W końcu czyje to życie?

Okładka książki W końcu czyje to życie?
Linda Papadopoulos Wydawnictwo: Rebis poradniki
244 str. 4 godz. 4 min.
Kategoria:
poradniki
Tytuł oryginału:
Whose Life Is It Anyway?
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2016-04-05
Data 1. wyd. pol.:
2016-04-05
Liczba stron:
244
Czas czytania
4 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378188582
Tagi:
poradniki psychologiczne
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen

                6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
248
212

Na półkach: , , ,

Na początku tej opinii, odsyłam Was do piosenki Julii Marcell - Tarantino. Nie chodzi o sam tekst piosenki. Teledysk też jest bardzo ważny. Nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam, dając piosenkę na początek tej opinii... może powinna być na końcu ?

"W końcu czyje to życie ?" Lindy Papadopoulos to nic innego jak poradnik typu: jak przetrwać w XXI w. I wydaje się, że jest on stworzony wyłącznie dla kobiet, ponieważ w książce autorka zwraca się do kobiet. Moim zdaniem mężczyźni też powinni przeczytać tę książkę. Oni też muszą wiedzieć z czym mamy problem. Np. z tym że przyjęło się iż kobiety to "słaba płeć"

Problemy z jakimi się borykamy, są świetnie w tej książce przedstawione. Podoba mi się, że każdy problem jest zaczynany od wypowiedzi (prawdopodobnie pacjentki Lindy), później w kilku krótkich "podpunktach-tematach" opisywany i na końcu jeden wielki temat "A więc co dalej?", czyli jak sobie z tym i z tym problemem poradzić. Na końcu każdego rozdziału, znajduje się coś takiego, więc dla mnie, czytelniczki, bardzo super pomysł. Ponieważ nie jest to "lanie wody", tylko faktycznie, ten i ten problem można rozwiązać tak i tak i pamiętaj o tym i o tym a unikaj tych i takich ludzi.

Wisienką na torcie jest zakończenie. Delikatne podsumowanie co robić, kiedy ma się tak wiele do zrobienia i tyle do rozwiązania. I zdanie które, mówi samo za siebie: I przede wszystkim baw się dobrze! W końcu czyje to życie?"

Na początku tej opinii, odsyłam Was do piosenki Julii Marcell - Tarantino. Nie chodzi o sam tekst piosenki. Teledysk też jest bardzo ważny. Nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam, dając piosenkę na początek tej opinii... może powinna być na końcu ?

"W końcu czyje to życie ?" Lindy Papadopoulos to nic innego jak poradnik typu: jak przetrwać w XXI w. I wydaje się, że jest on...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1358
1342

Na półkach:

Przychodzi taki moment w życiu człowieka, że wszystko się zmienia, on zaś jest zmuszony do dokonywania wyborów, które mogą warunkować jego dalsze życie, determinować jego przyszłość. Takim momentem jest z pewnością osiągnięcie pełnoletności, skończenie studiów, wyprowadzenie się z domu – wszystko to budzi lęki i niekiedy paraliżuje, do tego stopnia, że cofamy się, zaś rezygnacja z wykonania tak wielkiego kroku powoduje, że wpadamy w marazm i jesteśmy coraz bardziej sfrustrowani.
Takim momentem jest też – według Lindy Papadopoulos, jednej z najbardziej znanych psychologów w Wielkiej Brytanii – osiągniecie wieku dwudziestu lat, będącego wielkim przełomem w życiu. Aby pomóc młodym ludziom w przejściu tego trudnego i burzliwego okresu, zdecydowała się napisać książkę „W końcu czyje to życie? Jak być dwudziestolatką i żyć według własnych zasad”. Ten napisany przystępnym językiem, pozbawiony zbytniego teoretyzowania poradnik, wzbogacony przykładami i wskazówkami dotyczącymi możliwego działania, jest swego rodzaju drogowskazem, pozwalającym uniknąć typowych błędów, popełnianych przez ludzi, umożliwiającym otwarcie się na nowe wyzwania i na nowych ludzi. Wskazanie dwudziestolatki w tytule może nieco mylić, bowiem tak naprawdę książka zawiera ważkie treści, przydatne również czytelniczkom (a nawet czytelnikom) będącym w wieku 30., 40., czy nawet 50. lat i więcej. Autorka porusza najbardziej stresogenne tematy, z jakimi boryka się społeczeństwo niezależnie od szerokości geograficznej, pokazuje również jak wyjść z kryzysów, jak zmienić swoje życie w taki sposób, by nasza postawa nie raniła ani osób z naszego otoczenia, ani nas samych, zachęca ponadto do dbania o siebie, do zerwania z ograniczającym perfekcjonizmem oraz do akceptacji swojego ciała i własnej seksualności.
W kolejnych rozdziałach książki zmierzymy się z mitem doskonałego życia – autorka zwraca tu uwagę na poczucie niespełnienia i braku osiągnięć, wynikające z porównywania się do nieistniejącego idealnego wzorca kreowanego przez media, a także zastanawia się nad przyczynami motywującego do działania pragnienia, by „mieć wszystko”. Papadopoulos dotyka również niezwykle ważnego tematu dotyczącego pragnienia fizycznej doskonałości. Postęp technologiczny sprawił, że otaczają nas wyretuszowane zdjęcia, celebry ci robią wszystko, by zatrzymać młodość i swoim wyglądem przypominać lepsze wcielenie siebie, nasz wizerunek jest oceniany przez otoczenie, zaś wyniki tej oceny mogą mieć wpływ zarówno na życie osobiste, jak i zawodowe. Współczesny kult piękna i fizycznej doskonałości napędza rozwój medycyny estetycznej, niestety również wpływa negatywnie na nasz stosunek do własnego ciała, powoduje zaburzenia odżywiania i zaniżenie poczucia własnej wartości. Autorka zachęca tu do stworzenia „własnej marki”, do akceptacji swojego ciała, a także do … zdrowego podejścia do mediów, kreujących idealne wzorce. Pisze: „Jeśli chcesz się dobrze czuć ze swoim ciałem, musisz zmienić sposób myślenia. Zacznij inaczej na siebie patrzeć i łagodniej się oceniać (…) Nie czuj się zobowiązana do pogoni za doskonałością – fizyczną lub jakąkolwiek inną, to nieskuteczne i bezcelowe”.


(...)
Pełna treść recenzji znajduje się na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/04/lindy-papadopoulos-w-koncu-czyje-to.html

Przychodzi taki moment w życiu człowieka, że wszystko się zmienia, on zaś jest zmuszony do dokonywania wyborów, które mogą warunkować jego dalsze życie, determinować jego przyszłość. Takim momentem jest z pewnością osiągnięcie pełnoletności, skończenie studiów, wyprowadzenie się z domu – wszystko to budzi lęki i niekiedy paraliżuje, do tego stopnia, że cofamy się, zaś...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Więcej
Linda Papadopoulos W końcu czyje to życie? Zobacz więcej
Linda Papadopoulos W końcu czyje to życie? Zobacz więcej
Reklama
Więcej
zgłoś błąd