21:37

Mariusz Czubaj Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Polski psychopata (tom 1) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
2015-05-01
2008-11-01
9788328020528
W.A.B.
literatura polska kryminał psychopata rudolf heinz
Polski psychopata (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2015-05-01
9788328020528
Mroczna Seria
literatura polska kryminał psychopata rudolf heinz

Nie potrafiłam się wkręcić w ta lekturę, chociaż wierzcie mi naprawdę próbowałam. Nie wiem co tak naprawdę mi w tej książce nie grało. Bo charakterystyczny główny bohater był, zabójstwa kleryków były, zagadka do rozwiązania była, a jednak okazuje się że to nadal za mało. Może po prostu czytałam już lepsze książki, ale mimo wszystko szkoda.

Zaczęło się dość ciekawie,ale im dalej tym coraz cieniej. Zakończenie książki jeszcze bardziej banalne niż można się było spodziewać.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością M.Czubaja ,owszem nazwisko znane mi było od lat ale jak dotąd nigdy nie miałem żadnej styczności z tym co pisze. A tak dzięki Marzenie z LC sytuacja się odmieniła.
Cóż, pierwsze spotkanie i moja reakcja jest jak najbardziej pozytywna,jak na debiut wyszło całkiem nieźle, w sumie mój ulubiony Nesbo też nie powalał na kolana na samym...

Książka godna polecenia, pod warunkiem oczywiście, że mowa o miłośnikach kryminałów. Klasyka gatunku. Sprawnie napisany, bardzo przyjemnie się czyta, podobnie jak pozostałe książki z Rudolfem Heinzem w roli głównej.

Po książkę Czubaja sięgnąłem po przeczytaniu powieści Kańtoch Chmielarza Miłoszewskiego i muszę stwierdzić że poziom tej pozycji jest dramatycznie niski. W książce nie ma żadnej atmosfery klimatu zwrotów akcji. Jest nudna do granic możliwości momentami ma się wrażenie że została napisana przez amatora licealistę. Postać głównego bohatera fatalnie skonstruowana. Oprócz...

Książka trzyma poziom, ale nie zapadnie mi jakoś szczególnie w pamięci. Intryga jakaś zaskakująca nie jest (jak klerycy to wiadomo jakiej orientacji seksualnej), a główny bohater też nie przypadł mi jakoś szczególnie do gustu. Ot niezły, ale jednak tylko niezły kryminał.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze - z pewnością sięgnę po drugi tom.

Jedynie troszeczkę drażniło mnie,to,że większość bohaterów miało nazwisko na literę K - przez ten zabieg mi się po prostu mylili.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Książka której autor sili się na kryminał w stylu mistrzów gatunku wypadła słabo. Historia taka sobie. Bez polotu. Bez gry detektywistycznej. Portret psychologiczny głównego bohatera - zmieści się w dwóch zdaniach.

Pan Czubaj ma u mnie piątkę z plusem. Tego właśnie oczekuję po dobrym kryminale. Porządnie skonstruowanej intrygi, ciekawej historii, profesjonalizmu (ukazanie pracy i relacji między policjantami), języka bez wulgaryzmów (da się?) i wątku obyczajowego przeplatającego się z kryminalnym. Bohater jest człowiekiem z krwi i kości ze swoimi problemami, a nie jakimiś wydumanymi...

Solidny kryminał :)

Dyskusje