Przez ciemność

Patronat LC
Alexandra Bracken Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Mroczne umysły (tom 1.5-2.5-3.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Through the Dark
2016-03-16
2015-01-01
Data 1. wydania:
2013-07-16
Maria Borzobohata-Sawicka, Magdalena Krzysik
Moondrive
Through the Dark
Mroczne umysły (tom 1.5-2.5-3.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-03-16
Maria Borzobohata-Sawicka, Magdalena Krzysik

Oficjalne recenzje i

Powrót do świata Mrocznych Umysłów

[ 10 ] Link do recenzji

Opowiadanie o tym co się działo z Zu.... tak bardzo we mnie trafiło. Najbardziej z całej serii, nie spodziewałam się, że coś w tej serii tak mnie "przydusi".
Opowiadanie Sam było bardzo ciekawe. Przeczytałam je podczas czytania 3 części serii przez co dostałam kopa by szybciej ją przeczytać, ponieważ momentami było ciężko (więcej o tym z opinii "Po zmierzchu")
Ostatnie...

Uważam,że ta książka jest naprawdę świetnym dodatkiem do serii "Mroczne umysły". Czytało się bardzo przyjemnie, a opowiadania są naprawdę wciągające. Jestem fanką tej serii dlatego uważam, że dla każdego fana jest to idealne dopełnienie historii. Jak jest napisane z tyłu książki jest to prawdziwy "must have dla fanów trylogii". Zgadzam się z tym w 100%.

Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli napiszę po kolei o każdej z trzech nowelek.
Pierwszą z nich jest ,,W Sidłach Losu'', czyli historia Gabe'a - chłopaka z upadającej mieściny, którą omija nawet wojsko. Jego ojciec popełnił samobójstwo, a matka popada na zmianę to w depresję, to w paranoję. Gabe za wszelką cenę chce opuścić miasto, ale żeby mieć za co...

Książka nie odpowiedziała na najważniejsze pytania, które nurtowały mnie po zakończeniu "Po zmierzchu", a także miałam wrażenie, że książka była pisana trochę na siłę – odrobinę mnie nudziła, a wydarzenia nie zainteresowały mnie tak jak w "Mrocznych umysłach". Jednak styl pisania autorki, bohaterowie, uniwersum oraz pierwsza nowelka mogły to wynagrodzić.

1)"W sidłach losu"
Uzupełnienie trylogii opowiadaniami przedstawianymi z perspektywy innych osób niż Ruby to świetny pomysł. Zwłaszcza, że daje to możliwość pokazania tego, czego trochę brakowało w samej powieści. A wg mnie za mało było Zu oraz historii o dzieciach posiadających moce Żółtych. Przykład Gabe'a - jego los i początkowe motywacje - ukazywały to jak ludzie...

,,Piekło to nie miejsce, do którego się idzie. Piekło to miejsce gdzie żyjemy teraz".

Książka Przez ciemność to must have dla fanów Mrocznych umysł. Składa się z trzech nowel: W sidłach losu- jest także wydane jako ebook, Zapłoną iskry i Pomimo mroku. Pierwsza jest o młodym i niedoświadczonym łowcy nagród, który ma zamiar wzbogacić się na złapaniu paru 'odmieńców'. Druga...

Cała seria utrzymuje się na wyrównanym poziomie 7 gwiazdek. Z tego dodatku do trylogii druga i trzecia nowelka podobała mi się bardziej niż pierwsza, na której się wynudziłam. Całość oceniam przyzwoicie, do przeczytania na jeden raz.

Nadzieja to słowo klucz. Jest wspólnym mianownikiem dla bohaterów opowiadających swoje historie.
Autorka pokazuje egzystencję "normalnych" ludzi w czasie kryzysu gospodarczego. Wyciąga na wierzch ciemną stronę człowieka.
Zaś Roo i jej powiększająca się paczka ma już jasno precyzowany cel. Są bardzo zdeterminowani aby go osiągnąć.
Książka puentuje całą trylogię dlatego...

Moim zdaniem bardzo dobre dopełnienie serii. Uzupełniła luki, których mi brakowało i spięło klamra całą trylogię. Wszystkie trzy nowele chwyciły mnie za serce, ale szczególnie przypadł mi do gustu Lucas. W tym krótkim czasie naprawdę go polubiłam i chciałabym poznać jeszcze bardziej. Bardzo spodobał mi się pomysł pokazania co stało się po zakończeniu trylogii i nie zawsze...

Idealne zakończenie wspaniałej serii, miejscami nawet lepsze od całej trylogii. Dzięki niemu możemy odkryć tą historię na nowo.

Dyskusje

2 466