Statek Śmierci

Rick Riordan Wydawnictwo: Disney-Hyperion Cykl: Magnus Chase i Bogowie Asgardu (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Ship of the Dead
Data 1. wydania:
angielski
Disney-Hyperion
The Ship of the Dead
Disney-Hyperion
Magnus Chase i Bogowie Asgardu (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Ω Nie można wiecznie nienawidzić. Nie zaszkodzi to osobie, której nienawidzisz, ale za to zatruje ciebie.
⚓️
Ω Loki po wielu wiekach w zamknięciu odzyskał wolność i zbiera towarzyszy na Ragnarök, a Magnus, wraz z mieszkańcami dziewiętnastego piętra, walkirią, krasnoludem i elfem, musi go za wszelką cenę powstrzymać. A jedyną szansą na zatrzymanie boga intryg i podstępów...

Dobre zakończenie trylogii, chociaż przewidywalne. Świetnie się bawiłem podczas czytania tego tomu, o dziwo o wiele lepiej, niż za pierwszym razem. Lecz nadal bardzo irytujące było zachowanie nordyckich bogów. Nie wiem czy kiedykolwiek do niej jeszcze wrócę, może po angielsku, ale na pewno ma ona specjalne miejsce w moim sercu.

Ta część podobała mi się najmniej. Oczywiście była tak riordanowska jak poprzedniczki czy też jego inne serie ale chyba pomysły bohaterów były już trochę zbyt niedorzeczne. Końcówka też nie do końca mnie zadowoliła. Reasumując książka ok ale bez rewelacji. Na pewno nie do niej nie wrócę i nie zachęciła mnie do Apolla.

czytałam to na obozie. (story time) Miałam domek koło naszych opiekunek. Podejrzałam sobie przedostatni rozdział gdy byłam w połowie.... wydarłam się tak i tańczyłam po całym domku jakbym uciekła z wariatkowa.... to chyba podsumuje tą książkę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ocena sama mówi za siebie. Najgorsza to książka nie była, jednak poprzednie tomy oceniłam na osiem gwiazdek. Co w tym mi się nie podobało? Chyba nic szczególnego. Miałam dość niektórych wątków i bohaterów (czytaj: bogów nordyckich, którzy zachowywali się nie do swojego wieku) i to chyba tylko tyle.

Ogółem książka nie jest zła. Raczej nie sięgnę po serię drugi raz, ale...

Krasnoludy, elfowie, potomkowie nordyckich bogów. Walkirie, berserkowie i nordyccy bogowie. Olbrzymy, dyskotekowe miecze, krwiożercze wiewiórki. Rick Riordan w pełnej okazałości. Cała gama mityckich stworzeń, plecak wypchany wybitnym humorem i historia pełna zwrotów akcji. Czego chcieć więcej?

W historii Magnusa Chase'a autor w każdym rozdziale serwuje nam wartką akcję, w...

Książka ciekawa, wciąga i pokazuje rzeczy znane z nieznanej perspektywy. Akcja, walka, ale ważne jest też szybkie myślenie.
Polecam.

Już trochę mnie męczą książki Riordana. Mam wrażenie, że wszystkie opierają się na tym schemacie i zaczynają mnie już nudzić. Pod koniec w sumie się trochę rozkręciło, ale zakończenie mega przewidywalne. Fajnie, że autor wprowadził postać non-binary. Trochę reprezentacji zawsze na plus. Raczej też już nie zamierzam kończyć serii "Apollo..."

Zwieńczenie przygód Magnusa i jego (fantastycznych) przyjaciół. Klasyczne zalety Riordana oprawione niezwykle smutną i wzruszającą historią podróżującego z nim elfa. Ciężko nie uronić łzy. Wartka, zabawna akcja, świetni bohaterowie.

1 045
    1 038