Aleja samobójców

Marek KrajewskiMariusz Czubaj Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Jarosław Pater (tom 1) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
2015-05-01
Mroczna Seria
kryminał morderstwa zabójca trójmiasto śledztwo polska
1944 ocen 190 opinii

1944 ocen

Ciekawy kryminał z interesującym głównym bohaterem.

Lubię i cenię Krajewskiego. Ale ta książka, pospołu pisana z Czubajem, ewidentnie mu nie wyszła. Niby jest w niej wszystko, co być powinno, ale -

- rozwiązanie niezaskakujące, banalne, oczekiwane;
- narracja rozlazła, niespójna, niepotrzebnie krygująca się na lekkość; jest równie fałszywa jak rzekome sms-sy od młodzieży, o ktorych w książce;
= bohater jest kompilacją...

Bohater powieści – Jarosław Pater – z miejsca zyskał moją sympatię. No bo jakże mi nie lubić dojrzałego faceta po filologii polskiej, z zamiłowaniem do sarkazmu, którego irytują błędy językowe rozmówców? O Patrze – nie Paterze! - mogę zatem rzec: toś mi się, brachu, udał.

Na tej sympatii kończą się jednak moje uniesienia związane z tą książką.
Nie czytywałem dotąd, co...

Zbrodnia jest instynktownym sposobem rozwiązywania problemów i radzenia sobie ze światem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Za dużo Krajewskiego, za mało Czubaja.

Kawał dobrej roboty! Jeden z najlepszych współczesnych pisarzy.

Nie wciągnęła mnie ta historia i może dlatego przeczytałem ją "po łebkach". Jest tu co prawda wszystko co powinien mieć dobry kryminał: zbrodnia, zagadka, zwroty akcji i zaskakująca końcówka, jednak bohaterzy mnie nie przekonują a akcja toczy się w słabym tempie. Czuć w tej książce styl Pana Czubaja znany mi z serii o Haizu i nie jest to dobre dla książki. Przeciętna...

Autorom udało się napisać bardzo dobry kryminał. Śledztwo zawiera kilka zmylających momentów. Zakończenie okazało się niespodzianką. Sam detektyw to zgorzkniały człowiek z przeszłością.

Nie moja bajka, nie mój typ bohatera - nuuudaaa...

Książka dobra, czytałam Krajewskiego jedną z Mockiem i nie podobał mi się styl ale jak zobaczyłam w bibliotece tą dziejącą się współczesnie i napisaną jeszcze z kimś to postanowiłam dać szansę książce. Bardzo mi się spodobała, prawdziwe realia pracy w policji, przynajmniej takie jest moje zdanie. Nie przesłodzona, ani też nie przegięta w drugą stronę. Co najważniejsze,...

Dyskusje

2 631