Statek umarłych

Okładka książki Statek umarłych
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Magnus Chase i Bogowie Asgardu (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Magnus Chase i Bogowie Asgardu (tom 3)
The Ship of the Dead
Agnieszka Fulińska, Marta Duda-Gryc

Patronaty LC

Okładka książki The Sun and the Star Mark Oshiro, Rick Riordan
Ocena 0,0
The Sun and th... Mark Oshiro, Rick R...
Okładka książki The Cursed Carnival and Other Calamities J.C. Cervantes, Sarwat Chadda, Roshani Chokshi, Yoon Ha Lee, Carlos Hernandez, Graci Kim, Kwame Mbalia, Tehlor Kay Mejia, Rick Riordan, Rebecca Roanhorse
Ocena 9,5
The Cursed Car... J.C. Cervantes, Sar...

Mogą Ciebie zainteresować

Magnus jest niezłą serią. Jednak NAPRAWDĘ można by sobie odpuścić chociaż część tego śmieszkowania i rozegrać to jakoś poważniej. Postacie ludzkie, krasnoludy i elfy- ok. Bogowie- nie lubię marvela i superbohaterów, ale robienie z thora czy Odyna zwyczajnych buraków to przesada. Tym bardziej thora- te żarty o pierdzeniu były na poziomie komizmu przedszkolaka.
Natomiast nie wiem jak autorowi się to udało, ale w książce występują równocześnie: jeden były żołnierz, jeden berserk, jeden Magnus rzecz jasna, Muzułmanka, głuchy elf, krasnolud i osoba zmiennopłciowa, a mimo to każdy się wyróżnia i wszyscy nie są przesadzeni. Szacun.:)
Historia Heartha wzruszająca, tak samo jak cała postać. Uwielbiam fragmenty tej książki dziejące się w Alfheimie. Tak samo intrygujący jest Loki- ogólnie to niewielu bogów nordyckich jest niejednoznacznie zła, a Lokiemu właśnie to się udaje. Bardzo ciekawa kreacja. Polecam, tak samo jak resztę książek Riordana!
NAPISZ KOLEJNĄ CZĘŚĆ CZŁOWIEKU!!!!!!!

Natomiast...

Książka fajna, pełna przygód, jednak jakby czegoś w niej brakuje. Na pozór wartka akcja nie koniecznie wciąga czytelnika.

Różnorodność bohaterów, ich przeżyć i charakterów jakby się zamazuję, tworząc zgraną drużynę, która mimo różnic i gorszych dni, zawsze się wzajemnie o siebie troszczy. I to jest naprawdę fajne.

Rozumiem, że pewne cechy/fakty definiują każdego z bohaterów i jego osobowość, o tyle odwoływanie do nich na każdym etapie książki jest trochę męczące.

Wiele w niej powtórzeń przytaczających te same kwestie i teksty. O ile rozumiem potrzebę przytoczenia od czasu do czasu faktów, które mogły umknąć czytelnikowi w natłoku informacji, o tyle wielkokrotne powtarzanie sprawia wrażenie powielenia faktów, jakby Autor zapomniał co już napisał.

Jednak nadmienić muszę, że postawa Alex w ostatnich rozdziałach jest dla mnie mało na miejscu i pasująca do postaci, przez co zakończenie historii mnie nie usatysfakcjonowało.
Crossover z Percy Jackson’em na pewno fajny dla wielu fanów twórczości Rick’a, natomiast w ostatecznym rozrachunku – zbędny.

Rozumiem, że pewne cechy/fakty definiują każdego z...

Myślę, że to najlepsza część. Kiedy ją czytałam, nie mogłam się oderwać! Nie mam własnego tomu, ale w bibliotece nikt ich nie czyta 🤯. Po prostu nie doceniają książek. Polecam gorąco!

Uważam, że jest to najdojrzalsza i najbardziej klimatyczna część trylogii o Magnusie Chasie.
Cudowne zakończenie !

Cudowne zakończenie !

Magnus, przysięgam, tym razem nie będę sobie z ciebie żartować. I z tego, że umarłeś już na początku pierwszej części.
Przypomnijmy sobie dzień ślubu/rozwodu Alex, która udawała Samirę. Trochę walki, różnych wypadków i uwolnienie Lokiego, bo w końcu to był najważniejszy moment. A teraz niestety ten sam Loki planuje rozpocząć Ragnarök, wypływając na pokładzie Nagflara, swojego statku z paznokci. Wiadomo więc jakie zadanie mają Magnus i spółka. Po pierwsze: trening żeglarstwa na śmierć i życie z Percym Jacksonem. Po drugie: wypłynięcie własnym statkiem, by powstrzymać boga oszustwa, zanim on i jego armia wyruszą w rejs. Pytanie jednak brzmi: jak? Jak pokonać Lokiego, uwięzić go oraz pokonać jego załogę umarłych i olbrzymów. I jak w ogóle przeżyć do momentu starcia? Otóż jedynym tropem mogą być przedśmiertne wskazówki dla Magnusa od jego wuja Randolpha. Oczywiście tropem do pokonania Lokiego, nie przeżycia. Pogubiliście się? Magnus zaprasza i wita w swoim świecie.

