Nie tak miało być

Okładka książki Nie tak miało być Amy Lea
Okładka książki Nie tak miało być
Amy Lea Wydawnictwo: Wydawnictwo Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Woke Up Like This
Wydawnictwo Young
2024-04-24
2024-04-24
9788383219226
Natalia Laprus

„Nie tak miało być” to jedna z przyjemniejszych książek jakie miałam okazję przeczytać w tym roku. Choć nie jest kto książka, którą pokochałam od pierwszej strony, w miarę jak zaczęła się rozkręcać jej treść, bardzo mi się podobała. Obudziła we mnie wiele pozytywnych wspomnień związanych z ostatnią klasą szkoły średniej i dobrze bawiłam się ją czytając. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ jej opis bardzo mnie zainteresował.

Główną bohaterką książki jest siedemnastoletnia Charlotte, która wraz ze swoim znienawidzonym kolegą J.T. zajmuje się organizacją balu maturalnego. W czasie dekorowania sali, Charlotte spada z drabiny i ulega wypadkowi, który przenosi ją w czasie o trzynaści lat. Kiedy się budzi jest rok 2037 i odkrywa że nie jest tam sama. Trafiła razem z J.T i jak się okazuje mieszkają razem oraz planują ślub. Oboje zadają sobie pytanie co wydarzyło się przez trzynaście lat, których żadne z nich nie pamięta.

Tak jak wspomniałam wcześniej, książka bardzo mi się podobała. Była jedną z bardziej komfortowych i przyjemnych jakie udało mi się przeczytać w tym roku. Świetnie się na niej bawiłam, choć fabuła była przewidywalna (ale to nie odejmuje jej uroku). Sam motyw podróży w czasie był ciekawy i intrygujący, a relacja między bohaterami burzliwa. Kto by pomyślał, że ta dwójka nieznoszących się bohaterów mogłaby trzynaście lat później żyć razem, tworzyć szczęśliwą parę planować ślub? To dowodzi, że życie pisze różne scenariusze i nikt nie jest gotowy na to, co wydarzy się w przyszłości.

Na ostatnich stronach książki bardzo się wzruszyłam i uroniłam kilka łez.
Bardzo szybko się ją czyta, choć na początku miałam problem z wciągnięciem się w fabułę, ponieważ początek mi się dłużył, ale później naprawdę się w zaangażowałam. Trzymała nas w napięciu, choć była przewidywalna. Styl pisania autorki był przyjemny i prosty. Po jej przeczytaniu miałam wiele przemyśleń i długo nie umiałam zapomnieć jej finału. Jedyna moja uwaga jest taka, że bardziej skierowałabym tę książkę do czytelników 13/14 + niż 12+, ponieważ było trochę przekleństw i wulgarnych zwrotów. Ale to wcale nie ujmuje tej książce. Wyraźnie widać w niej dobrze opisane problemy, z którymi zmagają się nastolatkowie, którzy są jedną nogą w dorosłym świecie.

Polecam tę książkę każdemu, kto lubi wątek enemies to lovers, motyw podróży w czasie i ostatniej klasy liceum. Bardzo ciekawa i wartościująca książki i zapewniam Was, że będziecie się na niej dobrze bawić.

Jest to pozycja, która zachęciła mnie do siebie tym, że to rom com, z bobem starych filmów.

💕 Bardzo liczyłam na dobrze rozwinięty wątek przeniesienia się w czasie, natomiast brakowało mi jego rozwinięcia, był mega uroczy, przyjemny, natomiast czegoś tu brakło.

💕 Bohaterowie byli dla mnie trochę bez wyrazu, brakowało mi poznania ich bliżej, bo mam wrażenie, że mieli po dwie cechy na krzyż.

💕 Wątek romantyczny był naprawdę uroczy i bardzo kibicowałam bohaterom, natomiast wiem, że nie zostaną ze mną na dłużej.

💕 Natomiast historia oddaje bardzo dobrze życie i problemy nastolatków, więc sądzę, że po za słodkim romansem, niektórzy znajdą tu coś swojego w tej pozycji. Natomiast momentami czułam, że niektóre rzeczy były przedramatyzowane.

[Współpraca reklamowa]

🎀Nie tak miało być • Amy Lea🎀

-Z niewiadomych powodów wszyscy cię kochają.
-Wszyscy oprócz ciebie. - Udaje zmieszanie, wgapiając się w swoją tackę.

🎀 Dzisiaj przychodzę do was z jedną z najnowszych premier od wydawnictwa young. Świetna młodzieżówka, z bardzo ciekawą, wciągającą oraz oryginalną fabułą.

🎀 Główna bohaterka ma za zadanie zorganizować szkolny bal, jednak zdarza się wypadek i podczas dekorowania sali spada z drabiny… Budzi się o 13 lat starsza w łóżku, lężąc koło swojego największego wroga.

