Koala nie pozwala!

Okładka książki Koala nie pozwala! Emilia Dziubak, Rafał Witek
Okładka książki Koala nie pozwala!
Emilia DziubakRafał Witek Wydawnictwo: Bajka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
30 str. 30 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Bajka
2016-04-13
2016-04-13
30 min.
Emilia Dziubak

Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...

"Koala nie pozwala" to całkiem zabawna książka, której lektura chyba najprzyjemniejsza jest dla rodzica. Czytana była z czterolatkiem i jemu podobały się bardzo ilustracje, natomiast wiele z tekstów wymagało wyjaśnienia, o co chodzi. Zabawna rzecz dla dorosłych, ciekawa dla dzieci. Ładnie zilustrowana. Tylko sześć gwiazdek, bo niektóre wierszyki trochę na siłę.

Zachęcona pozytywnymi komentarzami w internecie, sympatią do ilustracji Pani Emilii Dziubak oraz swoistą słabością do misiów Koala zakupiłam tę książkę w internetowej księgarni. I to był błąd. Gdybym obejrzała ją na żywo nie zdecydowałabym się. Rymowanki niewiele wnoszą, treść jest po prostu nijaka. Córka też nie zapałała miłością do tej książki. Niewarta swojej wysokiej ceny. Jedynie ilustracje na plus.

Cały urok tej książeczki tkwi w ilustracjach, ponieważ treść nie niesie w sobie żadnego przesłania. Ot, wyssane z palca - jak to w bajkach bywa - informacje o tym, co można a czego nie można z koalą. Dla mnie to za mało, choć dziecku wierszyk się podoba.

Uroczy, śmieszny, sympatyczny, radosny...

Hit sezonu zimowego 2016/2017 w naszym domowym rankingu literatury dla najmłodszych. Pierwszy wierszyk, który mój dwuletni syn pokochał i którego fragmentów nauczył się na pamięć.

Ja z kolei zapałałam miłością do Emilii Dziubak i od tej pory śledzę na bieżąco jej nowe publikacje.

Gdy koalę czytasz z rana,
uśmiech w kształcie masz banana.

Gdy wieczorem do podusi,
to z chichrania się udusisz.

Uroczy, śmieszny, sympatyczny, radosny...

Gdy koalę czytasz z rana,
uśmiech w kształcie masz...

„Ta książeczka
wam opowie,
co Koali
siedzi w głowie”

„Koala nie pozwala”, to pierwsza książeczka w zbiorze mojej córki, którą zachwyciła się cała rodzinka. I nic dziwnego, że ja kompletnie wymiękłam, w końcu uwielbiam dziecięce nowości wydawnicze i co jakiś czas zakochuję się bez pamięci w jakiejś perełce. Nic też dziwnego, że Koalę z marszu pokochała Maj, bo książka jest idealna dla maluchów i już sześciomiesięczna Bobasa z zachwytem oglądała ilustracje. Ale to Tata jest w naszym domu największym fanem Koali. Zakumplowali się od pierwszej strony i książka Rafała Witka na dobre wpasowała się w nasz repertuar codziennego czytania. I została w nim do dziś, więc towarzyszy nam już od prawie roku i ani trochę się nie nudzi.

Bo Koala jest genialny. Przede wszystkim przepiękny wizualnie – to od niego zaczęła się nasza miłość do ilustracji Emilii Dziubak. Rysunki są zabawne, szczegółowe, w cudownych kolorach i zajmują spokojnie 80% książki. Uwielbiam ekspresyjną mimikę Koali i jego szalony entuzjazm do zajmowania się dzieckiem. To prawdziwy rodzic – surowy i wymagający, trochę przerażony zmianami, jakie w jego uporządkowanej rzeczywistości wprowadza mały urwis i ani trochę niepozbawiony wad. A jednocześnie wyrozumiały i kochający, skłonny do wielu szaleństw, żeby tylko wywołać uśmiech na twarzy swojego chłopca.

Każdej zilustrowanej sytuacji z życia Koali i Chłopca towarzyszy krótki fragment tekstu – jedno lub dwa zdania, dużymi, kolorowymi literami. Podobnie jak w przypadku rysunków, tekst jest trafny i humorystyczny. Ta lektura to świetna zabawa i dla dziecka i dla rodzica. A mało bystrzy rodzice będą się głowić dlaczego koale to nie misie. Nam to trochę zajęło, zanim przyszło oświecenie :D

Książka jest bardzo poręczna – całokartonowa, z grubymi stronami, o trochę większym formacie niż zazwyczaj, zbliżonym nieco do A5. Choć na naszym egzemplarzu pojawiają się pierwsze oznaki intensywnego użytkowania, jak na razie jest nie do zdarcia i trzyma się naprawdę świetnie. Bardzo wygodna do wspólnego czytania z dzieckiem na kolanach, równie dobrze sprawdza się przy samodzielnym poznawaniu przez małe rączki.

Całą rodziną bardzo bardzo bardzo mocno polecamy!

„Ta książeczka
wam opowie,
co Koali
siedzi w głowie”

"Zanim wtulisz twarz w Koalę, wytrzyj smarki, żadnych ale"
"By uniknąć ran na ciele, daj koali spać w niedzielę"
Tak! Utożsamiam się z Koalą! Dzieci trzeba uczyć respektowania granic innych osób ;) Chcę spać w niedzielę...

"Zanim wtulisz twarz w Koalę, wytrzyj smarki, żadnych ale"
"By uniknąć ran na ciele, daj koali spać w niedzielę"

Przepiękne ilustracje do zgrabnych haseł dotyczących zwierzęco-dziecięcego savoir vivre.

Książeczka całokartonowa.
Bardzo ładne ilustracje, koala przypomina na nich starszego pana. To tyle plusów.

Książeczka całokartonowa.

Kochani ta książka jest fantastyczna :)
Bardzo śmieszna, życiowa i ma ma przepiękne ilustracje :)
O Koali który jest sympatyczny, ale ma swoje humorki :)
Polecam
www.zaczytanasowka.bloog.pl

Kochani ta książka jest fantastyczna :)
Bardzo śmieszna, życiowa i ma ma przepiękne ilustracje :)
O Koali który jest sympatyczny, ale ma swoje humorki :)
Polecam
www.zaczytanasowka.bloog.pl

wspaniala ksiazeczka z rymowankami dla dzieci 2-4 lata

wspaniala ksiazeczka z rymowankami dla dzieci 2-4 lata

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀
  • Wyzwanie książkowe 2018

Dodaj cytat z książki Koala nie pozwala!