Lajla i Madżnun

Janusz Krzyżowski
Bliski Wschód Persowie Arabowie poezja perska poezja arabska

Okładka książki Rozmowy Ptaków Janusz Krzyżowski, Ali Szer Nawoi
Ocena 0,0
Rozmowy Ptaków Janusz Krzyżowski,&...
Okładka książki Medical Eponyms Janusz Krzyżowski, Linda Perlińska
Ocena 0,0
Medical Eponyms Janusz Krzyżowski,&...

więcej Więcej

Piękna historia bezgranicznej, szczerej i szaleńczej miłości Lajli i Madżnuna, którym nie było dane żyć razem, a jednocześnie nie potrafili żyć osobno, co doprowadziło do pasma nieszczęść. W literaturze nie brakuje tragicznych kochanków, jednak dzieje tej dwójki zrobiły na mnie szczególne wrażenie, poruszyły emocje i skłoniły do przemyśleń.

Warto poświęcić czas na...

Po tę książkę sięgnęłam dlatego, że niedawno czytałam „Tęsknotę i język kłamstwa” Navisa Norda, w której przytoczone jest streszczenie tej historii.
„Lajla i Madżnun” to historia, która była inspiracją do powstania „Romea i Julii”. Ciekawa historia nieszczęśliwej miłości przepleciona bliskowschodnią poezją. Wydaje mi się jednak, że streszczenie zamieszczone w książce...

• Chcę w prezencie
  • Studia