''Statek Umarłych'' to ostatnia część serii, która przede wszystkim skupia się na zakończeniu praktycznie wszystkich wątków: przeszłości mieszkańców dziewiętnastego piętra, pokonania Lokiego i wątku miłosnego Magnusa i Alex/a. Czy była dobra? Bez trudu trzymała poziom poprzednich części!

~ Jednorozec_czyta

Bohaterowie robili dużo ryzykownych rzeczy ale im się udało bardzo mi się podobało.

Ω Nie można wiecznie nienawidzić. Nie zaszkodzi to osobie, której nienawidzisz, ale za to zatruje ciebie.
⚓️
Ω Loki po wielu wiekach w zamknięciu odzyskał wolność i zbiera towarzyszy na Ragnarök, a Magnus, wraz z mieszkańcami dziewiętnastego piętra, walkirią, krasnoludem i elfem, musi go za wszelką cenę powstrzymać. A jedyną szansą na zatrzymanie boga intryg i podstępów jest… bitwa na obelgi… Problem polega jednak na tym, że, jak czytelnicy doskonale wiedzą, Chase do poetów nie należy…
⚓️
Ω Dobrnęłam więc do finału kolejnej części #riordanversei i musze wam powiedzieć, że mam mocno mieszane uczucia🤔. Znaczy wiecie, stylowo i komediowo - petarda – w żadnej innej części „Magnusa Chase’a” nie śmiałam się tak bardzo😆. Problem polegał na tym, że im dłużej czytałam, tym bardziej miałam wrażenie, że Rick’owi powoli kończyły się pomysły😳. Wyszło troszeczkę sucho, ale nadal w takim zakresie, że można było przymknąć na to oko i dalej czytać spędzając miło czas z tą bandą wariatów😏. No właśnie, bohaterowie. O ile w poprzednich tomach trio T.J. – Mallory Keen – Halfborn Gunderson przewijało nam się epizodycznie przez co ważniejsze części fabuły, tak tu mieliśmy ich od początku do końca. Wyjaśniło się więc wiele kwestii dotyczących tej ferajny, o których wcześniej nie wiedzieliśmy, a które pozwoliły nam lepiej zbliżyć się do postaci. I oczywiście nie można tu też zapomnieć o wielkim cameo Percy’ego Jackson’a🌊, który specjalnie przyjechał z NY🗽, żeby pouczyć Magnusa żeglować… czy też jak się na morzu zwyczajnie nie zabić, co różnie wychodziło😂. Ale wiecie nieśmiertelność jest więc czilera utopia. Miło było go tu ugościć, a ponadto dzięki temu co, bardziej zaznajomieni z Riordan’em czytelnicy, byli w stanie określić w jakim czasie w tym uniwersum dzieją się wydarzenia z „Bogów Asgardu” – a przynajmniej ja, bo od „Miecza Lata☀️” zadawałam sobie to pytanie🤫. Ogólnie więc rzecz biorąc jestem usatysfakcjonowana lekturą, choć nie było to najlepsze dzieło z tego cyklu – śmieszne i lekkie, ale bez polotu. Mimo wszystko zachęcam jednak do zagłębienia się w historię XXI wiecznych herosów zarówno greckich, rzymskich, nordyckich, czy, co jeszcze przede mną, egipskich😏⚓️🗽😳🌊🏺

⚓️

Dobre zakończenie trylogii, chociaż przewidywalne. Świetnie się bawiłem podczas czytania tego tomu, o dziwo o wiele lepiej, niż za pierwszym razem. Lecz nadal bardzo irytujące było zachowanie nordyckich bogów. Nie wiem czy kiedykolwiek do niej jeszcze wrócę, może po angielsku, ale na pewno ma ona specjalne miejsce w moim sercu.

Ta część podobała mi się najmniej. Oczywiście była tak riordanowska jak poprzedniczki czy też jego inne serie ale chyba pomysły bohaterów były już trochę zbyt niedorzeczne. Końcówka też nie do końca mnie zadowoliła. Reasumując książka ok ale bez rewelacji. Na pewno nie do niej nie wrócę i nie zachęciła mnie do Apolla.

czytałam to na obozie. (story time) Miałam domek koło naszych opiekunek. Podejrzałam sobie przedostatni rozdział gdy byłam w połowie.... wydarłam się tak i tańczyłam po całym domku jakbym uciekła z wariatkowa.... to chyba podsumuje tą książkę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to