Rzecz o ptakach

Noah Strycker Wydawnictwo: Muza literatura faktu
The things with feathers
Michał Radziszewski
Muza
badania naukowe literatura popularnonaukowa ornitologia przyroda ptaki środowisko naturalne
The things with feathers
literatura faktu
Michał Radziszewski
Inne

No nie można powiedzieć, żebym miała refleks czytelniczy, bo "Rzecz o ptakach" miała nominację do książki roku 2017 LC, a ja dopiero się do niej dobrałam, ale powiem Wam, że dla mnie spokojnie może być książką roku ostatnich trzech lat.

To jest coś więcej niż tylko książka o ornitologii. To jest nawet coś więcej niż książka popularnonaukowa. To jest cholernie wciągające...

Jest to jedna z takich książek, po które sam bym chyba nie sięgnął. Wpadła mi ręce całkiem przypadkowo. Niby jest to książka przyrodnicza, ale tak naprawdę ptaki są tu jedynie pretekstem do opisywania zachowań społecznych, oraz sztuczek i technik psychologicznych, także człowieka. Bardzo spodobały mi się te rozważania.
W audiobooku, dodatkowa wartością jest lektorka...

Dużo ciekawostek o wielu gatunkach.

Dobra na lock down 😁

W szkole podstawowej zaczytywałam się we wszystkim, co dotyczyło świata zwierząt. Książki Wohllebena przypomniały mi o tych ciągotkach ;) Polecam je każdemu. Idąc za ciosem przeczytałam też "Dwanaście srok za ogon" Stanisława Łubieńskiego. Swoją drogą jest to pięknie i poetycko napisana opowieść o... obrączkowaniu ptaków. Dlatego też gdy znalazłam w bibliotece "Rzecz...

Ladna i przyjemna ksiazka :) Aczkolwiek wolalabym, zeby bylo mniej analogii do zachowan ludzi, a wiecej opisow natury ptasiej :) (zakladam, ze osoba, ktora siegnela po te pozycje, nie trzeba przekonywac, ze na wielu polach jestesmy podobni do zwierzat).

Naprawdę ciekawa pozycja. Idealna dla ludzi, którzy lubią zbierać ciekawostki, by później się nimi chwalić. Bardzo dobra rozrywka.

Troche słabiej wypadła niz zakladałam.

Literackiego talentu Stryckerowi trudno odmówić - barwnie opisuje zachowania ptaków, dodając do tego swoje spostrzeżenia lub posiłkując się relacjami innych. Nie jest to jednak w pełni książka o ptakach. Zwierzęta są raczej pretekstem dla autora, który lubi snuć dywagacje na tematy egzystencjalne i każdą historię okrasza anegdotami nie związanymi z głównym tematem. W...

Rewelacyjnie napisana książka o tym, jak fascynujące są ptaki i jak mało dzieli homo sapiens od innych gatunków.

Za mało ptaków w książce o ptakach!
Jestem zafascynowana życiem ptasim.Od 10 lat mam czas i sposobność do swoich amatorskich obserwacji. Wiadomo naszych rodzimych ptaków i tylko wokół siebie. Liczyłam na więcej ciekawostek słuchając audiobooka,którego największym walorem jest czytająca, Krystyna Czubówna.

Dyskusje

1 445