Okładka książki Zwierzęta totemiczne. Mały przewodnik Melissa Alvarez
Okładka książki Zwierzęta totemiczne. Mały przewodnik
Melissa Alvarez Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Mały przewodnik poradniki
poradniki
Mały przewodnik
Llewellyn's Little Book of Spirit Animals
Wydawnictwo Kobiece
2024-02-07
2024-02-07
Małgorzata Szulc

Witajcie dziś przychodzę do Was z recenzja przepięknie wydanej książki o zwierzętach które pojawiaja się w naszym życiu. Dzięki współpracy barterowej z wydawnictwem @wydawnictwo.kobiece mogę Wam zdradzić co nieco z jej wnętrza.

Zwierzęta totemiczne. Mały przewodnik

Zaczynając na wstępie zawsze zwracam na wydanie tych małych przewodników, są po prostu przepiękne i nie da się przejść koło nich obojętnie.
Wracając do wnętrza, zastanawialiście się kiedykolwiek jakie ma znaczenie zwierząt które towarzyszą Wam w waszym życiu? Zarówno te które sa z Wami na stałe jako członkowie waszej rodziny, czy te spotkane zupełnie przypadkiem, bądź nadzwyczajniej w świecie te które spotykacie w snach sa dla was takim znakiem. Opisem obecnej sytuacji, wasza wewnętrzna potrzeba zmian i wsparcia. Nie od dzis wiadomo ile korzyści przynosi kontakt z tymi cudownymi istotami. Niezależnie czy sa duże czy male każde z nich wnoszą w nasze życie magię, piekne wspomnienia bądź wydarzenia które zmieniają Wasze życie na lepsze. Ja od dziecka uwielbiałam slonie, wszelakie koty, orki i wiele innych i wspaniale mieć taki przewodnik ze sobą by znaleźć odpowiedzi na zadane pytania. Zwłasz­cza jak spotykamy zwierzęta zupełnie przypadkowo, dają nam przekaz niezależnie czy w to wierzycie czy nie sa tu po to by przynieść nam wiadomości i zmiany ✨💖 jestem normalnie oczarowana tym pięknym wydaniem i ogromem informacji ✨
Dla ciekawych ✨Zwierzęta totemiczne✨ są patronami i duchowymi opiekunami – według indiańskich wierzeń każdy z nas ma swoje zwierzęta totemiczne, które łączą nas ze światem natury i podpowiadają, jak postępować w życiu. Zwane są też zwierzętami mocy.
Macie swoje ulubione zwierzęta? Te mityczne tez moga byc 🤩Jestem bardzo ciekawa 💖

Zwierzęta totemiczne. Mały przewodnik

"Zwierzęta totemiczne" to kolejny tomik z serii Małych Poradników. Autorka tej książki od lat zajmuje się sprawą zwierząt duchowych i ma na swoim koncie inne publikacje związane z tą tematyką, lecz w tej zdecydowała się zawrzeć jedynie minimum teoretycznych informacji.

W gruncie rzeczy tę książkę można by uznać za swego rodzaju mały leksykon zwierząt totemicznych. Zostały one podzielone według kategorii - zwierzęta dzikie, udomowione oraz mityczne.

Przy każdym ze zwierząt zapisano pokrótce jego atrybuty i najbardziej wyraźne cechy, a także krótką notkę o tym co może oznaczać dany rodzaj totemu.

Znalezione tu informacje można potraktować jako ciekawostki, a także jako inspiracje różnego rodzaju. Myślę, że jest to też fajny trening do nauki symboliki poszczególnych stworzeń.

Jak pozostałe książki z tej serii, ta również zachwyca swoim wydaniem i przykuwa oko szatą graficzną 😍 prawdziwe perełki na półce ♥️

Myślę, że ten tytuł to coś fajnego dla miłośników tego typu ciekawostek, a także tych, którzy szukają bliższego połączenia z naturą i zwierzętami.

"Zwierzęta totemiczne. Mały przewodnik" to książka w formacie kieszonkowym, dzięki czemu można ją łatwo zabrać ze sobą. Podoba mi się również układ tego tytułu, jest wygodny i intuicyjny.

Książka wprowadza nas w świat zwierząt duchowych, a także pokazuje nam jak możemy z nimi pracować. Znajdziemy tutaj podział na zwierzęta dzikie, udomowione i mityczne.

Zwierzęta totemiczne mają nam pomóc uświadomić sobie albo lepiej zrozumieć nasze zdolności, uosabiają one cechy fizyczne, emocjonalne, a także umysłowe.

Jest to również praktyczny tytuł, wyjaśnia jak prowadzić wizualizacje. Wyjaśnia również znaczenie zwierząt w snach.

Jest to bardzo ciekawa i dająca do myślenia pozycja. Bardzo lubię czytać książki dotyczące różnych wierzeń, niekiedy dają inną perspektywę. Pozwalają inaczej spojrzeć na różne kwestie.

Jeśli interesuje was taka tematyka, myślę, że ta książka was zaciekawi.

Zwierzęta...

