Rzecz o ptakach

Noah Strycker Wydawnictwo: Muza literatura faktu
The things with feathers
Michał Radziszewski
Muza
badania naukowe literatura popularnonaukowa ornitologia przyroda ptaki środowisko naturalne
The things with feathers
literatura faktu
Michał Radziszewski
Inne

W szkole podstawowej zaczytywałam się we wszystkim, co dotyczyło świata zwierząt. Książki Wohllebena przypomniały mi o tych ciągotkach ;) Polecam je każdemu. Idąc za ciosem przeczytałam też "Dwanaście srok za ogon" Stanisława Łubieńskiego. Swoją drogą jest to pięknie i poetycko napisana opowieść o... obrączkowaniu ptaków. Dlatego też gdy znalazłam w bibliotece "Rzecz...

Ladna i przyjemna ksiazka :) Aczkolwiek wolalabym, zeby bylo mniej analogii do zachowan ludzi, a wiecej opisow natury ptasiej :) (zakladam, ze osoba, ktora siegnela po te pozycje, nie trzeba przekonywac, ze na wielu polach jestesmy podobni do zwierzat).

Naprawdę ciekawa pozycja. Idealna dla ludzi, którzy lubią zbierać ciekawostki, by później się nimi chwalić. Bardzo dobra rozrywka.

Troche słabiej wypadła niz zakladałam.

Literackiego talentu Stryckerowi trudno odmówić - barwnie opisuje zachowania ptaków, dodając do tego swoje spostrzeżenia lub posiłkując się relacjami innych. Nie jest to jednak w pełni książka o ptakach. Zwierzęta są raczej pretekstem dla autora, który lubi snuć dywagacje na tematy egzystencjalne i każdą historię okrasza anegdotami nie związanymi z głównym tematem. W...

Rewelacyjnie napisana książka o tym, jak fascynujące są ptaki i jak mało dzieli homo sapiens od innych gatunków.

Za mało ptaków w książce o ptakach!
Jestem zafascynowana życiem ptasim.Od 10 lat mam czas i sposobność do swoich amatorskich obserwacji. Wiadomo naszych rodzimych ptaków i tylko wokół siebie. Liczyłam na więcej ciekawostek słuchając audiobooka,którego największym walorem jest czytająca, Krystyna Czubówna.

Gratka dla fanów ptaków i dla mnie- jako fana książek przyrodniczych. Autor jednak czasami za bardzo odchodził od opisywanych zwierz,ąt i wkraczał w inne nauki. Najbardziej chyba przypadł mi tekst o albatrosach zamykający książkę.

Świetna książka, bardzo ciekawa, zabawna a jednocześnie pełna wartościowych informacji.

Znakomita książka. Mnóstwo niezwykłych informacji o wybranych gatunkach ptaków.

Dyskusje

1 377