Nie poddawaj się

Patronat LC
Rainbow Rowell Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Simon Snow (tom 1) literatura młodzieżowa
Carry on
2016-10-12
2016-10-12
Data 1. wydania:
2015-10-06
9788327620620
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
HarperCollins Polska
czarodziej dla nastolatek duchy fantasy dla młodzieży książki dla młodzieży literatura amerykańska magia miłość ratowanie świata tajemnica wampir zagrożenie

Oficjalne recenzje i

Rainbow Rowell i powieść fantastyczna

[ 8 ] Link do recenzji

"Nie poddawaj się" to bardzo dobra, lekka i zabwna historia. To opowieść o wybrańcu, magach i wampirach, jednak inna niż wszystkie. Ogromnie spodobało mi się to co przeczytałam.

Miałam wrażenie, że autorka nie wzięła tej historii tak na serio, przez co tylko zyskała uroku ;) Dużo zabawnych zaklęć czy intrygujących i dziwnych sytuacji sprawiają, że książka jest czymś...

Książka bardzo lekka, szybko się ją czyta. Historia ciekawa, zwłaszcza inne spojrzenie na Wybrańca, lecz niestety bardzo nierozbudowana. Również relacje między wszystkimi bohaterami wydają się bardzo powierzchowne. Najbardziej jednak rozczarowujące było dla mnie zakończenie, które po tak długim budowaniu wydarzyło się w ciągu kilku sekund.

Kocham książki z wątkiem LGBT, zwłaszcza gejowskim ale tej nie polecam. Słaba parodia Drarry'ego, był potencjał ale zdecydowanie zmarnowany. Ciekawe postacie Simona i Baza, słabo rozwinięte, podobnie jak relacja. Nie może się równać z cudownym Red White & Royal Blue Casey McQuiston.

Po książkę sięgnęłam z małymi obawam. NIe rozwiały się one przez dwa pierwsze rozdziały, gdyż czułam jakbym nie czytała pierwszej części a drugą.
Czytelnik zostaje umieszczony w świecie, który "powinien" znać.
Jednak czytając, zaczynasz szybko pojmować kto, z kim,dlaczego i to jest powód mojej sympatii to pani Rowell

Kolejna świetna książka Rainbow Rowell. Gdy ją zaczynałam obawiałam się, że nie dam rady wejść w ten świat i go dokładnie zrozumieć. W końcu jest to tak jakby ósmy tom opowieści która nigdy nie istniała. Ku mojemu zdziwieniu wcale się nie pogubiłam. Autorka wyjaśniała to co miało być wyjaśnione i całość trzymała się kupy. Jedyne na co mogę tak naprawdę narzekać to wątek...

Słaby fanfic o Harrym Potterze i Drako Malfoyu
Bardzo rzadko daję tak niskie noty. Ok, czasami nie podpasuje mi książka, styl, ale tutaj naprawdę po poleceniu od znajomej, chciałam tej książce dać szansę. Miałam kilka podejść i nie... Jeszcze raz nie! Piszę, czytam fanfiction, wiem, co to parodia i wiem, że Pratchett znał doskonale to pojęcie, ale nie Rainbow Rowell.
To...

Och, tym razem robiłam reread tej książki i niemal zapomniałam jak świetna jest!
Przyznaję, że przez pierwsze 100 stron nieco się nudziłam, a raczej czekałam aż pojawi się jeden z głównych bohaterów. Później akcja naprawdę nabiera tempa i nie sposób się oderwać.
Humor w tej książce jest czymś, co absolutnie uwielbiam. Lubię też bardzo kreację bohaterów, których realnie da...

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

KOCHAM TĄ KSIĄŻKĘ 💖 Idealnie wpasowała się w mój gust. Bohaterowie do pokochania (Baz to moje kochane dziecko i zasługuje na wszystkie przytulenia świata okej), fabuła wciąga, a czyta się świetnie ❤ (Scena ze smokiem - MAJSTERSZTYK, #KOCHAM)
ALE - polskie tłumaczenie bardzo kuleje. BARDZO. Nie tylko jest toporne (moja znajoma stwierdziła że drewniane jak nos Pinokia, i...

Simon Snow rozpoczyna właśnie ostatni rok nauki w Szkole Czarodziejów w Watford. Nie żeby przez ostatnie kilka lat jakoś bardzo się podszkolił – wciąż słabo radzi sobie z różdżką, w dodatku nieustannie coś podpala albo sam wybucha. Na domiar złego porzuca go dziewczyna, a jego mentor nie daje znaku życia. Simon zupełnie nie wie, dlaczego akurat on uznawany jest za...

Z książki wieje nudą, zupełnie brak w niej akcji. Bohaterowie nieciekawi, dziecinni, momentami bardzo irytujący. Wątek romantyczny nieprzekonujący. Autorka chętnie korzysta z ogranych schematów gatunku, nie wnosząc zupełnie niczego nowego. Do tego całość niemiłosiernie rozwleczona do pięciuset stron. Szkoda czasu.

Dyskusje

1 226