Luna to surowa pani

Okładka książki Luna to surowa pani
Robert A. Heinlein Wydawnictwo: Rebis fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Moon Is a Harsh Mistress
Rebis
1992-01-01
1992-01-01
Przemysław Znaniecki

Okładka książki Drugie lądowanie Władlen Bachnow, Dymitr Bilenkin, Ben Bova, Ray Bradbury, Fredric Brown, Kir Bułyczow, Thomas M. Disch, Randall Garrett, Ron Goulart, Harry Harrison, Robert A. Heinlein, Shinichi Hoshi, Langdon Jones, Morio Kita, Cyril M. Kornbluth, Tuli Kupferberg, Raphael A. Lafferty, Keith Laumer, C. C. MacApp, Dean McLaughlin, William F. Nolan, Rick Norwood, Frederik Pohl, Mack Reynolds, Bob Shaw, Robert Sheckley, Henry Slesar, Władimir Szczerbakow, Ilja Warszawski, Jack Williamson
Ocena 8,0
Drugie lądowanie Władlen Bachnow, Dy...
Okładka książki The Science Fiction Hall of Fame, Vol. 2-A Poul Anderson, Ben Bova, John W. Campbell, Robert A. Heinlein, Cyril M. Kornbluth, Henry Kuttner, C. L. Moore, Lester del Rey, Eric Frank Russell, Cordwainer Smith, Theodore Sturgeon, Herbert George Wells, Jack Williamson
Ocena 0,0
The Science Fi... Poul Anderson, Ben ...
Okładka książki X Minus One 2 Isaac Asimov, James Blish, Ray Bradbury, Frederic Brown, Algis Budrys, Mark Clifton, Philip K. Dick, Gordon R. Dickson, James Gunn, Robert A. Heinlein, Fritz Leiber, Murray Leinster, Katherine MacLean, H. Beam Piper, Frederik Pohl, Frank M. Robinson, Ross Rocklynne, Michael Shaara, Robert Sheckley, Clifford D. Simak, Theodore Sturgeon, L. Sprague de Camp
Ocena 0,0
X Minus One 2 Isaac Asimov, James...

więcej Więcej

Świetna książka, która z pewnością jest bardzo dobrze znana autorom serii "The Expanse" :)

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Naprawdę dobra książka, która nie tylko ciekawie ukazuje przyszłość i życie na Księżycu, poruszając przy tym w zajmujący sposób kwestię kształtowania się rewolucji i tożsamości narodowej, ale także zadaje ważne pytania o istotę człowieczeństwa. Czytałam z przyjemnością.

Książka wyprzedziła swoją epokę. Tłumaczy mechanizmy władzy na poziomie ludzkim i jakie znaczenie w wyścigu o ludzkie dusze ma wsparcie technologii i sztucznej inteligencji.
Książka dla fanów sci-fi i tych z zębem do politykierstwa.

Dziś już nie pisze się takich książek. A szkoda... Pod pretekstem książki sci-fi autor przemyca swoje przemyślenia na temat społeczeństwa, polityki, rewolucji. Brzmi poważnie ale wszystko jest podane w przyjemnej, wciągającej, sympatycznej formie. Czyta się bardzo dobrze. Polecam.

Tak naprawdę, to nie jest hard sci-fi. Chociaż może to złe wyrażenie - to nie jest tylko zwyczajna książka science-fiction. Pod zgrabnie skonstruowanym płaszczykiem fantastyki, Heinlein przemyca ogrom różnorodnych treści - zaczynając od narodzin nowego życia ( sztucznego - ale SI, a tak naprawdę Mike udowadnia w ciągu całej powieści, że zasługuje na to miano ), poprzez...

Bardzo przyzwoity kawał sf z elementami political-fiction.

PLUSY;
+stara się unikać ameryko-centryczności (poprzez język oraz przedstawioną wizję rzeczywistości)
+uniwersalistyczna i pod wieloma względami współczesna (pozycja kobiet w społeczeństwie, problem ideowego anarchizmu w starciu z realnym kapitalizmem)
+narracja pierwszoosobowa, trochę retrospektywna (z...

Rewelacyjny zapis przyszłej rewolty kolonii księżycowej. Mamy tu wszystko. I sztuczną inteligencję, i podchody polityczne i starcie między dwoma planetami ( ze strony Księżyca - tylko i wyłącznie podstęp )

Trochę za szybka, przez to bohaterowie czasem mało wyraziści

Absolutna rewelacja w kategorii za równo technicznego hard sci-fi, fantastyki socjologicznej, jak i powieści samej w sobie, tak bardzo za równo klasyczna, jak i przełamująca standardowe tropy gatunku. Heinlein przygotował właściwie podręcznik rewolucyjny, obejmujący za równo jej wymiar teoretyczny (podział komórek, konflikt łączności i bezpieczeństwa, tworzenie najbardziej...

• Fantastyka
  • Science Fiction