The Three-Body Problem

Cixin Liu Cykl: Wspomnienie o przeszłości Ziemi (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 400 str.
三体

Ken Liu
Tor Books
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Książka, która inspiruje, by głębiej zanurzyć się we wszechświat. Każe też docenić Ziemię, nasz raj, w którym mamy idealne warunki do życia dopóki sami ich nie niszczymy.
Ciekawy watek gry komputerowej, która przybliża... problem trzech ciał, warunków panujących pod ich oddziaływaniem czy też wątek bazy nasłuchującej sygnałów z kosmosu.
A końcówka wgniata w fotel -...

Na półkach: , , , , ,

Momentami nużąca i dość trudna do przyswojenia dla ignoranta w dziedzinie fizyki (np jak ja) ale bardzo wciągająca fabuła. Gwiazdka w górę za zakończenie zachęcające do przeczytania kolejnych części.

Książka rozkręca się powoli, ale z każdą stroną wciąga coraz bardziej. Końcowe rozdziały to już jazda bez trzymanki. Po zakończeniu miałem w głowie myśl: "Pewnie tak pisałby Lem, gdyby lepiej potrafił kreować bohaterów i historię". Bo "Problem Trzech Ciał" to zdecydowanie hard-sf - fizyka, matematyka, filozofia, antropologia. Dostajemy tak potężną dawkę nauki, że czasami...

SF pęłną parą. Bardzo wciągajac i nie pozwalająca się oderwać. Historia nie głaszcze po główce, ale daje czytelnikowi iskierke nadziei.

Początek był dla mnie trudny, ale warto było. Pomysł świetny, całe uniwersum dopracowane i przemyślane w szczegółach. Dużo wątków i trzeba uważać, aby się nie pogubić. Spojrzenie na przyszłość naszego świata oczami przedstawiciela innej kultury - interesujące doświadczenie, coś jak oglądanie mapy świata z innym kontynentem w centrum. Czekałam z niecierpliwością na drugą część.

Nowe SF w starym stylu

Powieść na początku wydawała mi się strasznie zawiła i mało ciekawa. Na szczęście później zrobiło się bardziej ciekawie i pewnie sięgnę po kolejne tomy. Książka bardzo działa na wyobraźnię i zmusza do wielu refleksji .
Polecam

Dobra książka hard sf, która odróżnia się tym od innych książek spod sztandaru science ficton, że napisana jest przez Azjatę - co czyni przedstawiony punkt widzenia na społeczeństwo, postęp i naukę - stosunkowo unikalny i bardzo różny od tego do czego przyzwczaił nas świat zachodni.
Mnie sprawiła sporo przyjemności, choć miejscami była dość zawiła i miała kilka wątków...

Ludzkość zawsze chciała latać. Dokonała tego projektując samoloty. Dzisiaj jest to już normalnością.
Człowiek stanął już nawet na księżycu. Wraz z rozwojem technologii coraz lepiej udaje nam się sięgnąć gwiazd.
W dzisiejszych czasach nurtuje nas czy jest gdzieś drugie inteligentne Życie we Wszechświecie.
W fantastycznonaukowej książce Problem trzech ciał autorstwa Cixin...

Nie bez powodu ta książka zdobyła nagrodę Hugo. Jest naprawdę niezwykła, choć do pełnego zrozumienia i czerpania przyjemności jest wymagana głębsza wiedza z zakresu fizyki. Czasami odnosiłem wrażenie, że cała historia była właściwie tłem, pretekstem do przeprowadzenia wykładu z tej dość trudnej do opanowania dziedziny nauki.

Książkę czyta się dość ciężko i to nie tylko ze...

Dyskusje

2 582