Ubrania i pogoda

Okładka książki Ubrania i pogoda Ewa Podleś
Okładka książki Ubrania i pogoda
Ewa Podleś Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Pops i Boti uczą angielskiego interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Pops i Boti uczą angielskiego
Nasza Księgarnia
2024-02-15
2024-02-15
28 min.

Okładka książki Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu Iwasa Megumi, Jörg Mühle
Pozdrowienia z... Iwasa Megumi, Jörg ...
Okładka książki Hop, hop, książę z bajki! Sylvie Misslin, Amandine Piu
Hop, hop, ksią... Sylvie Misslin, Ama...
Okładka książki Co uczucia robią nocą? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co uczucia rob... Tina Oziewicz, Alek...

[Reklama] Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pierwszy tom serii dla dzieci z językiem angielskim przyszedł w najlepszym możliwym momencie. Za oknem jedna wielka niewiadoma - czasem słońce a czasem deszcz. Totalna loteria, która perfekcyjnie zgrała się z tematyką tej książeczki.
Ona jest genialna. Tak prosta a tak piękna. Może tylko trochę brakuje tłumaczenia słówek bezpośrednio pod nimi ale tak poza tym to naprawdę bardzo świetna pozycja dla dzieci.
Powtórzę też to, co pisałam przy drugiej części: Twarda oprawa zabezpiecza przed uszkodzeniami. Zapewnia trwałość co bardzo się ceni, gdyż dzieci potrafią niestety coś zniszczyć czy uszkodzić. Druga sprawa - piękne ilustracje. Skromnie, nie naszpikowane rażącymi kolorami. Stonowane i dobrze dobrane do tematyki. To pozwoliło zachować przejrzystość książeczki.
Sprytnie w dobór odpowiedniego słownictwa z języka angielskiego została wpleciona historia bohaterów. Zabawna, humorystyczna, niezwykle fascynująca. Jesteśmy nią oczarowane. Zarówno ja jako rodzic i pedagog, jak i moja córka, która uwielbia język angielski.

Polecam

[Reklama] Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kolejny raz zaskoczyła mnie w małych książkach Naszej Księgarni ilość tekstu i wiedzy
(Poprzednio zrobił to "mały" Pucio o zdrowym stylu życia)

Pops i Boti są zabawnym duetem. Tym razem szukają odpowiedniego dla Popsa ubrania. A to problem bo... nic mu nie pasuje
(ale za to lubi żółty więc i tak go lubię :D)
W końcu mu się udaje. A po drodze uczy dzieci nazw ubrań i określeń na pogodę. Mimochodem

Przyjemna i zabawna, kolorowa książeczka z angielskimi słówkami

(Poprzednio zrobił to "mały" Pucio o zdrowym stylu życia)

(ale za to lubi żółty więc i tak go lubię :D)
W końcu mu się udaje. A po drodze uczy dzieci nazw ubrań i...

Hej! Dzisiaj przychodzę do Was z dwójką sympatycznych przyjaciół, którzy wybrali się na zakupy. Stworek Pops i pszczółka Boti postanowili uzupełnić swoją garderobę. Macie ochotę sprawdzić co znaleźli?

"Ubrania i pogoda. Pops i Boti uczą angielskiego" to pełna humoru i kolorowych obrazków książeczka, która pozwala najmłodszym czytelnikom zapoznać się z angielskimi słówkami przydatnymi w codziennym funkcjonowaniu. Kartonowe strony pozwalają już bardzo małym czytelnikom do niej zajrzeć.

Polecamy!

Pops i Boti to dwójka uroczych przyjaciół, którzy wybrali się na zakupy, aby uzupełnić braki w garderobie. Podczas swojej podróży przeżywają ciekawe przygody, które czekają na nich w sklepie.

Mój synek pokochał tę książkę i chętnie po nią sięga. Z wielkim zainteresowaniem poznaje nowe słówka w języku angielskim. Grafika zachwyciła naszą dwójkę. Dużym plusem jest to, że książka jest dwujęzyczna - opis sytuacji otrzymujemy po polsku, a słówka związane z ubraniami czy pogodą poznajemy już w języku angielskim.

Zdecydowanie jestem na tak, jeżeli chodzi o taką formę nauki przez zabawę. Żółty stworek i pszczółka zapraszają Małego Czytelnika do swojego świata i edukują go poprzez swoje perypetie.

Czy jest jakiś przyjemny sposób na naukę języka angielskiego, bez wkuwania słówek na pamięć?
Oczywiście!
Najlepszą formą zapamiętywania jest nauka przez zabawę, a jeszcze lepiej, gdy ta zabawa odbywa się na kartach książki.

