Atlas roślin doniczkowych. 200 gatunków ozdobnych

Okładka książki Atlas roślin doniczkowych. 200 gatunków ozdobnych Małgorzata Mederska
Okładka książki Atlas roślin doniczkowych. 200 gatunków ozdobnych
Małgorzata Mederska Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM flora i fauna
flora i fauna
Wydawnictwo SBM
2024-02-01
2024-02-01

Książka "Atlas roślin doniczkowych" autorstwa Małgorzaty Mederskiej zawiera:

🍀 informacje o 200 gatunkach roślin doniczkowych
🍀 poradnik dotyczący rozpoznania oraz zwalczania wybranych szkodników i chorób roślin (m.in mszycowate, pędziorkowate, tarcznikowate, wełnowcowate, mączniak rzekomy, szara pleśń, zgorzel podstawy łodygi)
🍀 każdy opis rośliny zawiera: charakterystykę, wymagania
(przechowywanie, częstotliwość podlewania),sposób rozmnażania rośliny, informacje o szkodnikach oraz chorobach, które jej zagrażają.

Książkę śmiało mogę polecić ogrodnikom amatorom, a także doświadczonym hodowcom roślin, w celu poszerzenia wiedzy na temat rzadziej występujących gatunków roślin.

Książka "Atlas roślin doniczkowych" autorstwa Małgorzaty Mederskiej zawiera:

🍀 informacje o 200 gatunkach roślin doniczkowych
🍀 każdy opis rośliny zawiera:...

„Atlas roślin doniczkowych” to książka, która zawiera aż 200 gatunków ozdobnych roślin. Znajdziemy tutaj gatunki bardziej i mniej znane. Książa jest zbiorem niezbędnych informacji i wskazówek jak zapewnić tm rośliną warunki najbardziej zbliżone do tych, z których dana roślina pochodzi. Zamieszczone w tym poradniku rośliny pochodzą nie tylko z Eropy, ale również z Azji, Australii czy Afryki. Książka doradzi nam również co robić gdy dany okaz dopadnie choroba.
Książka posiada przejrzysty układ. Znajdziemy tutaj skrócony opis każdego z 200 gatunków. Informacje o rozmnażaniu, przesadzaniu, podlewaniu, ale także informacje o potencjalnych zagrożeniach i chorobach oraz jak postępować w przypadku jej wystąpienia.
Książka przeznaczona jest zarówno dla amatorów jak również dla tych którzy szukają ciekawych rozwiązań by upiększyć swoje wnętrza czy balkony.
Poradnik posiada sztywną oprawę i bogatą szatą graficzną. Znajdziemy tutaj wiele ilustracji roślin ozdobnych, które są posegregowane alfabetycznie. Dzięki czemu poruszanie się po książce jest łatwiejsze. Każda roślina posiada wystarczający opis oraz wskazówki jak ją pielęgnować.
Poradnik napisany jest i przystępnym językiem, a zawarte w nim informacje są naprawdę pomocne.

• Polskie
  • MAM na półce