More Happy Than Not. Raczej szczęśliwy niż nie

Data 1. wydania:
2015-06-02
Sylwia Chojnacka
Czwarta Strona
chłopak debiut literacki literatura amerykańska problemy młodzieży seks śmierć w rodzinie
More happy than not
literatura młodzieżowa
Sylwia Chojnacka
Inne

Oficjalne recenzje i

Szczęście nie powinno być tak trudne*

[ 17 ] Link do recenzji

Fabuła pozornie bardzo prosta, ale jednak zaskakująca na każdym kroku i powodująca, że z zaciekawieniem śledzimy dalsze losy bohatera. Polecam ją również do nauki angielskiego, gdyż w oryginale słownictwo jest bardzo proste i bez problemu zrozumie ją każdy na poziomie językowym B2/C1

pomysł świetny! za pomysł siódma gwiazdka. byłaby to naprawdę wielka książka, gdyby autor popracował nad językiem postaci, bo czasami to rzeczywiście narracja siedemnastolatka, ale częściej trzydziestoletniego pisarza.

Bardzo dobrze napisana książka dla młodzieży. Ale nie czyta jej się łatwo i przyjemnie. Nie ze względu na język – ten jest zrozumiały dla każdego nastolatka. Inaczej z emocjami. Główny bohater będący jednocześnie narratorem mówi prosto i szczerze. Czasem szczerze aż do bólu. Daje radę w slumsach, gdzie mieszka, daje radę w trudnym środowisku, które go otacza, oswoił świat...

Szukałam w tej książce wzruszeń i dostałam ich tyle, że sama byłam zdziwiona. Przepłakałam połowę książki. Jest to dla mnie najlepsza ocena historii przedstawionej przez Silverę. Na pewno sięgnę po kolejne tytuły tego autora.

DNF @ 23%.

Taka popularna, ale jakoś do mnie nie trafiła. Bohaterowie jacyś tacy dziecinni, zresztą jak główny bohater spotkał inną postać, to już od razu było wiadomo, co dalej będzie. Nie byłam jakaś zaintrygowana niczym, więc nigdy jej nie skończyłam.

Sięgnęłam po tytuł , ponieważ był bardzo polecany. Czy ja ją polecę? Nie wiem. Ciężko przebrnąć przez początek (ponad 100 stron) Potem akcja jest świetna i czyta się ekspresowo po czym znowu bum.... ostatnie strony mnie zawiodły , wiem że to nie miał być happy end , mimo wszystko czegoś mi brakowało

Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami, w końcu sięgnęłam po twórczość
amerykańskiego pisarza, Adama Silvery. Czy tego żałuje ? Trochę nie, trochę tak, bo ta książka złamała mi serce.
Historia zawarta w książce opowiada historię zwykłego nastolatka. Zamieszkuje on Bronx, a dokładniej biedną, może nawet trochę szemraną ulicę. Chłopak imieniem Aaron prowadzi raczej normalne...

More happy than not czyli opowieść o chłopcu który zmaga się z ciężkimi realiami i decyzjami świata w którym nie ma już jego ojca który popełnił samobójstwo. Ma kilkoro przyjaciół a także dziewczynę którzy pomagają mu w tym ciężkim okresie. Lecz Aron nie może zapomnieć co mu się przytrafiło. Kiedy jego dziewczyna wyjeżdża na kilka tygodni Aron poznaję pewnego chłopaka do...

Książka była dla mnie wielkim rozczarowaniem. Nie podoba mi się styl pisania gdyż jest bardzo dużo wulgaryzmów.

Drogi Czytelniku...

Chłopak z trudną przeszłością? Oczywiście.
Bycie rozdartym? Tak.
Trudne wybory? Będą.
Niepewność? Cóż...
Strach? Uhum.
Rozpacz? Tak...
Między innymi właśnie to serwuje nam Adam Silvera w swojej książce pod tytułem „More Happy Than Not. Raczej szczęśliwy niż nie”.
Jaki osiągnął efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, jak zawsze odsyłam do...

Dyskusje

1 323