Origin

Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Cykl: Lux (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
2019-04-17
2015-07-01
Filia
Lux (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-04-17

Uwielbiam

Kolejny tom, który bez wątpienia pochłania czytelnika. Myślę, że ta część jest jedną z najlepszych w tej serii, jak twierdzi też wiele innych osób. Akcja cały czas pędzi przez co ciężko oderwać się od książki.

W tej części dzieje się dużo. Kate została złapana przez Daedalus i musi zrobić wszystko czego oni chcą, aby ochronić Daemona i resztę znajomych. Dziewczyna zmuszana jest do pewnych rzeczy i badana jak królik doświadczalny. Przy wytrwaniu katuszy pomaga jej myśl, że Daemon jest bezpieczny. Nie spodziewa się, że kosmita da się złamać aby być blisko niej.
Daemon kocha Kate i...

Nie mogę się otrząsnąć po zakończeniu tego tomu. Niesamowicie mocno zżyłam się z bohaterami. W niektórych momentach siedziałam jak na szpilkach. Tyle ile emocji towarzyszyło mi przy czytaniu, tego nawet nie da się opisać. Zaczynam 5 i ostatni tom bez zastanowienia.

Co za kontynuacja ! Mam wrażenie, że z każdą częścią dzieję się coraz więcej.

Wow! Ta część badzo pozytywnie mnie zaskoczyła, muszę przyznać że po trzecim tomie mój zachwyt serią zmalał a tu taka niespodzianka. Tempo akcji przyspiesza, dowiadujemy się DUŻO nowych informacji o tym co się dzieje w strefie 51 i to zupełnie niespodziewane zakończenie, które daje wiele do zastanowienia.... Origin chyba najbardziej mi się podobał, jest po prostu fascynujący.

Na półkach: , , , ,

Origin jest czwartą częścią serii Lux. Tym razem większość książki mam przesłuchaną, bo moje oczy nie chcą współpracować i okropnie się męczą podczas czytania. No ale, ale :)

Origin odbiega fabułą od pierwszych trzech części. O ile tamte działy się w miasteczku i skupiały się na wszystkich bohaterach i ich walce, a także na relacji między Kat i resztą Luxian, tutaj akcja...

✨"Zawsze jest wybór. To jedyna rzecz, której nikt nam nie może odebrać."✨
___________
Jak na razie 4 tom z całej serii jest moim ulubionym i w końcu bawiłam się bardzo dobrze - od samego początku aż do końca 😁 Może i ta książka ma swoje wady, ale muszę przyznać, że naprawdę mnie wciągnęła w swoją akcję i sprawiła, że naprawdę dobrze mi się to wszystko czytało.
Podoba mi się...

Patrz opinia cz2.

Kolejna część serii przeczytana z zapartym tchem. Przyjemna opowieść i oczywiście już dziś chwytam za kolejny tom.

Dyskusje

3 452