21:37

Okładka książki 21:37 Mariusz Czubaj
Okładka książki 21:37
Mariusz Czubaj Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Cykl: Polski psychopata (tom 1) Seria: Kolekcja: Nowa fala polskiego kryminału kryminał, sensacja, thriller
Polski psychopata (tom 1)
Kolekcja: Nowa fala polskiego kryminału
Grupa Wydawnicza Foksal
2015-10-19
2015-10-19
9788328020276
Inne

"21:37" od Czubaja to polski kryminał na najwyższym poziomie! Wiosną '07 na warszawskich ulicach znaleziono dwóch kleryków w szpilkach. To nie była kolejna zwykła sprawa. Rudolf Heinz, ekspert od profilowania, wraz z towarzyszami, wkracza do akcji, rozpoczynając wyścig, by odkryć, kto stoi za całą zbrodnią.

Czubaj demonstruje mistrzowskie budowanie napięcia. Nie brak tu zaskakujących zwrotów akcji i ciężkich pytań o moralność. Heinz to postać, która rzuca się w wir śledztwa, odsłaniając mroczne tajemnice.

Ale co najbardziej kopie w tyłek, to ta mieszanka kryminału z refleksją nad życiem i moralnością. Nie tylko ogarniasz, kto i dlaczego odwalił te zbrodnie, ale też zaczynasz się zastanawiać, co jest ważne w życiu i gdzie są granice moralności.

I co najlepsze, ta książka zgarnęła Nagrodę Wielkiego Kalibru, i to z całym prawem. To naprawdę porządny kawałek literatury, idealny na jedno popołudnie, z tym wszystkim, czego szuka się w dobrej książce kryminalnej, plus trochę ekstra.

Czubaj demonstruje mistrzowskie budowanie napięcia. Nie brak tu...

Bardzo dobry kryminał. Głównym bohaterem jest policyjny profiler Rudolf Heinz. Wyraziste postaci, wartka akcja, niecodzienna historia kryminalna. Świetny początek serii. Z chęcią sięgnę po więcej. Polecam

Ciekawa książka o nieoczywistej fabule.

Ciekawa książka o nieoczywistej fabule.

To moja pierwsza książka tego autora, jednocześnie pierwsza z serii o komisarzu Rudolfie Heinzu. I myślę, że chętnie sięgnę po kolejne. Główny bohater wyrazisty, charakterystyczny, dociekliwy. Jako profilem zwraca uwagę na szczegóły pomijane przez "zwykłych" policjantów. Opowiedziana historia też mnie zaintrygowała, nie była oczywista i do samego końca trzymała w napięciu. Być może niektóre wątki były trochę naciągane i zbędne, ale nie wpłynęło to znacząco na ocenę całości. Przyjemna lektura, polecam.

Ciekawy kryminal. Zaskakujáce nieco rozwiázanie zagadki morderstwa seminarzystów. Przyjemna postac profilera, choc nieco mroczna. Moje pierwsze spotkanie z tym autorem i bédá kolejne jestem pewna. Sluchalam audiobooka, najpierw mnie lektor wnerwial, mialam wrazenie jakby recytowal bajeczki dla dzieci, ale im dalej tym lepiej bylo.

Przeczytałem. Piąteczka na zachętę.

Przeczytałem. Piąteczka na zachętę.

Książka nie spełniła oczekiwań niestety.

Książka nie spełniła oczekiwań niestety.

Dobrze skonstruowany kryminal. Nieoczywiste watki, ale konczy sie jakos sztampowo.
Do tego srodowisko zoliborskiego seminarium.
Dobra i wciagajaca pozycja. Polecam.

Do tego srodowisko zoliborskiego seminarium.
Dobra i wciagajaca pozycja. Polecam.

Nie oceniaj książki po okładce. Myślałem, że kontrowersyjny tytuł ma pociągnąć sprzedaż i nic ciekawego za tym nie będzie się kryło. Tymczasem to naprawdę dobry, zabawny kryminał z ciekawymi bohaterami.

Ciekawa, inna, dobrze się czyta...

Ciekawa, inna, dobrze się czyta...

• Kryminał
  • Kryminały