W bagnie

Arnaldur Indriðason Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Erlendur Sveinsson (tom 3) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Mýrin
2016-09-15
2005-01-01
Jacek Godek
W.A.B.
literatura islandzka Erlendur Sveinsson Jacek Godek
Mýrin
Erlendur Sveinsson (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2016-09-15
Jacek Godek
Mroczna Seria
literatura islandzka Erlendur Sveinsson Jacek Godek

Erlendur Sveinsson, niemłody, doświadczony policjant z Reykjaviku, musi poznać przeszłość ofiary i razem ze współpracownikami rozpoczyna żmudne śledztwo. Odkopuje bolesne historie sprzed czterdziestu lat i w nich szuka wyjaśnienia zbrodni.
Jak zaczęłam czytać książkę myślałam ze to jest opowieść o rodzinie i traumie co doprowadziła do tragedii i tak jest. Mroczny dobry kryminał

Naprawdę dobra książka. Słuchałam audiobooka i pomimo pokręconych nazwisk i nazw słucha sie b dobrze. Taki dobrze skomponowany twór i tło społeczne i problemy rodzinne i morderstwo. Polecam

Kiedy zaczęłam czytać tą powieść, spodziewałam się oczywiście opowieści o rodzinie, która w związku z jakąś traumą z przeszłości doprowadziła do tragedii. I tak właśnie jest. Ale nie aż takiego efektu się spodziewałam. Ta historia prowadzona jest dość niepozornie przez większą część, aż w pewnym momencie przeżywa się trzęsienie ziemi. Brawo dla autora! W Bagnie łyka się za...

Melancholijna, mroczna i ponura jak pogoda w Islandii. Morderstwo jest tylko tłem dla całej powieści, gdzie głównym wątkiem są problemy społeczne takie jak gwałty, molestowanie, poniżanie kobiet, uzależnienia i śmiertelne choroby. Autor porusza wiele problemów społecznych, które przedstawia z perspektywy różnych stron. Niby nic się nie dzieje, niby śledztwo toczy się wolnym...

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Melancholia aż bije z tej książki. Fabuła wydała mi się mętna a jednocześnie ciekawa. Niestety bohaterowie nie zdobyli ani trochę mojej sympatii. Wszyscy są ponurzy, tacy sami. Żadnej oryginalności w tej kwestii.

Ależ ten autor pisze depresyjne książki… Nie zrozumcie mnie źle, one są ciekawe, jednak tak ciężkie, że mam po nich doła…
Samo śledztwo bardzo ciekawie poprowadzone, może wydać się toporne, ale z każdą kolejną kartką powieści dowiadujemy się więcej, nie tylko o sprawcy, ale i o ofierze… Ciekawa pozycja, ale trudna.

Podoba mi się, tylko te mazwiska, nawet nie wiem czy to kobiece czy męskie. Podoba mi się dojście do prawdy

2047

Deszczowo, jesiennie, szaro-buro i ponuro. Zaniedbany dom samotnego starca. Właściwa oprawa dla morderstwa? Dodajmy dziwnego morderstwa, bowiem morderca zostawia przy zwłokach kartkę z napisem: „ja to on”.
Śledztwo się ślimaczy, nie ze względu na opieszałość czy nieporadność Erlendura Sveinssona, borykającego się z uzależnieniami własnych dzieci, lecz ze względu na...

jeden trup, żadnego punktu zaczepienia, jak dojść prawdy? Sumienną pracą, zaangażowaniem i logicznym myśleniem.

Jest to moja pierwsza styczność z tym autorem i muszę przyznać, że udana, choć krótka. Jak na debiutanta w czytaniu kryminałów, książka spełniła moje oczekiwania. Jest prawie pewne, że sięgnę po inną pozycję tego autora.

Dyskusje

1 457