Dziewczyny, które zabiły Chloe

The Wicked Girls
kryminał, sensacja, thriller
Magdalena Koziej
Magdalena Koziej morderstwo oskarżenie

Jedynym ciekawym wątkiem była przeszłość głównych bohaterek, która zostaje w całości ujawniona pod sam koniec książki. Szkoda, że to , co dzieje się z nimi w dorosłym życiu nie potrafi zainteresować czytelnika.

Bardzo dobra książka, lekka w czytaniu z dobra fabuła i jeszcze lepszym zakończeniem.

Podobal mi się styl pisania, bo bardzo lekko się ją czytało. Jak dla mnie to trochę przereklamowana, ale może być.

🎢🎢🎢🎢🎢🎢🎢
To my! To my zabiłyśmy Chloe!
Jesteśmy złem wcielonym!
Ale czy napewno? Czy prawda wygląda tak, jak piszą o niej w gazetach? Przecież pracą dziennikarza jest przykucie uwagi czytelnika, a jak inaczej ją zdobyć, jak nie poprzez przerażające "fakty" i druzgocące nagłówki. Właśnie w tej książce jest poruszony ten problem - prawdy a bzdury w brukowcach, które czytamy...

Chwyciłem ją z nudów - zamknięta biblioteka, nie miałem co czytać. I spotkało mnie przyjemne zaskoczenie.
A wcale się tak dobrze nie zapowiadało. Początek jest nudnawy. Ciągnie się to, przeplatane retrospekcjami, wybijającymi z rytmu. Ale im dalej tym ciekawiej.
Opisano tu żywot dwu kobiet, obie żyją z piętnem popełnionej zbrodni, ale ich postawy są skrajnie różne. Jedna...

Książka, którą dostałam w prezencie okazała się bardzo trafnym prezentem. Bardzo ciekawa historia.

Średni kryminał, w którym mało się dzieje i brakuje zaskoczenia.
Mordercą jest właściwie jedyny podejrzany - Vic, który z Amber związał się tylko dlatego, że rozpoznał w niej młodocianą morderczynię sprzed lat. Nigdy nie był jej wierny, zdradzał ją nawet z Jackie.
Amber i Kirsty (a właściwie Annabel i Jade) nie zabiły Chloe - jej śmierć to był nieszczęśliwy wypadek,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Osobiście uwazam ze książka mocno przereklamowana.
Początek strasznie sie ciągnie dopiero pod sam koniec nabiera tempa.
Oczekiwalam czegos wiecej.
Nie moje klimaty.

Wciąga i nie pozwala się oderwać. Warto przeczytać.

Jednak miałam nosa decydując się na zakup tej książki :) Jest warta każdej godziny czytania. Uznanie samego S. Kinga dla tej powieści jest jak najbardziej zasłużone!

Dyskusje

3 610