Kup teraz - 10 ofert w cenie od 25.94 zł do 35.90 zł

Wilczyca. Opowieść o sile natury i ludzkiej obsesji zabijania

Nate Blakeslee Wydawnictwo: Otwarte literatura faktu
American Wolf: A True Story of Survival and Obsession in the West
literatura faktu
Martyna Tomczak
reportaż wilczyca natura stado Martyna Tomczak

Jeśli kochasz przyrodę i lubisz opowieści o zwierzętach to dobra pozycja. Pokazuje miłośników ale też przeciwników przywrócenia populacji wilka w Parku Narodowym Yellowstone. Jedyny minus jak dla mnie to troszkę za dużo rozpisywania o polityce i sądowych bataliach.

Pomimo tego, że dość chaotycznie napisana - czytało się super. Temat bardzo porywający!

Książka mnie nie porwała. Trzeba przyznać, że jest rzetelna, jednak sposób narracji dla mnie mało ciekawy. Nie spełniła moich oczekiwań.

Książka ciekawa pod względem przyrodniczym - fascynujące opisy przyrody w Yellowstone, a zwłaszcza wilków i ich zachowań. Ciekawa także pod względem rozważań na temat bezustannego dążenia ludzi do zniszczenia tego co nas otacza, "podporządkowania świata", obsesji zabijania (a ja dodam także, że cięcia drzew)...w imię yyyy, no właśnie, w imię czego? - humanizmu,...

Mnóstwo scen przyrodniczych. Mnóstwo scen z życia wilków. Trochę o prawodawstwie w USA i jego zagmatwaniu. Ogólnie bardzo ciekawa historia reintrodukcji wilków na terenie parku Yellowstone. (książka "Wilki" Adama Wajraka jest dosyć podobna pod kątem treści, tylko wiadomo - polskie realia. I być może z powodu tych polskich realiów poruszyła mnie bardziej)

Bardzo ciekawy reportaż o wilkach z Yellowstone. Nate Blakeslee wspaniale zbiera w całość historię reintrodukcji wilków w Górach Skalistych i w malowniczy sposób poznaje czytelnika z watahami.
Książka przedstawia również spory między obrońcami zwierząt a myśliwymi i politykami.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony fascynujące opisy wilków, zwłaszcza Szóstki, historia Ricka, itd. Na drugiej szali rozległe opisy batalii sądowych, bardzo nudne (przynajmniej dla mnie). Niestety, za mało było tych ciekawych fragmentów. Ogólnie nie wciągnęła mnie. Bardzo się męczyłam czytaniem, nawet nie przez tematykę, ale przez sposób pisania,...

Temat wilków nigdy mnie zbytnio nie interesował. To, co podoba mi się w książce, to fakt, że autor uniknął przesadnego rozemocjonowania. Widać, że jego sympatia nie leży po stronie myśliwych, ale udało mu się utrzymać pewną powściągliwość w opisach, co uważam za zaletę.
Najważniejsze przesłanie tej książki jak dla mnie? Pojęcie "KASKADY TROFICZNEJ".
Każdy powinien się...

Swietna opowiesc o ikonie Parku Yellowstone. Swietnie opisane zachowanie wilkow i ich zycia codzinnego, a takze ludzi ktore je obserwuja. Polecam.

“(...) same wilki po raz pierwszy w najnowszej historii stały się potencjalnymi ofiarami myśliwych”.
Jak wiecie, uwielbiam wilki. Od dawna na mojej półce stała “Wilczyca. Opowieść o sile natury i ludzkiej obsesji zabijania” autorstwa Nate Blakeslee. Dzięki #gusiolecmaratonkolorów i #zmniejszamstoshanby2020 w końcu po nią sięgnęłam.
Wilczyca opowiada o wilkach w Yellowstone....

• 2018
  • 2019