Pewnie już nieraz to pisałam, więc nie będzie to niczym nadzwyczajnym, czy dziwnym, że uwielbiam wszelkie publikacje dotyczące szeroko rozumianej ezoteryki czy okultyzmu. Pochłaniam je niemalże nałogowo w każdej wolnej chwili. Zwierzęta totemiczne zaciekawiły mnie jeszcze z jednego powodu – kocham je i podziwiam. Nie powiem też, by okładka nie odegrała w tym wszystkim jakiejś roli, bo według mnie jest fenomenalna!

Wracając jednak do książki... Zwierzęta są istotnym „elementem” wielu kultur i wierzeń. W wielu odgrywają ogromną rolę, symbolizują różne rzeczy – czasem przynoszą dobre wieści, innym razem są omenem czegoś niebezpiecznego. W swojej książce Melissa Alvarez porusza jednak aspekt kontaktu ze zwierzętami. Kontaktu duchowego, który może objawiać się na różne sposoby.

Jednym z nich jest połączenie się na odpowiednim poziomie wibracji z wybranym zwierzęciem – czy to kotem, psem, czy krową. Według autorki odpowiedni rytuał, a właściwie wizualizacja połączenia, które pozwala się zestroić z wybranym przez nas przedstawicielem fauny.
Kolejna rzecz to kontakt ze zwierzęciem duchowym, totemicznym, czy jakkolwiek chcielibyście je nazwać. Tutaj sprawa ma się nieco inaczej. Możemy bowiem nawiązać kontakt z takim zwierzęciem sami lub może ona pojawić się naszych snach, lub w życiu, jako symbol, czy też znak, który powinniśmy zinterpretować, by odczytać wiadomość, jaką ów zwierzę dla nas ma.

Autorka w prosty, zwięzły i przystępny sposób opisuje krok po kroku, jak takie połączenie nawiązać. Zaznacza również, że nie zawsze nasze wyobrażenie o duchowym zwierzęciu, pokryje się ze stanem faktycznym, bo to, że np. chcemy skomunikować się z wilkiem, nie oznacza, że tak będzie, bo podczas „sesji” może ukazać się inne zwierze, które będzie chciało pokazać nam, na co faktycznie powinniśmy zwrócić uwagę. Melissa Alvarez zaznacza również, że podjęcie kontaktu ze zwierzęciem totemicznym to tak naprawdę metoda prób i błędów i nie należy się zniechęcać, gdy na początku nie będziemy mogli nawiązać kontaktu z duchowym światem zwierząt.

Cała teoria to zaledwie mały procent objętości książki. Znaczna jej część bowiem to opisy zwierząt z podziałem na zwierzęta dzikie, udomowione i mityczne. Lista poszczególnych grup, a szczególnie tej pierwszej jest imponująca. Zapewne każdy odnajdzie pośród nich to zwierzę, którego będzie poszukiwał. Sugeruję jednak niezaznajamianie się ze wszystkimi opisami, jakie umieściła w książce autorka. Dlaczego? Nasz mózg lubi się sugerować pewnymi informacjami, zatem radzę, by zasięgać informacji, gdy poczujemy potrzebę i pokierujemy się intuicją albo tym, co ukazało nam się w śnie.

Czy więc warto sięgnąć po publikację Melissy Alvarez? Pewnie, że tak. Warunek: musicie być zainteresowani magią i doznaniami, jakie ów magiczny świat ze sobą niesie.
Ja za to z chęcią rzucę okiem na pozostałe publikacje z serii Mały przewodnik.

Zwierzęta są naszymi towarzyszami od zawsze, czy moglibyśmy wyobrazić sobie życie bez nich albo gdyby nie było ich wokół nas? Nie wszyscy dostrzegają, że są istotami odczuwającymi emocje podobnie jak my i należy im się szacunek. Zapominamy także, że nie tylko one uczą się od nas, lecz również my od nich. Od zarania naszych dziejów są dla nas

Dlaczego zainteresowały mnie „Zwierzęta totemiczne. Mały przewodnik”? Z pewnością już sam tytuł ma w tym udział, gdyż zaciekawił mnie od razu, a i opis również sprawia, że chce się zajrzeć do niej. Nie kończy się na pobieżnym przekartkowaniu, ale na uważnej lekturze. Autorka ciekawie wprowadza w temat zupełnych nowicjuszy, lecz nie zapomina także o tych, którzy już są z nim zaznajomieni. Poszerzanie wiadomości odbywa się płynnie i oczywiście w samym centrum zainteresowania są zwierzęta. Wbrew pozorom nie jest to książka jedynie dla pasjonatów, znajdziemy w niej informacje, mogące skierować nasze zainteresowania w całkiem nowym kierunku. Melissa Alvarez oddała w ręce czytelników kompendium wiedzy w formie podręcznego i poręcznego jednocześnie przewodnika. Tak jak korzysta się z tego rodzaju publikacji możemy od razu poznać go od deski do deski lub podzielić zapoznawanie się z nim na części. Przejrzysta struktura pozwala na sprawne odnajdywanie odpowiednich treści, a dodatkowo jeszcze do naszej dyspozycji są ciekawe porady oraz bibliografia.

Dlaczego zainteresowały mnie...

• Popularnonaukowe
  • Ezo
  • Ezoteryka / Magia / Folklor
  • Mam ebooka2 - epub
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Zwierzęta totemiczne. Mały przewodnik