Najmroczniejszy sekret

Albatros
2017-05-10
2017-05-10
Rafał Lisowski
kłamstwo literatura angielska manipulacja nienawiść poszukiwanie prawdy relacje rodzinne samotność tajemnica thriller zaginięcie zemsta
Inne

Oficjalne recenzje i

Córki, żony i kochanki

Link do recenzji

78 21 46

Sean organizuje swoje 50 urodziny w ekskluzywnym domu. Zaproszeni zostają bogaci biznesmeni, kobiety sukcesu, najbliżsi znajomi. Opiekunka do dzieci zostaje zwolniona prze Claire, wychodzi na to że dzieci będą razem z dorosłymi na imprezie. To będą najgorsze 50-te urodziny Sean'a. Czy mała Coco zaginęła? Może uciekła? Kto dokonał tej zbrodni? Wszyscy jego przyjaciele wiedzą co się stało z Coco. Układają wspólnie plan, za który będą płacić do końca życia nie mówiąc o nim nikomu. Czy uda im się utrzymać zbrodnię w tajemnicy? Jak potoczy się ich życie?

Thriller psychologiczny napisany super, gorzej z początkiem gdzie było bardzo dużo osób, nie wiedziałam kto z kim był, z jednej strony przyjaciele, z drugiej byłe żony Sean'a i dzieci. Fabuła rozkręca się w drugiej połowie, rozwiązuje się zbrodnia, która wstrząśnie nami na samym zakończeniu. Nie powiedziałabym że ta osoba może dolać oliwy do ognia, a jednak i tak polecam przeczytać!

Niestety zmęczyła mnie ta książka, długo nie mogłam wciągnąć się w tę historię, nie zaintrygowała mnie również w żaden sposób. Mam wrażenie, że trochę za bardzo została przegadana, a zabrakło akcji i napięcia. Nie spodobał mi się również natłok bohaterów, jak również sam pomysł na fabułę, bardzo banalny i często powtarzalny, czyli zaginięcie dziecka.

Ale żeby zdradzić na froncie okładce szczególik, co się wydarzy w drugiej połowie książki? Eee, niefajnie. Zaznaczam moją opinię jako spoiler, ale prawda jest taka, że cała okładka spoilerem jest.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na początku ciężko "włączyć" się do tej historii. Później czyta się ją dużo lepiej i szybko wciągamy się w fabułę. Główne emocje jakie czułam przy tej książce to gniew (na większość postaci, ich zachowanie i brak poczucia winy) i współczucie do kobiety (Claire), która była moim zdaniem najbardziej poszkodowana w całej historii. Zawiodło mnie zakończenie.

dobra, zaskakująca

dobra, zaskakująca

Bardzo wciągająca, intrygująca, zawiła, zaskakująca....

Bardzo wciągająca, intrygująca, zawiła, zaskakująca....

#823 - Najmroczniejszy sekret - Alex Marwood - Wydawnictwo Albatros
#383/52/2021

Książka ma 416 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 13.08.2021 roku. Jest to thriller psychologiczny, należący do mojej ulubionej czarnej serii.

Czy wiesz do czego jest zdolny człowiek, by osiągnąć swój cel ?

Książkę czytałam z dużym zainteresowaniem, chociaż łatwo było się domyśleć, jaki los spotkał małą Coco.

"Kiedy nic nie masz, nie masz nic do stracenia."

Historia zawarta w książce jest bardzo ciekawa i warta by ją poznać.. Polecam Wam te książki z czarnej serii.

#823 - Najmroczniejszy sekret - Alex Marwood - Wydawnictwo Albatros
#383/52/2021

Czy wiesz do czego jest zdolny człowiek, by osiągnąć swój cel ?

Książkę czytałam z dużym zainteresowaniem, chociaż łatwo było się...

Pierwsza część książki była dla mnie dużo słabsza, niż druga. Natłok bohaterów, ich życie, problemy bardziej wpisują się w przeciętną obyczajową historię, niż w kryminał. Dopiero druga część nabrała tempa i polotu. Mimo, iż można było domyśleć się , jaki los spotkał małą Coco, to i tak czytało się się ją z zainteresowaniem. Różnorodność charakterów, a co za tym idzie odmienne postawy wobec tragedii , pokazują do czego zdolny jest człowiek , żeby osiągnąć swój cel życiowy. Może i jest to mocno naciągnięte i przerysowane, ale na pewno daje do myślenia.

Cyniczna. Ochydna. W czasie czytania czuje się obrzydzenie i odczucie grzęźnięcia w największym gnoju.
I ciężko się oderwać. Nienawiść, szyderstwo, słabości w najgorszym wydaniu.
Nie jest to "typowy" kryminał. Nie ma stricte śledztwa. Wydarzenia toczą się dwutorowo - w przeszłości czyli dniu zaginięcia dziecka i w teraźniejszości. Rozdział po rozdziale powoli przybliżają czytelnika do rozwiązania tajemnicy z przeszłości, a jednak do samego końca nic nie jest pewne.
Warte przeczytania. Nawet jeśli potem czujesz, że musisz usunąć z siebie to szambo, czytając coś naprawdę lekkiego.

I ciężko się oderwać. Nienawiść, szyderstwo, słabości w najgorszym wydaniu.