Milczące dziecko

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Sarah A. Denzil kryminał, sensacja, thriller 368 str.
Silent Child

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Potwory w ludzkiej skórze

28 Link do recenzji

Bardzo spodobała mi się ta książka. Wciągająca historia od której ciężko się oderwać, Dobre zakończenie. Polecam

Jedna z książek o której się nie zapomina.

Dziesięć lat temu podczas powodzi w angielskim Bishoptown, zaginął Aiden – 6 letni syn Emmy. W związku z bliskością rzeki od miejsca w którym ostatnio widziano chłopca, ekipa poszukiwawcza, zakłada najgorsze. Gdy z wody wyciągnięto czerwoną kurtkę Aidena, wszyscy są niemal pewni, że chłopiec nie żyje.
Emma długo nie mogła pogodzić się ze stratą, tym bardziej, że niedługo...

Spodziewałam się czegoś lepszego. Fajny pomysł na fabułę, wykonanie zdecydowanie gorsze. Dialogi momentami rodem z brazylijskiej telenoweli, irytujące "przemyślenia" głównej bohaterki, bohaterowie kompletnie niewiarygodni, idiotyczne zakończenie.

Na półkach: , , , , ,

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dopiero dziesięć lat później Emma odkrywa, że na powrót może cieszyć się życiem. Wychodzi za mąż, oczekuje drugiego dziecka i czuje, że znowu ma kontrolę nad swoim życiem.
I wtedy wraca do niej Aiden.
Chłopak nie jest w stanie mówić,...

Jedna z najlepszych książek typu thriller jakie kiedykolwiek czytałam! Niezwykle wciągająca fabuła, tajemniczy klimat i to zakończenie, które nie pozwala o sobie zapomnieć przez długi czas! Wzruszyłam się na końcu! Zdecydowanie polecam!

Dobra ocena mnie zachęciła do czytania, niestety się rozczarowałam. Początek fajny, wciągający. Ale końcówka kicha. Dla mnie bez sensu... Ostatnie parę kartek wyjaśniających wszystko spowodowało, ze odłożyłam książkę z lekkim niesmakiem.

Skończyłam czytać wieczorem, a rano nie czułam nic. To źle. Żałuję, bo postawiłam wysoką poprzeczkę tej książce i nie do końca jestem zadowolona. Czyta się dobrze i szybko, ale ma się wrażenie, że całość jest niepotrzebnie rozciągnięta w czasie, a samo zakończenie jest dość... spłycone (Brakuje efektu wow).
Autorki nie spisuję na straty, to na pewno ;-)

Ksiazka trzyma w napieciu. Ciekawa fabula, czyta sie bardzo szybko. Moja ocena bylaby wyzsza gdyby autorka nie zrobila superwoman z glownej bohaterki.

Pomysł na fabułę super, wykonanie bardzo słabe. Język książki jest tak infantylny (nie wiem, może to kwestia tłumaczenia, ale nie wydaje mi się), że to aż żenujące. Dialogi wyjęte z wenezuelskiej opery mydlanej, luki w logicznym prowadzeniu fabuły i niestety dość przewidywalna. Szkoda zmarnowanego potencjału.

Dyskusje

1 791