Pożegnanie z nadmiarem: minimalizm japoński

Fumio Sasaki Wydawnictwo: Burda Publishing Polska poradniki
Goodbye Things: The New Japanese Minimalism
Grzegorz Kulesza
Burda Publishing Polska
dom mieszkanie minimalizm poradnik poszukiwanie sensu życia szczęście rozwój osobisty samodoskonalenie życie prywatne
Goodbye Things: The New Japanese Minimalism
poradniki
Grzegorz Kulesza

Oficjalne recenzje i

Mniej znaczy więcej

[ 10 ] Link do recenzji

Inspiruje mnie tematyka minimalizmu, więc sięgnęłam po tę książkę, zresztą bardzo polecaną w youtubowym "środowisku minimalistów". Szanuję to co osiągnął w swoim otoczeniu Fumio, jak bardzo uprościł i uporządkował swoje życie, ale to w jaki sposób napisana jest ta książka sprawia, że nie mogę jej polecić. Czytałam wersję anglojęzyczną. Język jest toporny, treść usiana...

Kiedy zacząć czytać coś takiego?
Gdy po 5 godzinach nieprzerwanej gry w tetris uświadamiasz sobie, że każda Twoja szafka w domu to jedno wielki pole tej gry :-) i dlatego bez problemu możesz grać w nią bez końca.

O tyle nieźle napisana, że autor nikogo do niczego nie zmusza, pokazuje jak można coś zrobić, aby nie zagracać własnej przestrzeni. Czy wszystkie rady są w 100%...

Zdecydowanie lepsza niż wypociny Marie Kondo. Prezentuje dość racjonalne podejście do minimalizmu, nie zakłada radykalizmu od pierwszego dnia, tylko podchodzenie do tego stopniowo, także w innych dziedzinach życia.

Bez rewelacji. Zbyt dużo prywaty autora, opowieści o tym jak bardzo był niedowartościowany i porównywał się cały czas z innymi. Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z minimalizmem znajdą jednak kilka porad dla siebie.

Kilkadziesiąt kroków mających pomóc nam w pozbyciu się nadmiaru przedmiotów, w drodze do uzyskania harmonii życiowej. Autor przedstawia argumenty i sposoby by realizować ideę minimalizmu w oparciu o własne doświadczenia. Gromadzenie przyczynia się do nieustannego powiększenia ilości niezrealizowanych pragnień np. Posiadając TV, tworzy się potrzebę zakupienia kina domowego....

Dla tych co potrzebują przysłowiowego kopa by zabrać się za gruntowne porządki jak znalazl:)

Na pewno ciekawa książka dla zaczynających przygodę z minimalizmem, autor przedstawia swoje doświadczenia i przemyślenia związane z tym tematem. Na minus zbyt duże uwielbienie i poświęcanie miejsca produkta apple.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo dobra książka. Jestem zachwycony minimalistyczną perspektywą, jaką prezentuje autor (choć zgadzam się jedynie z częścią jego przemyśleń) - jest bardzo uwalniająca. Książka warta przeczytania i powrotu po jakimś czasie. Znakomicie komponuje się z filozofią stoicyzmu i MGTOW (choć nie jest żadną z nich).

W związku z faktem, że pozbywam się nadmiaru rzeczy z domu, pochłaniam wszystkie książki nt. minimalizmu, jakie udaje mi się znaleźć :) Autor niniejszej pozycji opowiada czytelnikowi o swoim doświadczeniu z pozbywaniem się rzeczy. Mówi, jakie wyniósł z tego korzyści - nie tylko związane z mniejszą ilością sprzątania czy oszczędnością, ale przede wszystkim ze swoim poczuciem...

wbrew pozorom i innym opiniom, nie jest to książka "tylko promująca różne marki" ;)

• 2018
  • Minimalizm