🎀 Książka mnie ogromnie zainteresowała po opsie, ale także przez wątki takie jak na przykład enemies to lovers. Akcja rozwija się w umiarkowanym tempie, odpowiednim dla czytelnika a styl pisania autorki jest bardzo przyjemny i zrozumiały, idealny dla młodszych osób.

🎀 Bohaterowie całkiem okej, jednak nie przywiązałam się do nich🤷‍♀️ Mam lekkie zastrzeżenia do wieku sugerowanego, bo momentami odnosiłam wrażenie, że książka jest bardziej 14+ niż 12+, ale to tylko moje opinia, nie jestem ekspertem.

🎀 Podsumowując książka godna polecania, szybko się czyta i nie ma jakiś głębszych przemyśleń, więc jak najbardziej jest lekką młodzieżówką!!

⭐️⭐️⭐️⭐️,5/5

[ współpraca reklamowa ]

🎀Nie tak miało być • Amy Lea🎀

-Z niewiadomych powodów wszyscy cię kochają.
-Wszyscy oprócz ciebie. - Udaje zmieszanie, wgapiając się w swoją tackę.

🎀 Główna bohaterka ma za zadanie zorganizować szkolny bal, jednak...

Ta historia to fascynująca podróż przez czas, gdzie los splata losy dwóch nienawidzących się osób (czy na pewno?) w niespodziewany sposób. Pierwszy raz mam styczność z książką o takim wątku, ale na pewno nie ostatni. Autorka mistrzowsko wplata wątki emocjonalne, które skłaniają do refleksji nad własnymi wyborami i konsekwencjami oraz problemami rodzinnymi. Świetnie wykreowane postacie oraz wartka akcja sprawiają, że książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Polubiłam Char jak i T.J., oboje wydają się tak różni, co sprawia, że powiedzenie „przeciwieństwa się przyciągają” brzmi realnie. Nie mogłam się doczekać, aż Char zauważy podłe zachowanie Kattie i w końcu się jej postawi. Mamy też zgrabny balans pomiędzy momentami wzruszenia a dawką humoru.

bardzo fajna książka bawiłam się na niej super bardzo polecam

bardzo fajna książka bawiłam się na niej super bardzo polecam

/ Współpraca Reklamowa-@wydawnictwoyoung /

Nie tak miało być -

Amy Lea

*@wydawnictwoyoung

4,8/5

* Recenzja:

Nie spodziewałam się, że książka aż tak mi się spodoba. Wciągnęła mnie już od pierwszych stron.

Fabuła jest bardzo ciekawa, występuje wątek podróży w czasie, a dokładniej przeniesienie do przyszłości.

Jeśli chodzi o bohaterów to Charlotte i J.T nienawidzą siebie od pierwszej klasy. Char jest dziewczyną która ma wszystko zaplanowane zawsze robi listy, natomiast J.T jest bohaterem bardzo pozytywnym, lubi wkurzać Char, jak i przeszkadzać jej w zaplanowanych przez nią rzeczach. Podsumowując

Książkę czytało mi się bardzo szybko i wyciągnęła

mnie z zastoju czytelniczego.

/ Współpraca Reklamowa-@wydawnictwoyoung /

Nie tak miało być -

Amy Lea

*@wydawnictwoyoung

4,8/5

* Recenzja:

Jeśli chodzi o bohaterów to Charlotte i J.T nienawidzą...

Bardzo zaintrygował mnie opis tej książki; opowiada ona o Charlotte, która chodzi do ostatniej klasy liceum i przygotowuje bal na zakończenie roku szkolnego. Podczas dekorowania sali spada z drabiny i razem z T. J., który jest jej wrogiem tracą przytomność. Okazuje się, że przenieśli się do przyszłości. Dziewczyna ma 33 i jest zaręczona z T. J. Będą musieli dowiedzieć się co stało się przez 15 lat, których nie pamiętając i co najważniejsze wrócić do czasu gdzie byli w ostatniej klasie liceum.
Niestety mimo, że opis brzmi obiecująco to ta książka mi się nie podobała. Może nie do końca jest to wina powieści tylko tego, że nie przepadam za uroczymi młodzieżówkami.
Pierwszym minusem, który zauważyłam w tej książce jest wykreowanie bohaterów. Zacznę może od tego, że na samym początku poznajemy ich zbyt dużo i trudno było mi połapać się kto kim jest. Poza tym zachowywali się oni dosyć dziecinnie boroac pod uwagę, że byli w ostatniej klasie liceum.
Dużym minusem był też styl pisania autorki. Mimo, że nie był on bardzo skomplikowana to cała historia bardzo mi się dłużyła i już na samym początku chciałam ją odłożyć i do niej nie wracać.
Podsumowując jestem pewna, że ta książka spodoba się wielu osobom (szczególnie tym, które lubią Lynn Painter) ale ja niestety do tych osób nie należę.

