Siostry

W.A.B.
2018-07-04
2016-07-06
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik thriller psychologiczny siostry bliźniaczki

Nie bardzo wiem co napisać. Ogromne rozczarowanie. Irytujący bohaterowie, w zasadzie wszyscy, mocno spłycona fabuła, bzdurna intryga, nierealne wydarzenia jak na przykład przeprowadzka do nowo poznanej dziewczyny. Bogata dzielnica, piękny dom i zero refleksji na temat tego, że nikt nie opłaca wynajmu. Problemy rodem z gimnazjum, płacz i bieganie w przeciwnym kierunku, zazdrość o uwagę poświęconą innej osobie, ignorowanie "za karę"....serio myślałam, że cofnęłam się do czasu podstawówki. I to wszystko w cieniu faktycznej tragedii jaką jest strata siostry. Miało być dramatyczne, dla mnie wyszło infantylnie.

Cały czas czekałam, aż wydarzy się coś totalnie pokręconego, co mnie położy na łopatki. I nie zawiodłam się, choć aż takiej jazdy się nie spodziewałam. Czytałam w napięciu i nie mogłam się oderwać, przyznaję, ale z drugiej strony ta książka mnie irytowała. Gdzieś w połowie zaczęłam się zastanawiać, co ja czytam? Kiedy to się rozwinie? Zakończenie i postawa Abi na ostatnich stronach mnie załamała, ale z drugiej strony jej postać była konsekwentnie prowadzona. Ogólnie dobra pozycja, tak na jeden wieczór.

bardzo wiciągająco

bardzo wiciągająco

Pokręcona historia, ale wciągająca

Pokręcona historia, ale wciągająca

Lucy ginie w tragicznym wypadku. Jej siostra bliźniaczka Abi nie jest w stanie otrząsnąć się przez długi czas i ma problemy z dojściem do siebie mimo wizyty u terapeuty i zażywania leków antydepresyjnych. Wszystko zmienia się, gdy Abi poznaje bliźnięta - Beatrice i Bena.
Czy ta znajomość wyjdzie jej na dobre i Abi odzyska swoje dawne życie?

W "Siostrach" jest wiele intryg, a każdy bohater jest podejrzany. Nic nie jest oczywiste.
Akcja toczy się raczej powoli, a prawdziwego rozpędu zaczyna nabierać dopiero na sam koniec. Mimo to książka nie jest nudna i czyta się praktycznie sama.

Czy ta znajomość wyjdzie jej na dobre i Abi odzyska swoje dawne życie?

W "Siostrach" jest wiele...

Początek nawet nawet troszkę wciągający, później nie ma kompletnie nic ciekawego, jak dla mnie nie dzieje się nic co by mnie porwało w dalsze czytanie. Przerwałam w połowie bo stwierdziłam, że szkoda mi czasu na tak beznadziejną książkę. Nie polecam

Historia totalnie wciągająca, bohaterowie 'dziwni', niejednoznaczni a relacje między nimi trudne do rozpracowania. Przepadłam!

Książka średnia. Na pewno nie wciągnęła mnie do tego stopnia, żebym nie mogła się od niej oderwać. Brakowało mi dreszczyku emocji, wartkiej akcji i elementu zaskoczenia. Zbyt rozwlekłe, nic nie wnoszące opisy.

Książka przeciętna ale chyba dało się przeczytać . Tak mi się wydaje . Obroniła się tylko ze względu na zakończenie . Ale nie jest to mój TOP wśród thrillerów psychologicznych .

Historia bardzo tajemnicza, lepsza niż dziewczyna z pociągu. Tutaj też mamy do czynienia z niezrównoważoną bohaterką. Dlatego z dystansem podchodziłam do roli Ani. Ostatecznie można przeczytać, chwilami nieco się dłużyła, a zakończenie pozostawia wiele do życzenia. "Odwet" tej autorki zdecydowanie lepsza.

• 2017