji ktoś nagle zaczął ją obserwować. I wydawać by się mogło, że to historia jak tysiąc innych, ale nic bardziej mylnego, gdyż Patch jest upadłym aniołem. No i tutaj zaczyna się zabawa. Akcja w książce jest dynamiczna, dużo się dzieje, a my musimy za nią nadążyć. Nie ma tutaj zbędnych opisów lub nic nie wnoszących dialogów. Zdaje się, że wszystko jest po coś. Nora nie jest wybitną postacią kobiecą, jest nieco naiwna i ma proste myślenie, a jednocześnie jest przy tym taka niewinna i słodka. Całkowite jej przeciwieństwo to Patch. Chłopak to istne kłopoty. Może dlatego te dwa przeciwieństwa tak się do siebie przyciągają. Książka wywołuje emocje, pobudza emocje. Myślę, że bardziej trafi do nastolatek i osób lubiących literaturę young adult, ale ja jako dorosła również mam do niej sentyment i chętnie przeczytałam tę odświeżoną wersję. Nie mogę doczekać się kolejnych części, bo pamiętam, że „Szeptem” to dopiero wstęp…