Duchowe życie zwierząt

Biblioteka Akustyczna
flora i fauna
Inne

Ciekawostki o zwoerzętach

,,Duchowe życie zwierząt" to książka napisana w formie znanej już z ,,Sekretnego życia drzew" czyli interesujących gawęd snutych przez człowieka kochającego i rozumiejącego przyrodę. Na pewno nie jest tak zdumiewająca jak jej poprzedniczka, jako że świat zwierząt jest nam dużo bliższy, niż świat roślin. Jeśli jednak skłoni do refleksji nad losem zwierząt choćby jednego...

Bardzo przyjemna podróż prze lekturę, szczególnie polecam w formie audiobooka czytanego przez Stanosława Biczysko :)
Autor prowadzi rozważania, czasem przytaczając rzeczywiste badania, jednak w większości skupia się na własnych przeżyciach związanych z obserwacją życia zwierząt. Dotyka tematu połączenia nas i zwierząt, tego jak je postrzegamy, a robi to w sposób...

Książka ,,Duchowe życie zwierząt" zawiera treść o bardzo ciekawej tematyce
przyrodniczej , która przekazuje nam dużą wiedzę o przyrodzie i świecie
otaczającym nas na co dzień .Wpaja nam wiele nieoczywistych ciekawostek.
Dzieło idealne dla każdej grupy wiekowej, z czystym sumieniem mogę
polecić :))

Podobało mi się o wiele bardziej niż ,,Sekretne życie drzew". Każda ciekawostka była dla mnie czymś fascynującym, wiele z lektury zapamiętałam. Miałam ochotę podkreślać każde zdanie, bo wszystko wydawało mi się bardzo ważne oraz warte zapamiętania. Do tego, ilustrowane wydanie jest po prostu przepiękne, zdjęcia pomagają oddać klimat książki. Jestem zachwycona.

Mega ciekawa i przybliżająca życie zwierząt, co sprawia, że można jeszcze bardziej polubić ich świat i lepiej go zrozumieć. Napisana przystępnie i w dobrym stylu.

Mniej szokująca niż „sekretne życie drzew”, pewnie dlatego , ze świat zwierząt jest nam bardziej znany od świata roślin.
Całościowo mi się bardzo podobała. Lekka, ciepła, dużo historii z codziennego życia autora. Dużo anegdot ze zwierzakami w roli głównej. Język wspaniały, prosty. Dla dzieci i dorosłych, dla miłośników takich czasopism jak „świat wiedzy” czy „focus” (do...

Krótka i przyjemna lektura, ale nie jest tak odkrywcza i ciekawa jak "Sekretne życie drzew". Ale jak ktoś lubi czytać o zwierzętach, to na pewno doceni tę książkę.

Cóż, "Sekretne życie drzew" wywarło na mnie większe wrażenie. Pewnie też dlatego, że informacje tam zawarte były bardziej szokujące, jako że świat roślin mniej zaprząta nam głowę, jest nam więc bardziej obcy. Książka napisana łatwym językiem, idea połączenia badań naukowych z własnymi doświadczeniami ciekawa i nadająca całości bardziej naturalny charakter.
Ponadto niezbyt...

Książka napisana prostym językiem. Ocierająca się o opracowania naukowe oraz własne doświadczenia autora. Książka dla osób w każdym wieku. Oczekiwałem jednak chyba zbyt wielu sensacyjnych informacji na temat życia zwierząt, co spowodowało, że drugą połowę czytałem już trochę na siłę.

3 919
    3 771