Trzecie lato

Ann Brashares Wydawnictwo: YA! Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 3) literatura młodzieżowa
Girls in Pants: The Third Summer of the Sisterhood
2015-06-03
2007-01-01
Krzysztof Adelt
YA!
Girls in Pants: The Third Summer of the Sisterhood
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 3)
literatura młodzieżowa
2015-06-03
Krzysztof Adelt

Niestety każdy kolejny tom jest coraz słabszy. Szkoda bo cykl miał bardzo duży potencjał.

Kolejna część 'Stowarzyszenia wędrujących dzinsów 'musiała długo poczekać na przeczytanie przeze mnie .
Poprzednie tomy bardzo mi się podobały . Akcja dzieje się rok pózniej od wydarzeń z poprzedniej książki .

Bohaterki zmagają się z ważnymi zmianami w życiu . Lena musi przekonać rodziców że , bycie malarką to jej największe marzenie , musi wręcz pracować i zarabiać na...

Magiczne dżinsy i czwórka przyjaciółek wracają, by znaleźć się na życiowym rozdrożu pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.

Dziewczyny kończą liceum, a co za tym idzie, musza przyzwyczaić się do myśli, że kolejny, wspólnie spędzony w rodzinnym mieście rok, już za nimi. Tym razem autorka funduje czytelnikom przyspieszony kurs dorastania bohaterek.

Tibby nie może pogodzić się...

Kolejny rok, kolejne wakacje. I chociaż wiele się zmienia w życiu Tibby, Leny, Carmen i Bee, wędrujące dżinsy nie są rzeczą podlegającą zmianom. Mimo wszystko wciąż są obecne w ich życiu, nadal magiczne i nadal tak samo unikatowe.

Książka jak i poprzednie części, zrobiła na mnie super wrażenie ;) Jako 12 latka czytałam powieść z wypiekami na twarzy, zafascynowana tą historią, chociaż podejrzewam, że teraz już nie wciągnęłaby mnie tak. Jest to książka skierowana dla dziewczynek w odpowiednim przedziale wiekowym, wtedy porywa je bez reszty: ciekawą fabułą, barwnym opisem przygód bohaterek i lekkim,...

super

Trzecia część serii „Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów” podniosła trochę poziom, na jakim pozostała część druga, i chwała za to autorce.
Ta część jest utrzymana w klimacie refleksji. Dziewczyny po wakacjach rozjadą się w różne strony, na różne uczelnie. To ich ostatnie wspólne lato.

Carmen dowiaduje się o czymś, co trochę ją załamuje i przez to ciągle zmienia zdanie, nie...

Carmen, Tibby, Bridget i Lena rozpoczęły studia na prestiżowych uczelniach. Przyjaciółki do tej pory nierozłączne, będą musiały zmierzyć się z pewnymi rzeczami samodzielnie. Tibby boi się zmian, które następują w jej życiu, Carmen z kolei nie może wybaczyć matce, że jest w ciąży. Rodzice Leny nie aprobują wyborów córki, a Bridget walczy o dawną miłość. Jak zawsze...

Trzecia część z cyklu "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" dotarła do mnie 2 dni temu. Nie wyobrażacie sobie mojej wielkiej radości, gdy weszłam w jej posiadanie! Nie od razu wzięłam się za jej przeczytanie - był to już wieczór, a gdy czytam książki, lubię je chłonąć od deski do deski.
W tej części wszystkie dziewczyny zostają w domu, pomijając Bee, która wyjechała na obóz....

Myślałam, że za drugim razem będę pamiętać wszystkie szczegóły i ta powieść nie wyda mi się pasjonująca. Jednak opowieść o życiu czterech przyjaciółek wciągnęła mnie tak samo, jak za pierwszym razem. Seria "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" to wspaniała literatura dla nastolatek i nie tylko. Opowieść o miłości, przyjaźni i problemach związanych z dorastaniem.

Dyskusje

3 770