(współpraca z Wydawnictwem Young)

4⭐️/5⭐️

( współpraca z Wydawnictwem Young )

Charlotte i J.T. są swoimi wrogami od początku liceum. Wszystko przez to, że chłopak kiedyś ją wystawił. Od tego momentu Charlotte darzy go ogromną nienawiścią. Jednak mimo tej niechęci dziewczyna musi z nim współpracować, ponieważ razem organizują swój bal maturalny.
Kiedy Charlotte wiesza dekoracje, nagle traci równowagę i spada z drabiny prosto na J.T. Wtedy oboje tracą przytomność. Gdy dziewczyna się budzi zauważa, że znajduje się w jednym łóżku z J.T. Okazuje się, że w jakiś magiczny sposób przenieśli się do 2037 roku. W tej rzeczywistości oboje mają po 30 lat, mieszkają razem i za tydzień mają wziąć razem ŚLUB. Żadne z nich nie ma pojęcia, jakim cudem z wrogów stali się parom. Do tego nie wiedzą też jak mają wrócić do siedemnastoletnich siebie.

,,Nie tak miało być” to kolejna wspaniała i pięknie wydana młodzieżówka od Wydawnictwa Young. To urocza, zabawna i lekka historia o licealnej miłości. Cała książka jest napisana w bardzo przyjemny sposób, dzięki czemu przeczytałam ją w zaledwie jeden wieczór. Do tego zawiera mój ulubiony motyw enemies to lovers oraz przygotowań do balu.

Mimo tego że fabuła jest dość przewidywalna to, na prawdę bardzo dobrze się przy niej bawiłam. Bardzo mi się podobało splecenie teraźniejszości z przyszłością oraz nawiązania do filmów i piosenek. A scena z tańczeniem w deszczu do piosenki z ,,Dirty dancing” na pewno długo zapadnie w mojej pamięci.

Do tego spójrzcie na te piękne barwione brzegi. Ja się w nich po prostu zakochałam.

Dlatego jeśli szukacie lekkiej i przyjemnej młodzieżówki lub jesteście fanami filmu ,,Dziś 13, jutro 30” to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Ig/tik tok: artystycznie_o_ksiazkach

4⭐️/5⭐️

( współpraca z Wydawnictwem Young )

Kiedy Charlotte wiesza dekoracje, nagle traci równowagę i...

Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania przez co wręcz płynęłam przez tą książkę. Uwielbiam humor i przepychanki Charlotte i J.T. Jeśli chcecie się pośmiać to "Nie tak miało być" będzie idealne

W przeciwieństwie do życia bohaterów, które na pewno nie można określić jako idealne. Zdają sobie z tego sprawę właśnie, gdy przenoszą się do przyszłości i odkrywają jak bardzo zmienne jest życie. Nie da się wszytskiego zaplanować, nie da się wszytskiego przewidzieć i to w życiu jest piękne, co pokazuje ta książka.

Po części utożsamiłam się z Charlotte, zwłaszcza w sprawie przyjaźni, co jest tu tak realnie pokazane, bo często to się przydarza nam w prawdziwym życiu. J.T. jest przecudowny, przeuroczy i przewspaniały 🤭 ciężko tu określić, które z nich lubiło się pierwsze, bo można by rzec, że byli sobie po prostu pisani 🥹

Mimo że czułam lekki niedosyt po skończeniu tej książki, to nie mogę zaprzeczyć, że jest to jedna z lepszych młodzieżówek jakie czytałam 🎀

współpraca reklamowa z wydawnictwem young

RECENZJA "Nie tak miało być" - Amy Lea

4/5

[ współpraca @wydawnictwoyoung ]

"Nie tak miało być" to cudowna, komfortowa książka! Wciągnęłam się od samego początku, styl pisania był przyjemny. Szybko i łatwo mi się czytało.

W książce możemy znaleźć jeden z moich ulubionych wątków - enemies to lovers. Cudownie został on przedstawiony w tej historii! Motyw podróży w czasie - bardzo mnie to zaciekawiło. Nie spotkałam się jeszcze z takim wątkiem w książce.

Autorka bardzo dobrze połączyła humor, napięcie i romantyczne wątki. Przyjemna lektura, którą pochłoniecie w jeden wieczór, zaczniecie czytać i się nie oderwiecie! Wspaniały młodzieżowy romans (12+). Polecam każdemu!

RECENZJA "Nie tak miało być" - Amy Lea

4/5

[ współpraca @wydawnictwoyoung ]

• Młodzieżowe
  • Młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Nie tak miało być