Jak powstają kolory?

Okładka książki Jak powstają kolory? Monika Ostrowska
Okładka książki Jak powstają kolory?
Monika Ostrowska Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo SBM
2024-02-07
2024-02-07
32 min.

@mamcia_tomusio_lilusiowa
W książce znajdziecie mnóstwo informacji na temat kolorów. Poznamy barwy podstawowe oraz pochodne. Dowiemy się czym jest CMYK oraz RGB. Przeczytamy także o tym jak powstaje tęcza, a także czym jest powidok?

Wiecie, że kolory mają w sobie energię i sprawiają, że dobrze lub źle nam się kojarzą. Rozróżniamy barwy ciepłe i zimne, ale jak wygląda ten podział? Czy wiecie, że jest mnóstwo różnych nazw odcieni kolorów? Czym jest amarant, burgund czy kobalt? Z czego można pozyskać naturalne barwniki?

Bardzo dobra książka z której ja sama jako dorosła dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy. Jest w niej również wiele prostych doświadczeń, które warto wykonać, bo sprawią mnóstwo frajdy, a przy tym wszystkim nauczą. Pamiętajmy kolory mają moc i dobrze jest znać ich siłę I przekaz

@mamcia_tomusio_lilusiowa

W książce znajdziemy podstawowe wiadomości dotyczące kolorów. Dowiemy się skąd wzięły się ich nazwy, jakie są podstawowe barwy, co powstaje z połączenia poszczególnych barw. Przeczytamy kilka informacji oraz ciekawostek o każdym z kolorów. Zgłębimy temat barw ciepłych, zimnych, pastelowych, monochromatycznych, tęczy i koła barw. Znajdziemy też w niej kilka prostych doświadczeń, które pomogą w zrozumieniu pewnych zjawisk optycznych powiązanych z widzeniem kolorów.

Książka jest bardzo ciekawą lekturą. Została napisana prostym językiem i uzupełniona dobrze skonstruowanymi grafikami, które świetnie obrazują prezentowaną treść. Informacje przedstawione są krótko i treściwie. Czegoś takiego szukałam dla mojej córki.

Książka dedykowana jest uczniom klas 1-3 ale myślę, że śmiało można ją też pokazać zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.

Na co dzień otaczają nas przeróżne kolory, te ciepłe jak i zimne, te radosne jak i ponure. Całe nasze życie to wielka gama barw. Ale czy wiemy jak poszczególne kolory powstają. Dzisiejsza książka to pozycja dla małych artystów. Na pewno przydatna w szkole a mianowicie dla dzieci z klas 1-3. Książka "Jak powstają kolory" Moniki Ostrowskiej to pozycja która zawiera wszystkie potrzebne informacje na temat kolorów, ich odbierania przez oko ludzkie, mieszania aby powstał inny kolor.
W książce znajdziemy przeróżne odcienie danego koloru, bo przecież czerwony może być czerwonym samym w sobie, ale także karmazynowym, bordowym, szkarłatnym. A na przykład pomarańczowy możemy określić jako miedziany albo bursztynowy. Znajdziemy tu również informacje na temat symboliki kolorów.
Ale też wiele innych bardzo ciekawych treści. Książka jest cienka ale bardzo wartościowa.
A wy jaki kolor lubicie najbardziej?
@potis.nam

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa SBM, któremu serdecznie dziękuje za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.
Jeżeli wasze pociechy uwielbiają kolorowanie, rysowanie, malowanie i ogólnie bawienie się kredkami, farbami i pisakami to koniecznie musicie przeczytać książkę Jak powstają kolory. Jest to niezwykle pięknie wydana w grubej oprawie z przepięknymi ilustracjami książka, która wyjaśnia nam wszystko co powinniśmy wiedzieć na temat koloru. Znajdziemy tutaj informacje na temat tego jak widzimy kolory, skąd wzięły się nazwy kolorów, jakie to są barwy podstawowe, a jakie to są barwy pochodne. Następnie dowiemy się jak je tworzyć. Dowiemy się jak dzielimy barwy, a więc na ciepłe i zimne. Będziemy mogli też poczytać o ich znaczeniu na przykład czerwony symbolizuje miłość, złość , agresję i niebezpieczeństwo. Często kojarzy nam się z różą, ogniem i sercem. A co więcej znajdziemy tu również ciekawe doświadczenia na temat wpływania kolorów na siebie oraz ich odcieni i intensywności barw. Podsumowując uważam, że książka jest niesamowicie ciekawa i będzie źródłem inspiracji dla każdego małego artysty.

Jaki jest Twój ulubiony kolor?

Oto piękna i fascynująca książka, która zachwyci Waszych małych czytelników. Przyjrzymy się pojęciom związanym z barwami jak pastelowe czy monochromatyczne, ich pochodnych, znaczeniu i temu, co symbolizują, z czego wytwarza się barwniki. Czerwony oznacza złość i miłość, a żółty - radość i pewność siebie. Wiedza jest tutaj niesamowita, sama dowiedziałam się sporo.

Czy wiedzieliście, że barwy mają swoją temperaturę? Jak uzyskać ich kontrast? Czym różni się barwa od koloru, skąd pochodzą ich nazwy? Czym jest tęcza? Jak mieszamy kolory? Połączenie czerwonego i niebieskiego to fioletowy, a niebieski i zielony stworzy turkusowy, który jest barwą trzeciorzędową. Macie ochotę na zabawę w kolory?

To fantastycza pozycja, w której znajdziecie mnóstwo ciekawostek i nietuzinkowych doświadczeń. Dziecko pozna zagadnienia, o których być może dotychczas nie słyszało. Podobają mi się pomysły na zabawę i ćwiczenia. Możemy prześledzić ilustracje, aby przekonać się, jak kolory otaczające kółka wpływają na to, jak je widzimy i co zobaczymy, gdy będziemy patrzeć na kropkę przez 20 sekund. Ciekawe, prawda?

Serdecznie polecam tę książkę, która będzie źródłem kreatywnej zabawy dla całej rodziny.

Jaki jest Twój ulubiony kolor?

Ta z pozoru cieniutka książeczka zawiera w sobie ogrom ciekawostek i informacji. Mały (i duży) czytelnik dowie się dzięki niej między innymi dlaczego w ogóle widzimy kolory, czym różnią się kolory od barw, jak wytwarza się barwniki, czym jest tęcza oraz na ile sposobów można określić dany kolor. A to tylko niewielka część zawartych tu tematów.

Wszystkie tematy są opisane w kilku zdaniach - a więc na tyle zwięźle, aby nie zanudzić tych młodszych, ale jednocześnie na tyle wyczerpująco, by zrozumieć o co w danym zagadnieniu chodzi.

Samo wydanie jest dobrze dopracowane - twarda oprawa z fajną, tematyczną okładką i grube kartki to coś, co doceni każdy czytelnik.

Książka jest w formacie A4, co ma znaczenie dla zawartych w niej ilustracji - są dzięki temu duże i wyraźne. Podobnie ma się sprawa z tekstem, więc książka nada się do samodzielnego czytania początkujących.

Myślę, że może być fajną zachętą do wyruszenia w kolorową podróż plastyczną. 😀

Wszystkie tematy są opisane w...

• Popularnonaukowe
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Jak powstają kolory?