Poznajcie dzisiejsza premierę! "Ubrania i pogoda. Pops i Boti uczą angielskiego" autorstwa Ewy Podleś. Jest to zarazem pierwsza część nowej, edukacyjnej serii dla dzieci, która w zabawny sposób zapoznaje dzieci z angielskim słownictwem i podstawowymi zwrotami.

Bohaterami są stworek Pops i pszczółka Boti, przesympatyczni przyjaciele. Wyruszają na zakupy do nowo otwartego sklepu odzieżowego, przy okazji zapoznając czytelników z angielskimi nazwami ubrań. W sklepie natomiast korzystają z symulatora dobierającego ubrania do pogody, a co za tym idzie mamy kolejną porcję angielskich określeń. Oprócz symulatora jest tu jeszcze stylizator, który jednak nie radzi sobie z doborem stroju dla Popsa. Ostatecznie dwójka bohaterów trafia do magazynu czapek a tam... poznają przeróżne nakrycia głowy. Po angielsku, oczywiście.

To ciekawa forma nauki, łącząca język polski z angielskim w zabawnej historyjce, okraszonej wesołymi i przyjaznymi ilustracjami. Angielskie słówka i zwroty nie mają tutaj tłumaczeń, natomiast wszystkie dialogi między bohaterami prowadzone są w języku polskim.
Słówka dotyczące ubrań pojawiają się w książce kilkukrotnie w różnych momentach, więc jest to świetna możliwość ich utrwalenia. Jest tu także aktywizujące zadanie dla czytelnika, sprytnie ukryte w wypowiedzi pszczoły, nakłaniające do głośnego wypowiedzenia nazw ubrań w odpowiedniej kolejności aby otworzyć drzwi do sklepu.

Książka ma mały, poręczny format i kartonowe strony z zaokrąglonymi brzegami. Jest bardzo kolorowa i przyciąga wzrok. Całość z pewnością zaciekawi maluchy. A fani twórczości Ewy Podleś nie będą zawiedzeni.

Oczywiście!

Słońce, które przez ostatnie dni nas rozpieszczało, dziś strzeliło lekko focha i skryło się za szarością chmur. Dla stęsknionych jego jasności, ciepła i żółtości jest rozwiązanie. I to nie byle jakie – wesołe, optymistyczne i mądre! A na imię mu, a raczej im: Pops i Boti. Puchaty stworek i niezwykle krągła pszczółka w niezwykle przyjaznej formie wprowadzają angielskie słówka opisujące części garderoby i pogodę.

Ale jak to robią – wręcz fenomenalnie! „Pops i Boti uczą angielskiego” to nie jest zwykły słownik, gdzie obrazek opisuje słówko i to by było na tyle. Ewa Podleś stworzyła przyjemną, prostą i humorystyczną fabułę, w którą wplotła angielskie słówka. Bohaterowie są przesympatyczni, a ich perypetie wywołują uśmiech na twarzy – jest tu zdecydowanie bardzo wesoło. I to jest chyba kluczowy czynnik wpływający na przyjemność z obcowania z książką i łatwość przyswajania wiedzy. Bo tu chodzi o naukę, ale też zabawę, i w tej niewielkiej książeczce jest idealne połączenie obu tych rzeczy.

Ale ciekawa fabuła, przyjemny sposób przyswajania wiedzy, szalenie kolorowe i przytulaśnie ilustracje to nie wszystko, co skrywa ta niepozorna książeczka. Są tu elementy aktywizujące i jest tu powtarzanie określonej, niewielkiej liczby angielskich słówek i zwrotów, które sprzyja ich utrwalaniu.

Jestem Popsem i Boti zachwycona! Doceniam za pomysłowość, wykonanie i niesamowitą lekkość jaka została nadana, bądź co bądź, edukacyjnej publikacji. Za każdym razem, gdy do niej zaglądamy z Leo, to się uśmiejemy. Aż nie mogę się doczekać kontynuacji!

Czy wprowadzacie u swoich dzieci język angielski?

Nauka języka rozwija umysł, stymuluje neurony w mózgu i usprawnia pamięć. Gdy uczymy się wspólnie z dzieckiem jest to dla nas źródłem zabawy i satysfakcji. Ważnym elementem jest motyw zabawy, a tutaj jej na pewno nie zabraknie.

Mam więc dla Was propozycję dla początkujących czytelników w dziedzinie angielskiego. “Popsi i Boti uczą angielskiego” to seria edukacyjna opracowana przez autorkę z dużym doświadczeniem i na pewno zainspiruje Was do wspólnego poznawania języka. Bohaterów spotyka mnóstwo fascynujących perypetii, a dziecko razem z nimi poznaje nowe miejsca i różnorodne słówka z nimi związane.

