Duchowe życie zwierząt

Data 1. wydania:
2016-06-13
Ewa Kochanowska
Otwarte
badania naukowe ciekawostki naukowe dzikie zwierzęta ekologia emocje literatura popularnonaukowa ochrona przyrody ochrona środowiska pasja ptaki środowisko naturalne uczucie zwierzęta
Das Seelenleben der Tiere
flora i fauna
2017-04-10
Ewa Kochanowska
Inne

Mega ciekawa i przybliżająca życie zwierząt, co sprawia, że można jeszcze bardziej polubić ich świat i lepiej go zrozumieć. Napisana przystępnie i w dobrym stylu.

Mniej szokująca niż „sekretne życie drzew”, pewnie dlatego , ze świat zwierząt jest nam bardziej znany od świata roślin.
Całościowo mi się bardzo podobała. Lekka, ciepła, dużo historii z codziennego życia autora. Dużo anegdot ze zwierzakami w roli głównej. Język wspaniały, prosty. Dla dzieci i dorosłych, dla miłośników takich czasopism jak „świat wiedzy” czy „focus” (do...

Krótka i przyjemna lektura, ale nie jest tak odkrywcza i ciekawa jak "Sekretne życie drzew". Ale jak ktoś lubi czytać o zwierzętach, to na pewno doceni tę książkę.

Cóż, "Sekretne życie drzew" wywarło na mnie większe wrażenie. Pewnie też dlatego, że informacje tam zawarte były bardziej szokujące, jako że świat roślin mniej zaprząta nam głowę, jest nam więc bardziej obcy. Książka napisana łatwym językiem, idea połączenia badań naukowych z własnymi doświadczeniami ciekawa i nadająca całości bardziej naturalny charakter.
Ponadto niezbyt...

Książka napisana prostym językiem. Ocierająca się o opracowania naukowe oraz własne doświadczenia autora. Książka dla osób w każdym wieku. Oczekiwałem jednak chyba zbyt wielu sensacyjnych informacji na temat życia zwierząt, co spowodowało, że drugą połowę czytałem już trochę na siłę.

Muszę przyznać, że lepsza niż poprzedniczka. Wciągająca i intrygująca, może dlatego, że z natury bardziej interesują nas zwierzęta niż drzewa? Pełna ciekawostek i przyjemna, ale bez rewelacji.

Czuję ogromną sympatię dla ludzi wrażliwych na przyrodę, zwierzęta,ekosystem, stąd mój pozytywny odbiór dla tej książki.

bardzo dobra.

Jest to druga książka tego autora, którą przeczytałam i podoba mi się tak samo jak pierwsza. Dużo anegdot z życia autora, który ma dużo doświadczenia ze światem flory i fauny ale jest też sporo odniesień do badań naukowych. Jedyny minus dla mnie to za dużo subiektywnych opinii, z którymi nie zawsze się zgadzam, ale nie jest to książka naukowa, więc nie jest to bardzo...

Kto kocha zwierzęta łapka, kopyto, raciczka, pazurek do góry!!

Pokaż mi łapkę o powiem Ci kim jesteś. Zdaje się pisać autor w swojej książce. Niemiecki leśniczy próbuje wniknąć w umysły i dusze zwierzątek, opowiadając przeróżne historie, przytaczając fakty, sypiąc ciekawostkami. Hau, hau, hau!! Tak szczeka z radości mój wewnętrzny piesek! Merda ogonkiem i ślini się na myśl...

Dyskusje

3 885