Duchowe życie zwierząt

Nominacja w plebiscycie 2017
Peter Wohlleben flora i fauna 256 str.
Das Seelenleben der Tiere
2017-04-10
2017-01-01
Data 1. wydania:
2016-06-13
Ewa Kochanowska
Otwarte
flora i fauna
badania naukowe ciekawostki naukowe dzikie zwierzęta ekologia emocje literatura popularnonaukowa ochrona przyrody ochrona środowiska pasja ptaki środowisko naturalne uczucie zwierzęta

Das Seelenleben der Tiere
2017-04-10
Ewa Kochanowska
Otwarte
flora i fauna

Porównaj ceny i

Książka skupia się na ukazaniu podobieństwa emocjonalnego zwierząt i ludzi. Autor w każdym rozdziale zwraca uwagę na inny aspekt życia: sen, radość, przywiązanie itp. ,przytaczając przy tym własne historyjki wraz z naukowymi badaniami, dodatkowo uzupełniając je o własne wnioski, lecz robi to na tyle umiejętnie, że czyta się książkę bardzo przyjemnie. Dzięki temu informacje...

200218 audio G4.
Przypuszczam, że gdybym tą pozycję czytał przed książką Yuvala Noaha Harariego, ocena byłaby wyższa. Jednak mimo ciekawych informacji, miałem wrażenie, iż to jedynie cień "Sekretnego życia drzew" - skakanie po tematach, muskanie ich i niestety spory chaos. Jako lektura uzupełniająca - jak najbardziej.

Fenomenalna książka, która opowiada o życiu toczącym się gdzieś równolegle do ludzkiego życia, a nie mniej bogatym i zachwycającym.
Książka, która daje zupełnie nową perspektywę i po przeczytaniu której mam ochotę spakować się i zamieszkać w lesie, by obserwować zwierzęta.

Na półkach: , , , , , ,

Z bólem przyznaję, że jestem zawiedziona.
Książki Pana Wohllebena w pierwszej kolejności skradły mnie swoim wyglądem. Odkąd zobaczyłam pierwszą okładkę z serii książek tego Autora na stronie Wydawnictwa Otwartego wiedziałam, że chcę je mieć. Lubię naturę, fauna i flora od dziecka towarzyszyły mi w mniejszym lub większym stopniu, więc tematyka także wydała się bardzo...

Znakomita książka o życiu duchowym zwierząt. Świetnie wyjaśnione co dzieje się w ciałkach i móżdżkach naszych krewniaków :)
Polecam, Szarlotka.

Jestem zachwycona tą książką. Otwiera oczy na życie zwierząt, w przystępny sposób pokazuje, że bracia mniejsi są bardzo do nas podobni i im również należy się szacunek. Dodatkowo "Duchowe życie zwierząt" ma przepiękne zdjęcia.

Jako miłośnik lasów, najpierw zainteresowałem się książką tegoż autora pt. "Sekretne życie drzew". Ok, przyznaję, jeszcze czeka na przeczytanie. Potem wpadło mi w oko "Duchowe życie zwierząt" w formie audiobooka i również się skusiłem. Jak się okazało, "przeczytałem" tę książkę szybciej.

Warto.

Autor wprowadza czytelnika w życie zwierząt, o którym przeciętny człowiek ani...

Sukces odniesiony przez autora książki skłania go na ogół do podjęcia próby powtórzenia go w kolejnej. Tak stało się również w przypadku Petera Wohllebena, autora bestsellera "Sekretne życie drzew”. Jednak trudno uznać "Duchowe życie zwierząt” za książkę równie udaną, jak jej poprzednik.
Dotyczy to przede wszystkim wartości poznawczych, które w przypadku świata roślin były...

Ciekawa książka. Można dzięki niej trochę inaczej zacząć patrzeć na naszych trochę mniej rozwiniętych przyjaciół.
Hmm, ale czy na pewno przyjaciół? Niektóre historyjki w niej zawarte (a w takiej formie jest pisana) wywraca ten obraz nieco do góry nogami, bo czy aby na pewno słodka wiewiórka jest zawsze tak rozkoszna. A może w niektórych sytuacjach potrafi zachować się jak...

Świetna, relaksująca lektura dla każdego ciekawego życia futrzastych, piórzastych i innych dalekich leśnych kuzynów. Wciąga i emocjonuje, świetna lektura!

Dyskusje

3 604