Okładka książki Atlas zwierząt domowych Manfred Uglorz
2023-11-15
zwierzęta zwierzęta domowe

Manfred Uglorz
Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa SBM, któremu serdecznie dziękuje za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.
Macie jakieś zwierzątko w domu?
Atlas zwierząt domowych to niesłychanie cenne kompendium wiedzy na temat ssaków, ptaków i gadów które możemy uznać za swoich przyjaciół i mieszkać z nimi w naszych domach. Dzięki temu atlasowi możemy dowiedzieć się wszystkiego co niezbędne i konieczne zanim podejmiemy decyzję o zakupie danego zwierzęcia, a jeśli już takie mamy to książka ta pozwoli nam zgłębić wiedzę na jego temat. W książce dowiemy się nie tylko o poszczególnych gatunkach ale również poznamy praktyczne porady, dowiemy się jak ważna to jest decyzja i jak należy opiekować się danymi zwierzętami. Każdy gatunek został poddany dokładnemu opisowi z którego dowiemy się o jego ogólnej charakterystyce, hodowli, rozmnażaniu oraz pożywieniu. W naszym domu mamy chomika dżungarskiego, który jest niezwykle słodkim i przyjaznym gryzoniem. To niewinne zwierzątko mieszka w klatce, w której zapewniamy mu wszystko co niezbędne, aby zdrowo i przyjemnie mógł z nami mieszkać. Opieka nad chomikiem nie jest niebezpieczna i zbyt czasochłonna a daje dzieciom dużo frajdy i poczucia odpowiedzialności.
Wspomnę jeszcze że książka jest przepięknie wydana w grubej oprawie z dużą ilością pięknych ilustracji zwierzątek.
Gorąco polecam książkę każdemu kto myśli nad danymi zwierzątkami, aby zagłębić wiedzę i podjąć słuszną decyzję.
Polecam

Manfred Uglorz
Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM

Macie jakieś zwierzątko w domu?

Jesteście ciekawi świata zwierząt domowych?
Zapraszam do fantastycznej lektury, dzięki której poznacie blisko 100 stworzeń, a wśród nich ssaki, ptaki i gady.
Świetnie opracowany przewodnik zawiera w sobie masę ciekawostek, które wzbogacają znakomite fotografie i obrazki. Poznacie zwyczaje, wygląd, potrzeby i wymagania domowych pupili.
"Atlas zwierząt domowych" to także doskonała propozycja dla osób, które mają w zamiarze przygarnąć jakiegoś zwierzaka. Dzięki niemu doskonale się przygotujecie i pomoże on Wam w wyborze nowego podopiecznego, ale nie psa lub kota. Pośród opisanych stworzeń znajdziecie między innymi : chomiczka syryjskoego, gekony, koszatniczkę pospolitą, czy świnki gładkowłose.

Jesteście ciekawi świata zwierząt domowych?
"Atlas zwierząt domowych" to także...

"Atlas zwierząt domowych" to bogato zilustrowany przewodnik po domowych pupilach. Decyzja o przygarnięciu zwierzaka pod swój dach powinna być dobrze przemyślana. Należy wziąć pod uwagę wymagania jakim trzeba będzie sprostać. Przewodnik zamieszczony na początku stanowi dobre wsparcie. Przeczytamy w nim o tym w czym mogą zamieszkać nasi podopieczni, w co powinniśmy się wyposażyć, poznamy rodzaje stosowanych pokarmów, poczytamy o suplementacji witamin i minerałów oraz o rozmnażaniu.

W książce znalazł się też przegląd najczęściej wybieranych gatunków ssaków, ptaków i gadów. Każda charakterystyka zawiera informacje o występowaniu danego gatunku, ogólny opis, informacje dotyczące hodowli oraz rozmnażania. W niektórych przypadkach znajdziemy rys historyczny oraz szerszy opis występujących odmian danego pupila.

Książka może pomóc w wyborze zwierzaka i zaplanowaniu dla niego przestrzeni. Może również być wspaniałym przewodnikiem dla dzieci po zwierzętach domowych. Dzięki niej można poznać ich bogaty świat. Moja córka bardzo lubi go przeglądać zwłaszcza strony z gadami. Coś czuję, że w przyszłości będzie chciała, aby jeden z nami zamieszkał.

Dodaj cytat z książki Atlas zwierząt domowych