Pops to żółty stworek, który potrafi zmieniać kolory, a pszczółka Pops towarzyszy mu na każdym kroku. Razem odwiedzają sklep z ubraniami, gdzie jest nawet symulator, który dobiera ubrania do pogody oraz stylizator. To urządzenie może nas nawet nieco zdziwić 😆

Pojawia się więc podstawowe słownictwo, które zostaje przemycone w historyjkę w pomysłowy sposób. Dzięki tej metodzie dzieci o wiele szybciej się uczą. Nie brakuje tu fantastycznej dawki dobrego humoru, co na pewno zachęci do lektury. Części garderoby i słówka związane z pogodą zostaną na pewno z łatwością zapamiętane. Pops i Boti wpadną też do nietuzinkowego miejsca o nazwie “Od Czapy”, gdzie przymierzyć będzie można nakrycia głowy, nie tylko te tradycyjne. Będzie tu “balaclava”, “sailor hat” czy “pom pom beanie”. Jednak Pops ma jeden jedyny cel przy zakupie czapki. Czy chcecie się dowiedzieć jaki? 😁

Ta barwnie ilustrowana tekturowa książka to według mnie i moich dzieci - hit! W dodatku dziś ma swoją premierę. Serdecznie zachęcam do bliższego poznania Pops i Boti.

Czy wprowadzacie u swoich dzieci język angielski?

Język angielski to w dzisiejszym świecie podstawa.
Dzieci uczą się go już w przedszkolu.
Jak wiadomo - nauka przez zabawę idzie najlepiej, dlatego najmłodszym warto podsuwać takie książeczki jak #popsibotiucząangielskiego od @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia (współpraca)

Puchaty, żółty stworek wraz z przyjaciółką - pszczółką Boti zabierają nasze maluchy na wyprawę do butiku z ubraniami. W doborze stroju pomagać im będzie maszyna dopasowująca strój do pogody oraz stylizator najmodniejszych kreacji.

Pełna humoru i koloru książeczka z twardymi stronami zapozna małych czytelników z angielskimi słowami, które przydadzą się w codziennym życiu. Są to słówka z kategorii pogoda oraz ubrania.

Przyjemna kolorystyka rozbudzi zainteresowanie, a ciekawe ilustracje pomogą w skupieniu uwagi.

Słów jest niewiele, co zwiększa szanse na ich lepsze zapamiętanie. Każdemu towarzyszy też ilustracja, co dodatkowo wzmocni efekt.

Sama przygoda naszych bohaterów wywoła śmiech i sprawi, że będzie się chciało czytać ją wielokrotnie.

Wspomniane już kartonowe strony sprawiają, że książeczka może trafić już w ręce zupełnie małych czytelników i dać nam przestrzeń do wspólnej zabawy. Nauka będzie tylko efektem ubocznym. 🙃

Język angielski to w dzisiejszym świecie podstawa.
Dzieci uczą się go już w przedszkolu.

Jest to książeczka z twardymi stronami i bardzo kolorowymi i uroczymi ilustracjami. Zmysł wzroku jest nasycony i zadowolony.

Przyjazny, puszysty stworek i pszczółka wybierają się na zakupy, aby dobrać ubranie do pogody. Co wybiorą ostatecznie? Zachęcam do sprawdzenia.
Książka ma elementy aktywizujace, zachęcające do powtarzania wyrażeń po angielsku. Dodatkowo zawiera zabawne momenty, uśmiechnie się dziecko i dorosły. Dialogi są w języku polskim. Nauka przez zabawę - to lubię.

Uważam, że to świetny sposób na zaczęcie nauki języka angielskiego. Kolejna część jest już w przygotowaniu - będzie dotyczyła części ciała. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 2+.

Małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka. Dobrze jestem wspierać ich rozwój językowy już od najmłodszych lat . Dlatego dziś mam dla Was rewelacyjną książkę do nauki języka angielskiego dla najmłodszych 😊

"Pops i Boti uczą angielskiego. Ubrania Pogoda" Ewa Podleś

Zapraszam Was na szalone zakupy wraz z żółtym stworkiem zwanym Pops oraz jego przyjaciółką Boti. Nasi bohaterowie będą mierzyć i oglądać różne części garderoby, dobiorą strój odpowiedni do danej pogody i gwarantuje, że niejednokrotnie rozśmieszą Was do rozpuku ! 😊

To ciekawa książka napisana zabawnym językiem, który z pewnością zaciekawi maluchy. Wraz z bohaterami książeczki poznajmy słownictwo z kategorii ubrania oraz pogoda. Co najważniejsze słówka powtarzają się dzięki czemu łatwiej jest utrwalić czytany tekst. Całość zdobią soczyste i duże ilustracje, które oczarują czytelnika.

Sprawdźcie koniecznie co wybrali Pops i Boti 😃

"Pops i Boti uczą angielskiego. Ubrania Pogoda" Ewa Podleś

• Dziecięce
  • 2024 rok

Dodaj cytat z książki Ubrania i pogoda