Wszechświat w twojej dłoni

Christophe Galfard Wydawnictwo: Otwarte nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The Universe is in Your Hand
Data 1. wydania:
2016-01-01
Sławomir Paruszewski
Otwarte
wszechświat kosmos kosmologia nauka
The Universe is in Your Hand
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Sławomir Paruszewski
wszechświat kosmos kosmologia nauka

Astrofizyka w pigułce, dla wszystkich opornych. Obrazowo wyjaśnione procesy zachodzące w makro i mikro - wszechświecie.
Chociaż czasem może drażnić cioteczna babka z kryształami :).

Ciekawa ale nie podoba mi się forma trzymania za rękę i wymyślania dziwnej historii, rozumiem koncepcje ale nie przypadła mi do gustu.

Bardzo dobra pozycja dla każdego. Od dziecka po starego każdy zrozumie co go otacza. Bez dwóch zdań. obowiązkowa lektura rodziców dla dzieci w szkole. super pozycja. autor jak chłopu na między wyjaśnia tłumaczy.

Wszystko spoko, prócz irytujących momentów z pierwszej części książki, gdzie dopowiadana była przeciętna otoczka fabularna, a niektóre zjawiska fizyczne określane mianem jakiejś magicznej mgiełki. Nie zmienia to faktu, że finalnie sporo się dowiedziałem, a po przebrnięciu przez pierwszą, specyficzną część książki, czerpałem z niej dużo radości.

Jest idealna na rozpoczęcie podróży z Astrofizyką. Daje podstawy na wszelką wiedzę, a narracja nie przynudza a jeszcze bardziej zaciekawia

Dobrze jest żyć w ciekawych czasach.

Pierwsza połowa książki (dla laika w dziedzinie fizyki teoretycznej) absolutnie genialna. Wreszcie udało mi się lepiej wyobrazić sobie to, czego w szkole uczono tylko w teorii (m.in. grawitacja, promieniowanie, budowa atomu). Ostatnie 150 stron są już trudniejsze i dotyczą teorii, o których czytałem pierwszy raz, więc lektura szła dosyć mozolnie i wymagała dużego...

Świetnie przedstawiona wiedza na temat tego co dziś wiemy o wszechświecie i fizyce kwantowej. Bardzo jasno napisana książka. Jest to pozycja numer jeden dla każdego, kto dopiero zaczyna interesować się nauką. Polecanko :) :)

Przeczytana zamiast Krótkiej Historii Czasu.
Autor, który jest jednym z uczniów Stephena Hawkinga przedstawia to co naukowcy wiedzieli do 2016 roku na temat wszechświata używając tylko jednego wzoru i wysyłając czytelnika w podróż od świata bardzo dużych rozmiarów do świata bardzo małych rozmiarów. Książka w przystępny sposób tłumaczy zarówno to co udowodniono już jak i to...

Godna polecenia. Autor wyjaśnia zjawiska i pojęcia fizyki teoretycznej w przystępny sposób - jako podróż przez przestrzeń kosmiczną i mikro-świat.

Dyskusje

2 377