7. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

LubimyCzytać LubimyCzytać
03.08.2018

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z pisarzami i dobrą literaturą! Już po raz siódmy we współpracy z włodarzami Gdyni organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkania z lubianymi i znanymi autorami, bogata oferta książek przygotowana przez blisko 70 wydawnictw oraz liczne atrakcje dla całych rodzin. Zapraszamy od 10 do 12 sierpnia!

7. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

Spotkania z pisarzami

Nadmorski Plener Czytelniczy organizujemy z myślą o tych, którzy lubią czytać i tych, którzy po książki sięgają okazjonalnie. To wydarzenie otwarte, łączące elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. W lubianym i atrakcyjnym miejscu, na Bulwarze Nadmorskim, czekamy na mieszkańców Trójmiasta oraz turystów. W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę tworzyć będą nasi stali goście: Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek. W Gdyni pojawią się także:prof. Jerzy Bralczyk, Michał Witkowski, Małgorzata Kalicińska, Jakub Małecki, Sylwia Kubryńska, Nina Majewska-Brown, Małgorzata Warda, Anna Karpińska i Iwona Kienzler.

W roku obchodów stulecia niepodległości ważnym punktem programu Pleneru będzie dyskusja o samorządności oraz ważnych aspektach kultury i gospodarki z udziałem prof. Michała Kleibera, prof. Jerzego Bralczyka, prof. Krystyny Skarżyńskiej, Bogdana Szymanika oraz Stefana Szczepłka. Będzie to spotkanie wokół albumu „Polska 100 lat”, wydanego dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wakacje to dobry czas na relaks z książką, na Plenerze nie może więc zabraknąć atrakcji dla miłośników jednego z najbardziej lubianych gatunków literackich - kryminału. Mariusz Czubaj, znany i popularny autor, dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru: w 2009 r. za powieść 21:37 oraz w 2017 r. za powieść R.I.P. opowie o swojej najnowszej książce Dziewczynka z zapalniczką. Ryszard Ćwirlej, twórca reprezentujący podgatunek kryminalny określany mianem „powieści neomilicyjnej” oraz autor serii z Antonim Fischerem, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru w roku 2017, który w roku 2018 za powieść Tylko umarli wiedzą otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru i Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru, zdradzi skąd jego zamiłowanie do pisania kryminałów z historią w tle. Na Plenerze pojawi się także Marta Guzowska, ale tym razem jako autorka serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5, książek dla młodych odbiorców.

Zapraszamy także na rozmowę Artura Górskiego z Jankiem Fabiańczykiem, czyli spotkanie wokół książki Majami. Zły pies. Z Jankiem Fabiańczykiem, pierwowzorem słynnego Majamiego z „Pitbulla” Patryka Vegi, najsłynniejszym polskim policyjnym przykrywkowcem porozmawia Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor m.in. bestsellerowych rozmów: Masa o kobietach polskiej mafii i Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz.

Wśród gości Pleneru będzie kpt. Krzysztof Baranowski, a spotkanie z nim będzie dotyczyło książki Spowiedź kapitana, w której żeglarz, dziennikarz, legendarny kapitan, twórca Szkoły pod Żaglami po raz pierwszy opowiada o całym swoim życiu.

Przed nami także wiele innych ciekawych spotkań m.in.: z Pauliną Mechło i Anetą Rostkowską-Gerlach wokół książki Cel. Odkryj, określ, osiągnij! i Kariną Sęp, która opowie o swojej najnowszej książce Twoja mapa marzeń. Przewodnik dobrego i mądrego życia.

Zapraszamy także na panel o literaturze historycznej z twórcami książek fantastycznych i powieści historycznych, którzy przeniosą nas w świat historii alternatywnej oraz adaptacji historycznych. W spotkaniu udział wezmą: Arkady Saulski, Rafał Dębski i Dariusz Domagalski.

Spotkania z autorami poprowadzą Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Piotr Dobrołęcki, a także Marek Przybylik. Rozmowy z pisarzami będą się odbywały na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim, a także w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Dobre książki w dobrych cenach, nowości i bestsellery

Na gdyńskim bulwarze pojawi się blisko 70 wydawnictw m.in.: AGORA, Akapit-Press, Bellona, Burda Książki, CLAROSCURO, Czwarta Strona, DEBIT, Druga Noga, Gdański Dom Wydawniczy, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Grupa Helion, Książkowe Klimaty, Magia Słowa, Media Rodzina, Muchomor, Multico Oficyna Wydawnicza, National Geographic, Nasza Księgarnia, Poławiacze Pereł, Prószyński i S-ka, Publicat S.A., REBIS Dom Wydawniczy – Poznań, Sonia Draga, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Świat Książki, Uroboros, W.A.B., Widnokrąg, Wilga, Wydawnictwo MG, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SQN. Swoje wybrane książki zaprezentują także: Edipresse Książki oraz MUZA. Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez księgarnię BookBook, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Patronaty

Patronat nad Plenerem sprawują Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni; Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego i liczne organizacje i instytucje w tym: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Muzeum Miasta Gdyni, Izba Księgarstwa Polskiego, Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Patroni Medialni: Super Express, Dziennik Bałtycki, Kurier Gdyński, Wirtualna Polska, Magazyn Literacki Książki, serwis Lubimyczytać.pl, Wydawca, granice.pl, naszemiasto.pl.

Organizator

Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.

7. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia

Serdecznie zapraszamy w długi weekend od piątku do niedzieli: 10-12 sierpnia 2018 r.

Godziny otwarcia: 

 * w piątek w godz. 12.00-19.00,

 * w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.

Pełny program na: muratorexpo.pl/plener


komentarze [6]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
goskrzys 06.08.2018 09:22
Czytelnik

Ja się wybieram na spotkanie z Jakubem Małeckim :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Zbookowany 04.08.2018 21:15
Czytelnik

Dobrze się składa. Będę na Pomorzu, to i wpadnę pewnie :).

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Weronika 03.08.2018 17:26
Czytelniczka

Jak dla mnie słaba obsada autorów i mało ciekawych dyskusji/ prelekcji- liczyłam na więcej.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
OlaZuch 03.08.2018 17:09
Czytelniczka

Dlaczego to wypada akurat w ten weekend? Akurat wyjeżdżam na urlop na drugi koniec Polski...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Paula 03.08.2018 13:21
Czytelniczka

Z chęcią bym się wybrała, ale już po wakacjach nad morzem. Wspaniałych spotkań dla wszystkich uczestników. Mam nadzieję, że za rok się uda 😁

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 03.08.2018 10:58
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post