Snów kolorowych, placu budowy

Goodnight, Goodnight, Construction Site Lacing Cards
literatura dziecięca
Joanna Wajs
na dobranoc

Mimo tego, że moich dzieci ta książeczka nie usypia, a rymy czasami "zgrzytają", polecam ją małym fanom pojazdów budowlanych. Dobrze się ja ogląda i czyta też. Ciekawy pomysł przypisania maszynom czynności ludzkich jak wieczorne mycie, ziewanie czy wtulanie się w kopiec jak w poduszkę. Oglądana codziennie przed snem z 2-latkiem.

wspaniała! piękne rysowanie, tekst ciekawy, nie za długi, rymowanki..można miło i przyjemnie pożegnać stary dzień i przygotować malucha do snu...
fani maszyn budowlanych będą zachwyceni!

Książka dla wszystkich małych fanów maszyn budowlanych na czytanie do poduszki. I naprawdę pomagała nam w zasypianiu. U nas, odkąd ją dostaliśmy to bardzo często zdarza się, że od razu po jej zakończeniu mój 2-latek odlatuje, czyli usypia.
Całą recenzję znajdziecie tutaj: https://matkawberku.pl/index.php/2019/05/07/ksiazka-na-dobranocktora-pokochal-moj-maly-kierownik-budowy/

“Snów kolorowych, placu budowy” to książeczka, która wprowadza nas w wieczorny klimat spania. Krok po kroku wycisza małego słuchacza, zachęcając go do zamknięcia oczu i udania się w podróż po kolorowych snach. Ciepłe i kolorystycznie stonowane ilustracje, z uroczymi bohaterami jeszcze bardziej pozwalają wczuć się w klimat. Historia płynnie płynie po rymowanych linijkach...

Bardzo urocza książka dla małych fanów maszyn budowlanych. Trzyletni syn chciał czytać kilka razy zanim zasnął. Bajeczka krótka, kilkuwersowe wierszyki na każdej stronie. W sam raz na krótkie czytanie przed snem. Bardzo ładne ilustracje.

Kiedy spojrzałam na tę książeczkę od razu pomyślałam o Dominiku. Mój młodszy synek jest jeszcze malutki i z pewnością nie zbyt rozumie to co mu czytam, ale ja uwielbiam mu czytać. Mam nadzieję, że dzięki temu rozwinie się w nim miłość do książek tak wielka jaką posiadam zarówno ja jak i starszy brat :)

Książeczka, którą dzisiaj Wam pokażę jest książeczką usypianką,...

Świetna! Usypia nawet po południu! ;) Uspokajająca i wyciszająca.

O tym, że każdy potrzebuje snu, nawet super silne i wielkie maszyny budowlane.

Bardzo ładnie napisana. Piękne ilustracje. Lubi ją i i półtoraroczniak i sześciolatek, a nawet trzylatka.

Dla większości Dzieci sen jest tylko przerwą w zabawie i mogłoby go nie być (docenią go za parę lat!). Trzeba więc nauczyć Dziecko dobrego zasypiania, rytuały codzienne odprawić i przekonać, że nie ono jedno będzie musiało zamknąć oczy i zrezygnować z aktywności, że wszystko inne – ożywione czy nie – też musi odpocząć, że świat cały świat na chwilę się zatrzyma.
Więc można...

• Dla dzieci
  • Przeczytane w 2019
  • Dzieciakowe
  • 2015
  • Maluszkowe
  • # 3+
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Snów kolorowych, placu budowy